TORONTO ÜNİVERSİTESİ
HİT Yurtdışı Eğitim TORONTO ÜNİVERSİTESİ

 

Yetişkinler için İngilizce Yaz Okulu Programları

 

İngilizce öğrenmek isteyen ve 19 yaşını doldurmuş herkese Kanada'nın en iyi üniversitesi olan Toronto Üniversitesi, Akademik Programlar ve İngilizce programları için kapılarını açıyor. Temmuz-Ağustos ayları boyunca her seviyeye uygun İngilizce eğitimi alabilir ve Akademik Programlar ile kendinizi geliştirebilirsiniz. 2013 yaz okulu; İngilizce seviyesi başlangıçtan en ileri seviyeye kadar olan yetişkinler için Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL Hazırlık, IELTS Hazırlık, İleri Akademik Yeterlilik ve Öğretmenlere yönelik İngilizce gibi farklı programlardan oluşuyor.

Tüm programlar ile 4 haftalık bir süre içerisinde grup çalışmaları ve interaktif modüller kullanılarak etkin bir İngilizce eğitimi veriliyor. Bu aktif öğrenme sürecinde katılımcılar, Kanada kültürünü yakından tanıyıp Toronto'daki kültürel aktiviteleri eğitim programıyla birleştiriyor. Program, hafta içi gezileri ve hafta sonu turları ile öğrencilere, Kanada'nın en popüler turistik mekânlarına gidip gönüllerince eğlenme imkânı sunuyor.

Toronto Üniversitesi, sunduğu programlar ile sadece Kanada'nın en iyi üniversitesinde eğitim alma imkânını sunmakla kalmıyor; Toronto'yu ve Kanada kültürünü keşfederek ufkunuzu genişletme ve hiçbir zaman unutamayacağınız deneyimler yaşama şansı veriyor.

 

Toronto

Birçok uluslararası araştırmada Amerika kıtasının en güvenli ve temiz şehri seçilen Toronto,  "Dünyanın en güzel, yaşam kalitesi en yüksek ve en güvenli şehri"  olarak tanımlanıyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Toronto, her yıl 21 milyonu aşkın turisti ağırlıyor. Kanada'nın en büyük şehri ve aynı zamanda ticaret merkezi olmasının yanı sıra, güneyindeki Ontario Gölü ve dört mevsimin de yaşandığı iklim ve doğasıyla metropol hayatının iç içe geçtiği muhteşem bir şehir.

 

Toronto Üniversitesi

‘Dünya'nın En İyi Üniversiteleri' sıralamasında ilk 20'de olan Toronto Üniversitesi, 160 yıllık köklü bir geçmişe sahip olup dünyanın sayılı araştırma üniversitelerinden biridir. Bünyesinde 17 okul ve fakülte, 13 öğretim hastanesi ve 19 master hastanesi barındırmakta; 70.000 öğrencisiyle dünyanın en büyük, en ünlü ve en iyi üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Üniversitede ders veren öğretim görevlileri, kendi alanlarında yetkin ve bilinen isimler olmalarının yanı sıra çeşitli ödüller almaya hak kazanmış kişilerden oluşmaktadır. Verdiği sayısız başarılı mezunun arasında ise 4 Kanada Başbakanı, Nobel ödüllü 10 bilim adamı, sanatçı ve yazar yer almaktadır.

 

New College: Toronto Üniversitesini oluşturan 7 kolejden biri New College'dır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapan New College, İngilizce yaz programları için öğrencilere mükemmel bir ortam sunmaktadır.

 

 

Toronto Üniversitesi: Eğitim Programları

Eğitim programları; sabah ve öğleden sonra programları olmak üzere ikiye ayrılır. Toronto Üniversitesinin yaz okulu programlarında tüm dersler üniversitenin bölüm öğretmenleri tarafından verilip sınıflar, program başlangıcında öğrencilere uygulanan seviye tespit sınavına göre oluşturulur.

Genel İngilizce & Konuşma ve Telaffuz Programı

Program Süresi: 4 veya 8 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arası

Katılım Koşulu: Başlangıç Seviyesinden İleri Seviyeye Kadar

Bu program, katılımcıların İngilizce yeterliliklerini geliştirmeye yönelik bir program olup deneyimli İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan güncel derslerden oluşmaktadır.  Bu sınıflar özellikle öğrencilerin konuşma, yazma, dinleme becerilerinin gelişmesine ve grup çalışmaları ile bu beceriler üzerine pratik yapılmasına odaklanır.

Konuşma ve Telaffuz Programı geniş aktivite yelpazesi ile öğrencilerin; İngilizce iletişim kurma becerilerini geliştirmelerini destekler. Bu süreçte öğrencilerin telaffuzlarını geliştirmeye, dinleme ve diyalog kurma becerilerini arttırmaya odaklanılır. Öğrenciler dersler süresince sözlü sunumlar yaparak ve sınıf içi tartışmalarda yer alarak konuşma becerilerini geliştirme imkânı bulurlar.

Program sonunda öğrencilere New College, University of Toronto katılım sertifikaları verilmektedir.

Akademik İngilizce ve TOEFL Hazırlık Programı

Program Süresi: 4 Hafta

Ders Saati: Haftada 30 saat; Hafta içi her gün 09.00-16.30 arası

Katılım Koşulu: İleri-Orta Seviyeden İleri Seviyeye Kadar (High Intermediate to Advanced)

Bu program, ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler için olup, onların İngilizce eğitimini ileri düzeye taşımayı hedefler. Program süresince öğrenciler eleştirel okuma, sözlü sunum yapma, seminer tartışmalarına katılma, not alma, makale yazma ve araştırma teknikleri gibi konuları öğrenecek ve Toronto Üniversitesi'nin kütüphanesini kullanarak sınıfta öğrendiklerini pekiştirme imkânı bulacaklardır.

Bu programda edindikleri bilgiler sayesinde öğrenciler, İngilizce eğitim veren bir üniversiteye kolaylıkla girebilir ve TOEFL IBT testine hazırlanarak hedeflenen sonuçlara ulaşabilir. Program doğrultusunda, her gün öğretmenler tarafından yapılan birebir görüşmeler ile öğrencilerin performansları değerlendirilir.  Bu geri bildirim sayesinde öğrenciler, akademik destek alarak kendilerini daha hızlı bir şekilde geliştirirler.

Öğrenciler Program sonunda New College, University of Toronto katılım sertifikası ve TOEFL IBT Pratik Test Skoru verilmektedir.

Akademik İngilizce ve IELTS Hazırlık Programı

Program Süresi: 4 Hafta

Ders Saati: Haftada 30 saat; Hafta içi her gün 09.00-16.30 arası

Katılım Koşulu: İleri-Orta Seviyeden İleri Seviyeye Kadar (High Intermediate to Advanced)

Bu program, ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler için hazırlanmış olup, onların İngilizce eğitimini ileri düzeye taşımayı hedefler. Program süresince öğrenciler eleştirel okuma, sözlü sunum yapma, seminer tartışmalarına katılma, not alma, makale yazma ve araştırma teknikleri gibi konuları öğrenecek ve Toronto Üniversitesi'nin kütüphanesini kullanarak sınıfta öğrendiklerini pekiştirme imkânı bulacaklardır

Bu program, TOEFL Hazırlık Programında olduğu gibi, öğrencilerin, İngilizce eğitim veren bir üniversiteye kabul edilmelerini sağlayacak düzeyde bir İngilizce yeterliliği kazanmalarını ve IELTS akademik sınavına hazırlanarak hedeflenen sonuçları almalarını sağlamaktadır. Her gün öğretmenler tarafından yapılan birebir görüşmeler ile öğrencilerin performansları değerlendirilir.  Bu geri bildirim ile öğrenciler akademik destek alarak kendilerini daha hızlı bir şekilde geliştirirler.

 

Öğrenciler program sonunda New College, University of Toronto katılım sertifikası ve IELTS Pratik Test Skoru verilmektedir.

İleri Akademik Yeterlilik Programı

Program Süresi: 8 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arasında

Katılım Koşulu: TOEFL IBT: 69, IELTS:5,5 (Minimum)

Bu program lisans ya da yüksek lisans aşamasında öğrenim gören ve akademik alanda ilerlemek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Akademik bir çerçevede verilen dersler iki bölümden oluşmaktadır. İlki doğrudan dil becerisini geliştirmeye odaklanırken, ikinci bölüm Sosyal Bilimler alanında bir akademisyen tarafından katılımcılara verilen pratik derslerinden oluşmaktadır.  Programın en büyük hedefi, İngilizce eğitim veren üniversitelerde öğrencilerin dil becerilerini geliştirirken akademik becerilerini de kullanmalarına yardımcı olmaktır. Bu doğrultuda öğrenciler birbirlerinden farklı metinler ve makaleler üzerinde çalışarak, tartışmalar yürütür ve araştırma projeleri hazırlar.

Programın sonunda katılımcılara New College, University of Toronto katılım sertifikası ve Bireysel Değerlendirme Belgesi verilecektir.

Profesyonel İş İngilizcesi Programı

Program Süresi: 4 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arası

Katılım Koşulu: TOEFL IBT: 69, IELTS:5,5 (Minimum)

İş Deneyimi: En az bir yıl boyunca tam zamanlı bir işte çalışmış olmak.

Bu program, belirli bir tema doğrultusunda İngilizce öğrenmek üzere tasarlanmıştır. Dersler iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısımdaki dersler doğrudan profesyonel iş adamları tarafından katılımcılara sunulmaktadır. Bu bölümün amacı katılımcıların küresel iş dünyası diline hâkim olmalarını sağlamak ve iş dünyasında, özellikle finans, pazarlama ve yönetim sektöründe kalıplaşmış belirli konseptleri onlara aktarmaktır. İkinci kısımda ise katılımcılar, program süresince çeşitli dinleme okuma ve yazma aktiviteleri ile bilgilerini en verimli şekilde desteklemektedirler.

Program sonunda katılımcılara New College, University of Toronto katılım sertifikası ve Bireysel Değerlendirme Belgesi verilmektedir.

İngilizce Öğretmenleri İçin Program

Program Süresi: 4 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arası

Katılım Koşulu: Orta Seviyeden İleri Seviyeye Kadar

Bu program, İngilizce Öğretmenlerinin profesyonel hayatlarını daha verimli geçirebilmeleri için tasarlanmış bir programdır. Katılımcılar kurs süresince, güncel İngilizce Öğretme tekniklerinin yanı sıra, konuşma, yazma, uygun ders programı (syllabus) hazırlama, uygun ders kitabı seçme, ders saati planlaması yapma, test teknikleri ve İngilizce öğrenmeye uygun iletişimsel yaklaşımlar gibi konularda da yetkinlik kazanmaktadırlar.

Bu program, güncel İngilizce öğretme, konuşma ve telaffuz yöntemleri konusunda bir giriş sunmaktadır.  Program süresince iletişim ve telaffuz becerilerinin bir arada kullanılabildiği birbirinden farklı teknikler çeşitli aktiviteler ile anlatılmaktadır. Bunlara ek olarak, katılımcılar sınıf içerisinde tüm bu aktiviteleri yürütme imkânı da bulacaklardır.

Program sonunda katılımcılara New College, University of Toronto katılım sertifikası ve Bireysel Değerlendirme Belgesi verilmektedir.

Konaklama

Öğrencilerin kaldığı New College rezidansları Toronto Üniversitesi kampüsü içerisinde yer almaktadır. Konaklama, tek veya çift kişilik klimalı, internet erişimi ve dâhilî telefonu bulunan konforlu odalarda yapılır. Üniversite kampüsü içerisinde olması da güvenli bir çevre ortamı sağlar.

Aktiviteler

Akşam Aktiviteleri

o   Beysbol Maçı,

o   Jazz festivali,

o    Rogers Centre,

o   Ontario Resim Galerisi,

o    Royal Ontario Müzesi,

o   Toronto Limanı gezisi,

o   Tekneyle Ontario Gölü turu,

o    Kuzey Amerika'nın en yüksek binası olan CN Kulesi gezisi.

 

Hafta Sonu Aktiviteleri

Bu aktiviteler öğrencilerin Kanana kültürünü ve coğrafi yapısını yakından tanımalarını sağlamak ve ders temposu arasında dinlenme fırsatı yaratmak için düzenlenen gezilerdir.

o   Toronto Merkez Adası,

o   Kuzey Amerika'nın ilk ve en büyük eğlence parkı olan Wonderland,

o    Niagara Şelalesine düzenlenen turları içermektedir.

 

Bu turların yanı sıra öğrenciler, rehberler eşliğinde Kanada Fransız Bölgesi Turuna katılabilirler.

Bu turlar;

o    Ottawa (Kanada'nın Başkenti),

o    Montreal,

o   Quebec City ,

o    Kanada Parlamento binası,

o    Byward Pazarı,

o   Mont (Mount) Royal,

o    St. Joseph Oratoryosu,

o   Eski Montreal Limanı,

o   Notre Dame Basilica,

o    Olimpik Park,

o   Frontenac Şatosu,

o    Eski Quebec Şehri gibi Fransız Kanada Bölgesinde bulunan başlıca tarihî yerleri içerir.

Program Tarihleri ve Ücretleri

 

* 4 Haftalık Programlar

 

1.       Dönem

1 Temmuz 2013, Pazartesi - 26 Temmuz 2013, Cuma

2.       Dönem

29 Temmuz 2013, Pazartesi- 23 Ağustos 2013, Cuma

 

 

* Başvuru Ücreti: $150 CAD

 

* Genel İngilizce & Konuşma ve Telaffuz Programı

4 haftalık Program $ 3338 CAD

8 haftalık Program $ 6528 CAD

 

* Akademik İngilizce ve TOEFL Programı

4 haftalık Program: $ 3739 CAD

 

* Akademik İngilizce ve IELTS Programı

4 haftalık Program: $ 3739 CAD

 

* İleri Akademik Yetkinlik Programı

8 haftalık Program $ 6528 CAD

 

* Profesyonel İş İngilizcesi Programı

4 haftalık Program $ 3339 CAD

 

* İngilizce Öğretmenleri için Program

4 haftalık Program $ 3339 CAD

 

Ücrete Dâhil Olanlar:

§  Başvuru Ücreti

§  Havaalanından Karşılama

§  Havaalanından Uğurlama

§  Konaklama

§  Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemekleri

§  Program Süresince Sigorta (Zorunlu)

*150 Kanada Doları kayıt ücreti fiyata dâhildir ve kayıt ücreti herhangi bir iptal durumunda iade edilmez.

 

 


E-dergi
YURTDIŞI EĞİTİM DERGİSİ
Dergimiz hakkında fikir edinmek için
son sayılarımızı on-line olarak okuya-bilirsiniz.
Yurtdışı Eğitim İçin Telefon Edin! Dil Okulları için Mail Atın! Yurt dışında eğitim için Şubelerimize Uğrayın
Neodream Design Web Reklam Katalog Tasarım Stüdyosu

YURTDIŞI EĞİTİM | HAKKIMIZDA | HİZMETLERİMİZ | PRATİK BİLGİLER | REFERANSLARIMIZ | YÖK DENKLİĞİ | MERKEZLERİMİZ | ÜYELİK | İK
TOEFL | IELTS | SAT | GMAT | GRE | ALES| TELC
OKUL TÜRLERİ |E-DERGİ | ÜLKE BİLGİLERİ | DUYURULAR | SİTE AĞACI | RSS
|Yurtdışı Eğitim - Almanya |Yurtdışı Eğitim - Amerika |Yurtdışı Eğitim - Avustralya | Yurtdışı Eğitim - Avusturya |Yurtdışı Eğitim - Fransa |Yurtdışı Eğitim - Hollanda |Yurtdışı Eğitim - İngiltere
|Yurtdışı Eğitim - İspanya |Yurtdışı Eğitim - Kanada |Yurtdışı Eğitim - Malta |
HIT.COM.TR © 2016