Arkansas State University

 

Arkansas Devlet Üniversitesi (ASU), 1909 yılında Amerika'nın en güvenli şehirlerden biri olan Arkansas eyaletine bağlı Jonesboro şehrinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Jonesboro, 71.000 kişilik nüfusuyla Arkansas eyaletinin en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Bu şehirde yaşam maliyetleri Amerika ortalamasından %27 daha ucuzdur. Üniversitenin toplam sayısı 250'nin üzerinde olan ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında yaklaşık 11,000 öğrenci vardır. Arkansas Devlet Üniversitesinin İngilizce dil programını başarıyla bitiren öğrenciler TOEFL veya IELTS sınavına girmeden üniversitede akademik programlarına başlayabilmektedir. ASU' nun Öğrenci Merkezi $50 Milyon dolara yaklaşan maliyeti ile Amerika'daki binlerce öğrenci merkezi içerisinde en iyi 25 Öğrenci merkezinden biri olarak gösterilmektedir. 200'un üzerindeki öğrenci derneklerine ek olarak  ASU, spor salonları, dans stüdyoları, halter salonları bulunan büyük bir merkezi de öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. ASU'nun yüksek kalitesine ek olarak maliyetlerde çok düşüktür. ASU'nun İşletme Fakültesi, dünyada İşletme Fakülteleri'nin sadece %5'inin sahip olduğu AACSB akreditasyonuna sahiptir.

KABUL ŞARTLARI

Lisans eğitimi için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin lise mezunu olup, mezuniyet ortalamasının en az %60 ve üzeri başarı göstermesi gerekmektedir. Ayrıca TOEFL IBT sınavında 120 üzerinden 61 ya da IELTS sınavında 9 üzerinden 5.5 veya üzeri bir skor alması gerekmektedir. Yüksek lisans düzeyinde de İngilizce konusunda aynı şartların sağlanmasını isteyen üniversite bölüme göre daha yüksek IELTS veya TOEFL puanların alınmasını istemektedir. Minimum TOEFL IBT 79 ve ya IELTS 6 istenmektedir. Not ortalamasıda 4 üzerinden 2.75 ve üzeri olmalıdır.

Balkan University Group

 

Balkan University Group, mezun olduğunuz okulun türüne, alanına ve ÖSS puanına bakılmaksızın istediğiniz bölümü Tıp Fakülteleri de dahil olmak üzere Avrupa Birliği Üyesi Bulgaristan’da İNGİLİZCE okuma fırsatı sunmaktadır.

 

Öğrencilerimiz AB Üyesi Bulgaristan’da bölümlerine göre yılda 3.500 -8.000 Euro arasında bir miktar ödeyerek İngilizce eğitim gördükleri lisans ve lisans üstü bölümlerinden mezun olduklarında, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) diploması almaktadırlar. Bu diploma ve ekinde verilen Europass Diploması  Avrupa ve dünyanın tüm ülkelerinde akreditedir.

 

Avrupanın ilk ve tek Türk Üniversiteler Birliği olan Balkan University Group; 2004-2005 eğitim-öğretim yılından itibaren BULGARİSTAN’da ilk defa Varna Teknik, Varna Tıp, International Bulgaria University, Burgaz Prof. Assen Zlatarov Üniversitesi, Sofya Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Üniversiteleriyle İngilizce ortak bir proje gerçekleştirmiştir. Bu projeye Türkiye’den ve dünyanın her yerinden katılacak öğrencilerin kayıt işlemleri yalnızca BALKAN UNIVERSITY GROUP tarafından yürütülmektedir.

 

Bu projeyle öğrenciler İngilizce hazırlık sınıfından sonra üniversite veya bölüm değiştirebilmekte; 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunları Lisans tamamlayabilmekte, Avrupa Birliği Programlarına katılabilmekte; AB Ülkelerinde ve Amerika’da staj yapabilmekte, mezuniyet sonrası Master - Doktora programlarına devam edip, AB üyesi ülkelerde oturma ve çalışma hakkına sahip olabilmektedir.

 

Varna Teknik, Varna Tıp, International Bulgaria University, Sofya Yüksek Mimarlık ve Yüksek İnşaat Mühendisliği Üniversiteleri’nde İngilizce eğitim – öğretim  faaliyetleri BALKAN UNIVERSITY GROUP gözetiminde ve denetiminde sürmekte olup, İngilizce lisans eğitiminde öğrenci kaydı, iletişimi ve ihtiyaç duyulan her türlü materyal

BALKAN UNIVERSITY tarafından karşılanmaktadır. Üniversite kampuslarında görevli gözetmenlerimiz öğrencilerimizin her türlü ihtiyacına yardımcı olmaya çalışmaktadır.

 

Balkan University Group’ta İngilizce okuyan öğrenciler, Lisans – EUA ve EuroPass Diplomasının yanısıra, üniversitenin ERASMUS öğrenci değişim ofislerinden; 3. Sınıftan itibaren Avrupa’daki proje ortağı üniversitelere gönderilmekte; 1 ile 3 sömestr arasında okumakta, stajlarını Avrupa’da yapabilmekte, mezuniyetlerinde diploma tezlerini ortak üniversitelerde yapabilmektedir.

BEET Language Centre

 

1979 yılında İngiltere'nin en popüler tatil mekanlarından biri olan Bournemouth'ta kurulan BEET Language Centre, lokal bir okul olup kurulduğu günden beri sunduğu programlarda en iyi kalitede eğitim vermeyi kendisine misyon edinmiştir. BEET Language Centre, 2001 yılında, ITTC- International Teacher Training Centre'ı satın alarak, Teacher Training programlarında lider konuma geçmiştir. Okul, British Council onaylı ve English UK üyesidir. Ayrıca Bournemouth'taki IALC ve Quality English grubuna üye tek okuldur.

Beihang Üniversitesi (BUAA)

 

 

1952 yılında kurulan Beihang Üniversitesi (eski adıyla Pekin Havacılık ve Uzay Bilimi Üniversitesi), Çin'de kurulan ilk roket teknolojileri üniversitesidir.1950lerden itibaren, BUAA, Çin'deki en iyi 16 devlet üniversitesinden biri olmuştur. 50 yıllık gelişimin ardından, BUAA, havacılık ve uzay teknolojilerine ilişkin vasıflarını bilim, mühendislik, hukuk, ekonomi, liberal sanatlar, işletme ve eğitim alanlarıyla birleştirerek tam anlamıyla bir bilim ve teknoloji üniversitesi haline gelmiştir. 48 lisans programı, 144 master programı, 49 doktora programı sunan üniversitede, 10,000'den fazlası yüksek lisans olmak üzere, 24,000 öğrenci bulunmaktadır.

 

BUAA, her milletten uluslararası öğrenciyi bünyesinde barındıran niteliktedir. Bu öğrencilerin bir kısmı Çin Hükümeti'nin verdiği burslarla desteklenmekte, bazı üstün başarı gösteren öğrenciler de Beihang Üniversitesinden burs alabilmektedir. BUAA'ya yıllık 700'den fazla uluslararası öğrenci gelmektedir. Bu öğrencilerin 250'den fazlası master ve doktora programlarına kayıt olmakta, 400'den fazlası da Çin Eğitim Merkezinde Çin Dili eğitimi almaktadır. Master ve doktora dersleri ile son sınıf öğrencilerinin aldıkları dersler İngilizce yapılabilmektedir. BUAA'daki üniversite eğitimini başarıyla bitiren seçkin öğrenciler, giriş sınavına tabi tutulmadan yine BUAA'da master yapma imkanı bulabilmektedirler. Ayrıca bu öğrenciler, Beihang Bursu için önerilme konusunda da öncelikli tutulacaklardır.

 

BUAA, ileri düzey laboratuar ve araç-gereç donanımıyla, Çin'in en popüler üniversitelerinden biridir. Pekin'de bulunan High-Tech Park' a komşu olan BUAA kampüsü, öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak adına onlara sunduğu, spor salonu, banka, postane, yemek merkezleri gibi servislerin yanında, uygun ulaşım imkanı ve çevre güzellikleriyle de dikkat çekmektedir.

Beijing Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (USTB)

 

1952 yılında kurulan USTB, metalürji ve madde bilimi alanlarında çok meşhur bir üniversitedir. Ana branş mühendislik olmasına rağmen, bilim, işletme, ekonomi, beşeri bilimler ve hukuk alanlarında da eğitim verilmektedir. USTB, devlet onaylı 33 yükses lisans okulundan biridir.

USTB, 9 fakülteden oluşmaktadır. Bu fakültelerde 40 lisans programı, 109 mastır programı, 48 doktora programı ve 9 doktora-sonrası araştırma merkezi imkanı sunulmaktadır. 2007 Ekim ayı itibariyle üniversitenin (12547'si lisans öğrencisi, 8547'si yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmak üzere) 20,000'den fazla tam zamanlı öğrencisi, 302 uluslar arası öğrencisi, 7495 adult education öğrencisi, 3639 e-eğitim öğrencisi ve 90 doktora-sonrası adayı bulunmaktadır.

USTB, birçok yüksek eğitim kurumunun bulunduğu Pekin şehri, Haidian Bölgesinde Xueyuan Yolu üzerinde 839,000m²'lik bir alan üzerine kurulmuştur. 2 ulusal laboratuarı, 1 ulusal mühendislik araştırmaları merkezi, 7 bakanlığa bağlı laboratuarı ve 4 bakanlığa bağlı araştırma merkezi bulunan üniversitenin, aynı zamanda 1,500,000 kitaplık bir de kütüphanesi  bulunmaktadır.

 

USTB, 1954 yılından beri Çin Hükümeti Burs Programı kapsamında uluslar arası öğrenci kabul eden ilk üniversitelerden biridir. 80 ülke ve bölgeden 2000'den fazla uluslar arası öğrenci okumak ve araştırma yapmak için USTB'yi seçmiştir. Üniversite, uluslar arası öğrenciler için, Çin geleneklerini ve kültürünü öğrenip, tecrübe edebilmeleri doğrultusunda mükemmel bir fırsattır.

 

Bilgi İçin:

International Office

University of Science and Technology Beijing

Adres: 30 Xueyuanlu. Haidian district, Beijing, 100083 China

Tel: 86-10-62332942

Fax: 86-10-62327878

E-mail: dfa@ustb.edu.cn

Web Adresi: http://www.ustb.edu.cn

Beijing University of Posts and Telecommunications

 

 

Beijing University of Posts and Telecommunications (BUPT)  direk olarak Eğitim Bakanlığının Yönetimi altında, Endüstri ve İletişim Teknolojisi Bakanlığının desteğiyle kurulmuş,  “ulusal proje 211" tarafından  özellikle tercih edilerek yapılmış önemli bir üniversitedir.

Şu an itibariyle BUPT’un  11 okulu, 2 araştırma enstitüsü, 1 akademik ve  araştırma merkezi bulunmaktadır. Aralarında Çin Bilim Akademisi’nden 2 akademisyenin, Çin Mühendislik Akademisi’nden 4 akademisyenin ve BUPT tarafından tutulan 5 tane daha akademisyenin bulunduğu BUPT’un 883 personeliyle birlikte toplam 1328 fakülte üyesi bulunmaktadır. BUPT’un 15 doktora programında, 41 yüksek lisans programında, 35 lisans programında ve 5 ayrı bölümde seçeneği olan 5 post doktora programında tam zamanlı eğitim alıyor olan toplam 22.555 öğrencisi mevcuttur. BUPT uluslararası değişim ve dayanışma konularına çok önem vermektedir ve 40’tan fazla ülkeden 70 üniversite ile akademik değişim programı ilişkileri kurmuştur. Ayrıca BUPT ‘un dünyaca tanınan birçok telekomünikasyon girişimcileri ile çok verimli ilişkileri bulunmaktadır. Tüm bunlar uluslararası dünya görüşünü geliştirmek için öğrencilere daha iyi bir ortam yaratır. BUPT her yıl 40’ın üstünde ülkeden 300’den fazla yabancı öğrenci kabul ederken; 40’tan fazla yabancı uzmanı öğretmenlik yapmaları ve araştırma yapmaları için istihdam eder.

Beijing University of Posts and Telecommunications devletin ülkeyi bilim ve eğitim konusunda güçlendirme stratejisini dikkatlice uygulamaktadır.  Bu durumun tüm avantajlarını kullanarak, BUPT mühendislikte, yönetimde, hümaniter bilimlerde ve bilimde aynı derecede bir gelişme ile iletişim bilimi ve teknolojisi ile nitelendirilen dünya standartlarında bir üniversite olarak kendini geliştirmiştir.

 

BELL International

 

 

Bell International İngiltere ve Malta’nın en kaliteli ve iyi okullarının başında gelmektedir. Küçük sınıflarda kaliteli eğitmenler ile öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştıran okul aynı zamanda bu hedefe de olabildiğince hızlı ulaşmalarını sağlamaya çalışır. İngilizceyi ister iş, ister okul, ister zevk için öğrenmek istiyor olun, Bell’de size uygun bir kurs vardır. Ayrıca çoğu okul, Quality English grubundadır. Quality English, yüksek kalite ve standartlara sahip dil okullarının oluşturduğu bir grup olup, İngiltere'de bünyesinde 15 tane dil okulu içermektedir.

1955 yılında kurulan okulda her yıl 120 farklı milliyetten 30.000 öğrenci eğitim almaktadır. Bu sayede okulun sınıflarındaki milliyet karması oldukça yüksektir ve öğrencilerin hem İngilizcelerini geliştirme hem de farklı kültürleri tanıma fırsatı olur. Okulun tüm merkezlerinde tam donanımlı tesisler sayesinde öğrencilerin eğitimleri daha sağlıklı bir şekilde desteklenmektedir. BELL Öğrencilerinin gelişimlerini sürekli olarak takip ederek ihtiyaçlara göre programları geliştirmeye çalışırlar.

Bellerbys College

 

Bellerbys College, dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce uluslararası öğrenciye İngiltere’nin en iyi üniversitelerinin kapılarını açan en iyi uluslararası kolejlerden biridir. İngiltere’nin en popüler dört şehri olan Londra, Cambridge, Brighton ve Oxford’da bulunan Bellerbys’in kolejleri, liseden yüksek lisansa kadar tüm eğitim programları için hazırlık programları sunmakta, uluslararası öğrencileri İngiliz eğitim sistemine geçişi kolaylaştırırken, en iyiyi hedefleyen öğrencilere de eğitim çıtalarını yükseltme olanağı sumaktadır.

Bellerby’s Koleji’nde eğitim alma ayrıcalığına sahip olan öğrenciler, eğitim sırasında gösterdikleri başarıya göre aralarında Oxford , Cambridge, London School of Economics gibi ilk 10’daki üniversitelerin de bulunduğu partner İngiliz Üniversitelerinden birine yerleştirilmektedir.

Hazırlık programlarına katılan öğrenciler, dil ve eğitim seviyelerine uygun olarak yoğun akademik hazırlık, uzman İngilizce dil eğitimi, üniversiteye yönelik pratik çalışma becerileri, üniversite başvurusu hakkında tam danışmanlık ve tavsiye gibi alanlarda profesyonel destek alarak eğitimlerine İngiltere’nin seçkin üniversitelerinden birinde devam etmeyi garantilerler.

Bellerby’s, 120'den fazla ülkeden gelen öğrencileri ile gerçek bir uluslararası kolej ortamı sunmaktadır. En üst teknoloji ile donatılmış sınıfları, modern kampüs ve konaklama olanakları ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve tamamen derslerine odaklanmalarını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

 

NEDEN BELLERBYS?

1. Başarılı bir şekilde bitirildiğinde, öğrenciye İngiltere’de seçilmiş bir okula geçişi garantiler.

2. Modern tesisleri, donanımlı sınıfları, tam zamanlı çalışan akademik danışmanları ve eğitimdeki tüm gelişmeleri yakından takip eden öğretmen kadrosu ile birlikte son derece dinamik, keyifli ve kaliteli bir eğitim vermektedir.

3. Uzmanlar tarafından A-Level ve Foundation öğrencilerine okul seçimi ve UCAS başvurularında tam destek verilmektedir.

4. Hazırlık programının başarılı bir şekilde tamamlanması 70 ortak üniversiteden birine yerleşmenizi garanti eder.

5. 2015 yılı içerisinde A levels okuyan öğrencilerin %75'şi A veya B dereceleriyle mezun olmuşlardır. bu başarı oranı İngiltere genelinde %53'tür.

Akademik Takvim:

Her yıl Eylül, Ocak ve Nisan aylarında başlayan programlar 3’er aydan oluşan dönemden oluşmaktadır ancak İngilizce seviyenize göre kaç dönemlik bir programa katılmanız gerektiği belirlenecektir. Master hazırlık programlarında ise 1 veya iki dönem okumanız yeterli olurken, A level programında 5 veya 6 dönem okumanız gerekmektedir.

 

Kabul Şartları:

Minimum 16 yaşında olmak

Bellerbys College'da eğitim almak için gerekli yaş koşulu dışında aşağıdaki IELTS seviyelerine sahip olmalısınız:

 • GCSE - 4.5

 • Hazırlık - 4.5

 • Master Yeterlilik Programı ve Master Hazırlık (iki dönem kurs) - 4.5

 • Master Yeterlilik Programı ve Master Hazırlık (iki dönem kurs) - 5.5

 • A Seviye - 5.5

 

 

Bournemouth Business School International

 

 

BBSI, İngiltere’nin güney sahilindeki güzel tatil beldesi Bournemouth’ta 1992 yılında kurulan, yüksek akreditasyonlu, yabancı öğrencilere iyi kalitede İngilizce dil ve mesleki eğitim veren bir okuldur. İş, akademik veya meslek alanlarında İngilizce eğitiminizi İngiltere’de almak istiyorsanız size önerebileceğimiz en iyi okullardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Uluslararası öğrencilere sertifikadan diploma seviyesine kadar çeşitli İngilizce kursları, iş İngilizcesi kursları ve meslek alanlarında özel kurslar sunmaktadır. BBSI, aynı zamanda esnek üniversiteye hazırlık kursları ve yüksek lisans öncesi kurslar sunmakta ve uluslararası öğrencilere İngiltere’de bulunan üniversitelere kapsamlı yerleştirme hizmeti verip bu sayede öğrenciler İngiltere’deki bir üniversiteye mutlaka kabul edilmektedirler. 

BBSI 3 ayrı binada eğitim vermektedir. BBSI yılın tamamında açıktır ve dostça öğrenme ortamı, sağlam bir akademik altyapı ve rahat bir sosyal atmosfer sunmaktadır. Kurslar bir haftadan başlayarak tam bir akademik yıla kadar değişik sürelerde olmaktadır. Öğrenciler, İngilizce seviyelerini mükemmelleştirebilmekte ve aynı zamanda İngilizce, akademik, iş ve meslek alanlarında değerli nitelikler kazanabilmektedir.

BBSI 2016 yaz ayında yine Bournemounth'ta bulunan MLS College ile birleşme kararı almıştır. Şuan aynı isim altında öğrencilerimizi eğitmeye devam etmektedirler. 

 

 

 

Cambridge Law Studios

 

Cambridge Law Studio 1999 yılında İngiltere de kurulmuştur. Uluslararası hukuk öğrencileri için hukuk ingilizcesi öğretme amaçlı olarak kurulmuş ilk kurumdur. Okul dersleri Cambridge Üniversitesi’ne bağlı olan Girton College da vermektedir. Okul aynı zamanda resmi olarak TOLES sınav merkezidir ve okula kayıtlı öğrenciler sınava girebilmek için herhangi bir ücret ödemezler. Okul hukuk alanında verdiği İngilizce eğitiminin yaklaşık olarak 10. yılında Almanya, İtalya, Portekiz, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Brezilya ve Çin gibi pek çok milletten hukukçuyu misafir etmiştir.

Capital University of Economics and Business

 

 

Capital University of Economics and Business (CUEB)  Beijing hükümeti altında ki önemli bir üniversitedir. 1956 yılında kurulmuştur. Yıllar boyunca, CUEB ekonomi ve yönetimi vurgulayarak kapsamlı bir eğitim enstitüsü olarak gelişmiştir. CUEB’in iki kampüsü bulunmaktadır. Yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan doğu kampüsü Chaoyang bölgesinin Beijing İş Merkezi çevresiyle birlikte Hongmiao beldesinde yer alır. Bu kampüs konsolosluklar bölgesinde olması sebebiyle çok iyi bir mevkide bulunur. Ana kampüs  Zhongguancun High-Tech Development Park ile birlikte Huaxiang’da bulunur.

Üniversite 14 okul ve bölüme ayrılmıştır. CUEB’in lisans eğitim programı 33 ayrı bölüm seçeneği sunar. Yüksek Lisans okulu 28 ayrı yüksek lisans programı ve 8 ayrı doktora programı sunar. CUEB’te okuyan öğrencilerin sayısı 20.000’e ulaşmıştır. Üniversite, Uluslar arası Kültür Değişimi Koleji ve Çin Dili Eğitim Merkezi kurmuştur.  Kolej her yıl 65’ten fazla ülkeden 600’ün üstünde öğrenciye ev sahipliği yapar. CUEB’ten mezun olan birçok öğrenci Çin’le kültür iletişimi ve iş yaşamı için birer dostluk elçileri olmuşlardır.

Lisans Programları: İşletme, Uluslararası İşletme ve ticaret, İdari Yönetim, Lojistik yönetim, pazarlama, turizm yönetimi, ticaret yönetimi, Uluslar arası İnsan Kaynakları Yönetimi, İşçi ve sosyal Güvenlik, Sosyal İşyeri,  Muhasebe, Finans Yönetimi, Bilgi Yönetimi ve enformasyon sistemi, Şehir Yönetimi, Toprak Kaynakları Yönetimi, Reklamcılık, Vergilendirme, Kamu Finansı, Finans ve Bankacılık, Sigorta, İstatistik, Emniyet Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Medya ve İletişim, Ticaret Hukuku, İş İngilizcesi.

Yüksek Lisans Programları: Politika Ekonomisi, Bölgesel İşletme Çalışmaları, Endüstri Çalışmaları, İşçi Ekonomisi,  İstatistik, Sayısal İşletme, Ticaret Hukuku, Nüfus İstatistikleri Bilimi, Güvenlik Teknolojileri Mühendisliği, İşçi ve Çevre Hijyeni, Muhasebe, Finans ve Bankacılık, Batı İşletmesi, Sosyal Güvenlik, Uluslar arası Ticaret, Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Çevre, İşletme, Finans, Yönetim Bilimi ve Mühendislik, İşletme.

Doktora Programları: Sayısal İşletme, Endüstri İşletmesi, Ulusal İşletme, İşçi Ekonomisi, İdari Yönetim, İstatistik, Kamu Finansı, Finans ve Bankacılık.

Diplomasız Programlar: Çin Dili Öğrencileri için İlerletilmiş Kurslar, Çin Dili Öğrencileri için Başlangıç ve orta Seviye Dil Kursları, Çin Dili Öğrencileri için yoğunlaştırılmış kısa kurslar.

Üniversite uluslar arası öğrenciler için mükemmel öğrenim olanakları da sağlarken,  rahat konaklama seçenekleri de sunar.

Centennial College

Toronto’nun ilk kamu yüksek okulu olarak 1966 yılında kurulmuştur. Ontario eyaleti yönetimi tarafından yetkilendirilmiş olan Centennial College, Ontario eyaletininde ilk devlet koleji olmasının yanısıra Toronto daki 4 büyük kolejden biridir. Mevcut uluslararası öğrencilerine gerçek bir yurtdışı deneyimi sunan Centennial, araştırma ve eğitim kalitesi ile öne çıkmasının yanında, öğrencilerine en fazla iş imkanı sunan , en yenilikçi kuruluştur

Centennial’ın birçok 3 yıllık programı co-op eğitim imkanıda sunmaktadır.

Co-op öğrencilerin akademik derslerini tamamlamasının yanında, okul tarafından onaylanmış ve belirlenmiş kuruluşlarda öğrenciye çalışma imkanı sunarak; eğitim ve iş deneyimini biraraya getirmektedir. Çoğu zaman bu programda öğrenciler akademik programa alternatif olarak 4 aylık staj olanağını değerlendirip, bundan gelir elde edebilmektedirler.

Bu kolejde 2 yıllık bir ön lisans programı okursanız Kanada devleti size 3 yıl Kanada'da tam zamanlı çalışma izni sunmaktadır. Eğer 1 veya 1,5 yıl süren ve 'post graduate certificate' adı verilen lisans sonrası alınabilen sertifika programlarından yapmayı tercih ederseniz Kanada devleti size 1 yıl tam zamanlı çalışma izni vermektedir. 

Chang'an Üniversitesi

 

Chang'an Üniversitesi, Otoyol ve İnşaat Mühendisliği, Ulaşım, Bilim, Mimari ve Çevre Araştırmaları dallarında dünya çapında üne sahip bir devlet üniversitesidir. 50 yılı aşkın süredir eğitim veren üniversite, farklı alanlarda 120,000'den fazla mezun vermiştir. Chang'an Üniversitesinden diploma almak, bireyin geleceği için önemli bir yatırımdır.

Üniversite, geçmişte birçok ihtişamlı olaya başkentlik yapmış olan Xi'an şehrinde bulunmaktadır. Çin'in ilk İmparatoru ile onun görkemli Terra-cotta savaşçıları'nın ve atlarının anıt mezarları kampüsten sadece 40km uzaklıktadır.

Bilgi İçin:

International Education School of Chang'an University

Tel :0086 29 8233 4273

Fax :0086 29 8233 4167

email:vz.kong@gmail.com kvz@chd.edu.cn

Adres: 723 Chang‘an University

Nan Er Huan Zhong Duan

Xi'an,710064, P.R.China  710064

Web adresi: www.chd.edu.cn

China University of Mining and Technology

 

1909 yılında kurulmuş olan China University of Mining and Technology (CUMT) geniş kapsamlı,  en önemli ulusal üniversitelerden biridir. China University of Mining and Technology bilim, edebiyat, yönetim, hukuk ve işletme gibi diğer bilim dallarıyla uyumlu gelişimini sağlarken ayrıca  Madencilik ile şekillenmiş olan ve her zaman önceliği mühendislik dallarına veren bir üniversitedir.

Bugün CUMT’un 62 lisans programı, 110 yüksek lisans programı ve 60 doktora programı sunan 20 okulu bulunmaktadır. CUMT aralarında 270 profesörün ve 385 profesör yardımcısının bulunduğu işlerinin ehli, tam zamanlı çalışan 1600’ün üstünde akademik personeliyle gurur duymaktadır. CUMT araştırma ve öğretme olanaklarının iyi olmasına çok önem vermektedir. Kütüphanesinde 2.100.000’den fazla kitap bulunmaktadır. Üniversitenin 2 ulusal araştırma laboratuarı, 1 ulusal mühendislik araştırma merkezi, 1 ulusal üniversite bilim parkı, 3 ana laboratuarı ve Eğitim Bakanlığı’nın 2 mühendislik araştırma merkezi bulunmaktadır.

CUMT 1954’ten beri uluslararası öğrencileri kabul etmektedir ve artık Çin Devlet Bursuyla desteklenen öğrencileri kabul etmekle yetkilendirilmiştir. Bugün itibariyle, CUMT ‘un kampüste çeşitli lisans programları ve Çin dili ve kültürü ile ilgili kursları okuyan Asya’dan, Afrika’dan ve Okyanus ötesi ülkelerden gelen 150’den fazla uluslararası öğrencisi vardır. Üniversite olarak uluslararası öğrencilerimiz için yeterli öğrenim fakülteleri ve iyi kalitede konaklamayı kapsayan,  profesyonel yönetim ve servis sağlıyoruz.  Uluslararası öğrenciler renkli kampüs aktivitelerinden ve çeşitli dil ve edebiyat kurslarından zevkle yararlanacaklardır.  Üniversite Xuzhou’da bulunmaktadır.  Xuzhou güzel doğa manzarasıyla ılıman bir iklim sunar. Ayrıca pratik toplu taşıması ve yaşam maliyetlerinin karşılanabilir olması ile uluslararası öğrenciler için ideal bir yerleşim yeridir.

Lisans Programları: Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik, Kömür Yatağı Metan Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Otomasyon, İnşaat Mühendisliği, Materyal Mühendisliği, Uluslararası İşletme ve Ticaret, Finans, İşletme, Yönetim, Çin Dili ve Edebiyatı, Yayıncılık ve Televizyon, Gazetecilik, Sanat ve dizayn, Endüstri dizaynı, İngilizce (yabancı bir dil olarak Çince öğretmek), Sosyal Sporlar, Fiziksel Eğitim.

Yüksek Lisans Programları: Maden Mühendisliği, Kimyasal Teknoloji, Uygulamalı Kimya, Bio-Engineering (Hayat Mühendisliği-hastalara takılmak veya hastaların gövdeleri içine yerleştirilerek kullanılmak için ayrıntılı, mikro-elektronik veya mekanik aygıtların yapımı ile uğraşan bilim dalı), Madde Fiziği ve Kimya, Madde Bilimi, Madde İşleme Mühendisliği,  Elektronik Güç ve Elektrik Enerjisi, Teori Kontrolü ve Mühendislik, Demodülasyon Mühendisliği ve otomatik ekipman, İletişim ve Bilgilendirme Sistemi, Edebiyat ve Sanat Teorisi, Yabancı Dilbilimleri ve Uygulamalı Dilbilimleri.

Doktora Programları: Maden Mühendisliği, Kimyasal Teknoloji, Uygulamalı Kimya, Bio-Engineering (Hayat Mühendisliği), Maden İşleme, Elektronik Güç ve Elektrik Enerjisi, Teori Kontrolü ve Mühendislik, Demodülasyon Mühendisliği ve otomatik ekipman, İletişim ve Bilgilendirme Sistemi.

Dalhousie University

 

Kanada’nın önde gelen üniversitelerinden olan Dalhousie Üniversitesi, akademik kalitesi ve eğitimiyle tanımış, geniş öğrenim ve araştırma olanaklarıyla öne çıkmış bir üniversitedir. Nova Scotia’nın başkenti Halifax’ta 1818 yılından beri eğitim veren üniversitede, 180 farklı alanda lisans, master ve doktora eğitimi verilmektedir.

Bünyesinden bulundurduğu 800’e yakın profesörle binlerce öğrenciye eğitim imkanı sunan üniversite, özellikle Tıp, Eczacılık, Hukuk ve Mühendislik alanlarında en üst sıralarda yer almaktadır. 40'ı aşkın araştırma merkezi ile öğrencilerine en uygun akademik ortamı sunmaktadır. 100 farklı ülkeden binlerce yabancı öğrencinin eğitim aldığı üniversite, Kanada’nın en iyi üçüncü üniversitesi ünvanına ve Nova Scotia eyaletinin en iyi tıp fakültesine sahiptir.

 

Şehir Bilgisi

Halifax, Kanada'nın eğitim eyaleti olarak bilinen Nova Scotia (Yeni İskoçya)'nın başkentidir. Nova Scotia eyaletinin yüzölçümü Danimarka'dan daha geniştir. Nüfusun %80'inin kökleri İngiliz Adalarından olan eyalette, 942.946 kişilik nüfusuyla, Atlantik eyaletlerinin en büyük kenti olma unvanını taşıyan Halifax, Doğu Kanada'nın ekonomi merkezi olarak bilinmektedir.

Kentin iklimi genelde Orta Kanada'dan daha yumuşaktır; sıcaklıklar iç kesimlerde -15°C ile 35°C arasında değişirken, liman şehri olmanın da etkisiyle kıyı bölgesi daha yumuşak kışlara ve daha serin yazlara sahiptir.

Toronto, Montreal, New York ve Boston’dan sadece 2 saatlik uçuş mesafesinde bulunan şehir, temizliği, güvenli oluşu ve iş fırsatları sebebiyle öğrencilerin gözdesi olmuştur ve 30.000den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Yüksek yaşam standartları ve üst düzey akademik olanaklarının yanı sıra Halifax, 1600’den fazla restoran ve barı, 32 alışveriş merkezi, nefes kesen sahilleri ve tarihi bahçeleri ile de öğrencileri cezbetmekte, kayaktan yüzmeye, sörften raftinge kadar birçok doğa sporunu yapma fırsatı sunmaktadır.

 

Kabul Şartları:

Lisans düzeyinde başvuru şartları

 • Lise mezunu olmak ve lise mezuniyet ortalamasının en %80 ve üzeri başarı göstermesi

 • Minimum 6 ortalama IELTS skoru

Lisansüstü eğitim başvuru şartları

 • Lisans mezuniyet ortalamasının en az “B” ve üzerinde olması

 • Minimum 6.5 ortalama IELTS skoru

 • GMAT yada GRE sınavlarının alınmış olması

Son başvuru tarihleri:

Bölümlere göre değişmekler beraber, genellikle lisans programları için Mart ve Eylül ayları, master programları için de Nisan/ Ağustos ve Aralık aylarıdır.

Dalian Medical University

 

Dalian Medical Üniversitesi Çin’in Kuzeydoğu’sunda bulunan, açık, modern, uluslar arası bir şehir olan ve ayrıca güzel plajıyla enerji dolu bir yer olan Dalian’da bulunmaktadır.

Liaoning kasabasında bulunan Dalian Medical Üniversitesi 63 yıllık tarihiyle, seçkin akademik fakültesiyle, modern eğitim olanaklarıyla ve güvenli, manzaralı kampüs ortamıyla önemli bir tıp üniversitesidir. Üniversite hem lisans eğitiminde, hem de yüksek lisans eğitiminde İngilizce olarak çeşitli tıbbı bölümler sunar. 55 yüksek lisans bölümünden ve 13 doktora bölümünden bazıları şunlardır: klinik tıbbı, dişçilik, eczacılık, cerrahlık, radyoloji. Üniversitemizin tıp eğitimi Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilmiştir ve ayrıca Sri Lanka, Ghana, Hindistan, Tayland gibi 40’tan fazla ülkenin sağlık teşkilatı tarafından da kabul edilmiştir. Şu an itibariyle kampüste okuyan 12000 öğrenci bulunmaktadır.  Bu öğrencilerden 1300’ü 72 ayrı ülkeden gelmiş, uluslararası öğrencilerdir.

Dalian University of Technology

 

Dalian University of Technology  (DUT) direk olarak Çin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunan önemli üniversitelerdendir. 60 yılı aşkın bir tecrübeyle, DUT  Çin’in “985 projesi” ve “211 projesi” tarafından desteklenmiş en iyi üniversitelerden biri olarak iyi tanınmış bir üne sahip olmayı başarmıştır. DUT çoklu eğitime sahip bir üniversitedir; bilim ve teknolojiye odaklanır, ama aynı zamanda finans, işletme, insan bilimi ve sosyal bilimler gibi bölümleri de sunar. DUT’un 60 lisans programı, 135 yüksek lisans programı, 126 doktora programı ve 20 post-doktora programı vardır.  Ayrıca 31,486 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır; 2009 yılı kayıtlarına göre bunlardan 600’ü uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

DUT Çin hükümetinin burs verdiği yabancı öğrencileri kabul etmekle yetkilendirilmiştir. Ayrıca, DUT’ta belli sayıda hem Çin’li hem de yabancı kökenli öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır. Dil eğitimi için, yabancı öğrencilere kısa ve uzun dönemli programlar sunar.

Lisan programları: Ekonomi ve işletme/girişimcilik, Elektrik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Şehir Planlaması, Sanat Tasarımı, İnşaat Mühendislik, Hidrolik ve hidro-elektrik Mühendisliği, Mekanik Tasarımı, Mass-Medya Bilimi, vb…

Yüksek Lisans programları: Yabancı Diller ve uygulamalı Dil Bilimleri, Mass-Medya  Bilimi, Mekanik Üretim ve otomasyon, Mekanik ve elektrik Mühendisliği, İletişim ve Enformasyon Mühendisliği, Bilgisayar Programcılığı ve teorisi, Yönetim Bilimleri ve Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Teknoloji İşletmesi ve Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Ekonomik Sistemi İnceleme ve Yönetme, vb…

Doktora Programları:  Bilgisayar Uygulama Teknolojileri, İnşaat ve Çevre Mühendisliği, Mimarlık ve şehir Planlama, Kimya Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İşletme, vb…

Çin Dili Programları: Değişik seviyelere hitap edebilen çeşitli Çin Dili Kursları öğrencilerin isteklerini karşılar. Çin Dili Kursları Çince gramere, okumaya, dinlemeye ve konuşmaya ağırlık verirler.

Kampüste Yaşam: Üniversite kampüsünde birçok yemekhane ve birçok ülkenin yemeğini sunan birçok değişik restoran bulunmaktadır.  Ayrıca banka, alışveriş mağazaları, klinik ve posta ofisi de mevcuttur. Üstelik kampüsün içinde yüzme havuzu, basketbol, yoga, tenis ve benzeri sporların yapılabileceği birde spor salonu bulunmaktadır.  Uluslararası öğrenciler Çin öğrenci birliğine rahatlıkla katılıp onların katıldığı aktivitelerden rahatlıkla yararlanabilirler.

ILAC

 

 

Kanada’nın en büyük şehirleri olan Toronto ve Vancouver’da bulunan ILAC Dil okulları Yoğun İngilizce, Süper Yoğun İngilizce, Yaz Kamp programları, Genç öğretmen adayları ve Öğretmenler için TESOL Sertifika ve Diploma programları ve TOEFL hazırlık kursları ile Kanada’da eğitim almak isteyenler için en iyi seçenek. Kanada’nın İngilizce konuşulan en büyük yerleşim yeri ve dünyanın en kozmopolit şehirlerinden bir tanesi Toronto’dur. ILAC'ın Toronto'da birbirine yürüyüş mesafesinde ve tam şehir merkezinde bulunan  4 okul binası bulunmaktadır, okulları metro durağına çok yakın ve şehrin en büyük halk kütüphanesine 2 dakika yürüyüş mesafesindedir. Şehirde 24 saat aralıksız toplu taşımacılık servisi mevcuttur. Vancouver doğal güzelliklerin eşsiz olduğu Kanada’nın ikinci büyük şehridir. ILAC dil kurslarına katılan öğrenciler, ihtiyaçlarına göre tercih edebilecekleri 10 farklı seçmeli ders arasından ders seçerek kendi eğitimsel çizelgelerini belirleyebilirler. Sınıf mevcudu 10 ile 12 arasında değişmekte olup, her pazartesi günleri programa katılma imkânı sunar. ILAC yabancı öğrencilere sıcak ve destek veren bir yaklaşımla, yabancı öğrencilerin okul ve ülkeye uyumlarını hızlandırmayı hedefler. Mikro dalga fırın, sıcak su ısıtıcının öğrenci kullanımına açık olduğu kafeterya, Ücretsiz bilgisayar laboratuarı, ücretsiz kablosuz internet erişimi her merkezinde ortak özellikleridir. Deneyimli hocalar, İngilizce öğrenmeyi eğlenceli ve doyurucu bir tecrübe haline getirir.

ILSC

 

 

 

ILSC dünyadaki en ünlü İngilizce ve Fransızca dil eğitim enstitülerinden biri olmakla gurur duyar. 1991 yılında kurulan ve 19 yıldır öğrencilerine İngilizce ve Fransızca eğitimi veren International Language School of Canada’nın en önemli 3 büyük şehrinde merkezi bulunmaktadır. Toronto ve Vancouver’daki merkezlerinde İngilizce, Montreal deki merkezinde ise hem İngilizce hem Fransızca eğitimi verilmektedir. Birçok kültüre ev sahipliği yapan ve iki resmi dili olan ve doğal güzelliklere sahip Kanada İngilizce ve Fransızca öğrenmek için mükemmel bir ülke.

Öğrenci odaklı, yenilikçi eğitim yaklaşımı sayesinde öğrencilerin kişisel ilgi ve isteklerine cevap verebilecek pek çok farklı alanda seçmeli dersler sunmaktadır. Medya dan, yogaya, iş Fransızcasından, İngilizcesine, reklam ve tasarımdan, sinemacılık alanına kadar çok geniş bir yelpazede sunulan seçmeli dersler, yabancı dil öğrenmeyi öğrenciler için zevkli hale getirmektedir.

Vancouver, Toronto, Montreal şehir merkezlerine eğitim veren okulun en büyük özelliklerinden birisi Avrupalı öğrenci sayısının fazla olmasıdır. Vancouver merkezinde 1000 üzerinde öğrenci vardır ve Kanada’nın en büyük dil okullarından biridir. Toronto okulu ise 600-700 öğrenci ile ILAC okulundan sonra büyüklük olarak 2. sıradadır.

Ana dillerinde eğitim veren deneyimli öğretmen kadrosuna sahip olan ILSC, son teknoloji ile donatılmış sınıflarında öğrencilerine kalitesi yüksek bir eğitim sağlamaktadır. ILSC ayrıca CALPS, ACELP, AILIA, CA, CEC, BCCA ve GWEA akreditasyonlarına sahiptir.

 

Kabul Şartları

Okul tarafından kabul edilmek için öncelikle tam olarak doldurulmuş ve öğrenci tarafından imzalanmış kayıt formu ile birlikte okul başvuru ücretini okula iletilmesi gerekmektedir.

Incarnate Word University

 

 

 

Incarnate Word Üniversitesi (UIW), 1881 yılından bu yana ABD'nin Texas Eyaletinde, ülkenin 7. en büyük şehri olan San Antonio şehrinde, 90 civarında Lisans (Undergraduate) ve  Yüksek Lisans (Graduate) programıyla 10.000'den fazla öğrenciye eğitim vermenin haklı gururunu taşımaktadır.

15 kişilik sınıflarda, öğrenciler için temin edilen gelişmiş donanım ve yazılıma sahip diz üstü bilgisayarlarla çalışma olanağı sağlayan UIW, araştırmalara referans sağlayacak tüm yazılı ve görsel donanımı kapsayan kütüphanesi ile de öğrencilerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

San Antonio şehrinin güvenli ve kaliteli yaşam standartları ile kampüsün samimi ortamı, uluslararası öğrencilerin Amerikan eğitim sistemine ve yaşam tarzına kolaylıkla adapte olmasını sağlarken; üniversitenin İngilizcesi yeterli olmayan öğrencileri akademik öğrenime hazırlamak amacıyla sunduğu yoğunlaştırılmış, kişiye özel İngilizce programları da öğrencilerin akademik hedeflerini en kısa sürede hayata geçirme fırsatını sunmaktadır.

UIW öğrencileri, ana kampüsteki eğitim olanaklarının yanı sıra; dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan (Avusturya, Fransa, Çin, Kanada, İngiltere...) 80 UIW kardeş üniversitesinde, bir sömestr veya 1 tam yıl eğitim alma sansına sahiplerdir. Üstelik bu üniversitelerde alınan dersler, UIW kredilerine eksiksiz yansımaktadır.

Güneybatı Amerika'nın en hızlı büyüyen üniversitelerinden biri olan Incarnate Word üniversitesi her yıl başka üniversitelerden transfer olan birçok Uluslararası öğrenciyi ağırlar. Lisans öğrencilerinin UIW ya transfer olabilmeleri için, okullarından toplam 9 kredilik ders almış olmaları gerekir.
Üniversitenin öğrencisi oldukları andan itibaren; UIW tarafından temin edilen sağlık sigortasına sahip olan öğrenciler, Amerikan üniversite eğitim sisteminin gereklerinden biri olan öğrenciyi her alanda aktif kılma anlayışıyla birlikte; eğitim, eğlence, kültür ve sosyal faaliyetleri kapsayan organizasyonlara katılabilme şansını yakalayıp Amerikalı öğrencilerle mükemmel bir dostluk ve diyalog yaratabilmektedirler.

International Language Institute

 

 

 

INTERNATIONAL LANGUAGE INSTITUTE (ILI)

International Language Institute (ILI) 1983'de kurulmuş olup ve Kanada'nın önde gelen özel dil okulları arasındadır. 1983'den beri binlerce uluslararası öğrenci, genel/profesyonel İngilizce eğitimi, üniversiteye hazırlık veya TOEFL ve IELTS sınavlarına girmek için ILI'ı seçmiştir.  ILI'ın bugüne kadar ki başarıları kayda değerdir:   

 

·ILI Kanada'nın en büyük dil kurumu olan Languages Canada tarafından akredite edilmiştir. Languages Canada logosu öğrencilere kaliteli bir dil eğitiminin garantisini    verir.  Bu logo okulumuzun Language Canada'nın yüksek kalite standartlarına tabi tutulduğunu gösterir.  Bu kalite standartları dil eğitiminizin her alanını denetler. Ders programları, öğretmenlerin mesleki nitelikleri, öğrenci hizmetleri, pazarlama, promosyon, okul tesisleri ve yönetimi, Languages Canada standartlarının kapsamına   dahildir. Languages Canada kalite standartları uluslararası alanda tanınmıştır. 

 

ILI 2005'de dil eğitimi programları ve hizmetlerinde sunduğu kalite ve yenilikler için Canada Language Council'ın en yüksek ödülü olan Lyn Howes Award'ı kazanmıştır.

 

ILI Kuzey Amerika'daki ilk tasdikli Cambridge öğretmen yetiştirme merkezidir. Okulumuzun sunduğu CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) uluslararası alanda en çok tanınan İngilizce öğretmenliği sertifikasıdır.  

 

ILI TESL Canada'nın bir  üyesidir. Okulumuzun CELTA İngilizce öğretmenlik programı TESL Canada tarafından tasdik edilmiştir. ILI'daki dil eğitimi programlarını ayrıcalıklı kılan CELTA eğitimli öğretmenlerimizdir.

 

ILI ve ortak kuruluşu English Canada resmi TOEFL/IELTS sınav merkezleridir.  Okulumuz   bu sınavlar için hazırlık kursları da sunmaktadır.

 

ILI'nın Üniversiteye Hazırlık İngilizce programı (University Preparatory English), okulumuzun anlaşmalı olduğu Atlantik Kanada'daki kolej ve üniversitelerde TOEFL veya IELTS puanı yerine kabul edilmektedir. 

 

ILI yabancı eğitim bakanlıkları, eğitim konseyleri ve üniversiteler tarafından desteklenen tatil eğitim programları sunmaktadır. Sponsor kurumlar arasinda Suriye Wadi International Üniversitesi, Abu Dhabi Eğitim Konseyi, Suudi Arabistan Eğitim     Hizmetleri şirketi, özel Japon liseleri ve Kore gençlik eğitim programları     bulunmaktadır.          

 

ILI’de eğitim ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli seviyeler ve programlar sunmaktayız. Tam Zamanlı, Yarı zamanlı ve bire-bir olmak üzere programlarınıza ve yaşam tarzınıza uygun birçok seçeneğimiz bulunmaktadır.

Jilin Üniversitesi

 

 

 

Eğitim Bakanlığına bağlı lider devlet üniversitelerinden olan Jilin Üniversitesi (JLU) 5 farklı yerel eğitim kurumuyla birleşme yapmış bir üniversitedir. Sahip olduğu çok geniş akademik branş yelpazesi ve buna bağlı olarak öğrenci sayısının çokluğuyla bilinmektedir. (Tam zamanlı öğrenci sayısı 63,000'dir.) Üniversite, 60 ülkede 130'dan fazla kuruluşla işbirliği içerisine girmiş ve öğrenci değişim programı başlatmıştır. Şu anda 2300'den fazla uluslar arası öğrencisi bulunmaktadır.  JLU uluslararası öğrenci kabul etmeye başlayan ilk birkaç önemli üniversiteden biridir ve bu öğrencilere Çin Hükümet Bursu imkanı sağlamaktadır. Başarılı öğrencilerini desteklemek amacıyla, JLU, üstün başarı gösteren uluslararası öğrencileri için burs programı başlamıştır. Bu program; felsefe, ekonomi, hukuk, edebiyat, eğitim, tarih, bilim, mühendislik, tarım, işletme ve istatistik olmak üzere 12 temel dalı kapsamaktadır.

 

Bilgi İçin:

International Office Jilin University

Adres: 2699 Qianjin Street, Changchun 130012, P. R. China

Tel:     0086-431-85166885

Fax:    0086-431-85166570

Email: fsc@jlu.edu.cn

Website: http://en.jlu.edu.cn

Johnson and Wales University

 

 

 

1914 yılında işletme okulu olarak kurulan Johnson & Wales Üniversitesi, verdiği eğitim, eğitmen kadrosu ve Amerika Birleşik Devletleri’nin dört bir yanına kurulu kampüsleri ile uluslararası bir üne sahiptir. Amerika’nın en iyi kariyer okullarından biri olan üniversite, sürekli yenilenen müfredatı, günümüz iş hayatının gereksinimleri düşünülerek oluşturulan bölümleri ve öğrencilerine sunduğu staj ve mezuniyet sonrası iş olanakları ile öğrencilerin en çok talep ettiği üniversitelerden biri olmaya devam etmektedir. J&W öğrencileri, sadece teorik bilgilerle donatılmayıp, sınıf eğitimine ek olarak kampüs içi işletmeler ve kampüs dışı üniversite anlaşmalı kurumlarda staj yaparak iş hayatına hazır halde mezun olmaktadırlar.

Her yıl düzenlenen en iyi üniversiteler sıralamalarında, Turizm alanında en iyi ilk 10 arasındaki yerini her zaman koruyan üniversite, Amerika’nın ve dünyanın dört bir yanından gelen 20 bine yakın öğrenciye kariyer imkanı sunmaktadır.

J&W’yu Amerika'daki diğer 3,500 üniversiteden ayıran en önemli özelliği, mezuniyet sonrası öğrencilerini işe yerleştirme oranı ve bu alanda öğrenciye sunduğu hizmetlerdir. Her yıl yüzlerce uluslararası şirketin katılımı ile gerçekleşen J&W kariyer fuarı, üniversitenin öğrencileri için staj ve iş olanakları açısından büyük bir fırsat sunmaktadır.

Öğrencilerin akademik geçmişlerine ve TOEFL – GMAT gibi uluslar arası sınavlardaki başarılarına göre $ 1000’dan başlayıp tam bursa kadar yükselen burs imkanları ile öğrencilerini destekleyen Johnson & Wales Üniversitesi’nin New England Association of Schools & Colleges (NEAS&C) tarafından ve YÖK tarafından denkliği de mevcuttur.

 

Kabul Şartları:

Başvuru yapmak istediğiniz bölüme göre değişmekle beraber lise / lisans transkriptlerinize ek olarak başvuru formu, diploma ve sertifikalarınız, referans ve niyet mektubunuz gibi belgeler ile programa göre TOEFL veya GMAT/GRE skoru gibi uluslar arası sınavlar gerekmektedir. Eğitim almak istediğiniz bölüm ile ilgili gerekli belgeleri öğrenmek ve en uygun şekilde hazırlamak için HİT Uluslararası Eğitim’in konusunda uzman eğitim danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Daha fazlası...

BİZE

SORUN

BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ FORMU

BİZİ

TAKİP EDİN

 • HiT Yurtdışı Eğitim YouTube
 • HiT Yutdışı Eğitim Twitter
 • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
 • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
 • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
 • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

BİZE

ULAŞIN

HiT Yurtdışı Eğitim

İstanbul: (0212) 296 46 00

Ankara: (0533) 777 93 43

WhatsApp: (0541) 296 46 00

info@hit.com.tr

Büyükdere Caddesi 15/A

Hür Han 34380 
Şişli, İstanbul

Sitemap

Copyright© 1993-2021 HiT Yurtdışı Eğitim