Kaplan

 

 

Kaplan, 1967 yılında kurulmuş dünyanın en büyük İngilizce dil okullarından biridir. Bugün 8 farklı ülkede, en cazip şehirlerde 40'ın üzerinde okulu bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi veren okul merkezleri Amerika başta olmak üzere, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur ve Malta'dır. Kaplan okullarında yabancı öğrenciler aynı zamanda TOEFL, IELTS, GMAT, GRE ve Cambridge Sınavlarına hazırlık kurslarına da katılabilirler.

Neden Kaplan Okullarını Seçmelisiniz?

 • Tüm merkezlerde kablosuz internet erişimi vardır. 16 hafta ve üzeri bir programa kayıt olan her Kaplan öğrencisi üniversite yerleştirme Servisinden Ücretsiz yaralanabilir.

 • Üniversite öğrenci yerleştirmede tecrübeli ve bilgili Kaplan danışmanları, en doğru olan okulu ve bölümü seçmenizde rehberlik eder.

 • Kaplan, Anlaşmalı olduğu 150 okulun bazıları için size önceden şartlı kabul sunabilmektedir.

 • Kaplan'ın anlaşmalı olduğu bazı okullar için Kaplan İleri Düzey Sertifikanızla,TEOFL /IELTS sonucuna gerek olmadan okullara kabul imkânı sunmaktadır.

Kabul Şartları

 • Kaplan okullarında eğitim alabilmek için minimum 16 yaşında olmanız gerekmektedir.

 • Okul başvuru formunuzu eksiksiz doldurmalısınız

 • Okul kayıt ücretinizi ödemelisiniz.

USA Merkezleri

 • Boston bölgesinde 3 İngilizce Okulu

 • New York'ta 3 İngilizce Okulu

 • California'da 9 İngilizce Okulu

 • Miami, Florida'da 1 İngilizce Okulu

 • Chicago'da 2 İngilizce Okulu

 • Seattle bölgesinde 2 İngilizce Okulu

 • Washington

 • Philadelphia

 

İngiltere Merkezleri

 • Oxford

 • Cambridge

 • Bournemouth

 • Manchester

 • Torquay

 • Salisbury

 • Bath

 • Londra'da 2 merkez

 • Dublin

 • Edinburgh

 

Avustralya Merkezleri

 • Sydney

 • Sydney Manly

 • Perth

 • Brisbane

 • Cairns

 • Melbourne

 

Yeni Zelanda Merkezi

 • Auckland

 

Kanada Merkezleri

 • Toronto

 • Vancouver

 

İrlanda'da; Dublin, Malta'da Sliema ve Singapur şehirlerinde merkezleri bulunmaktadır.

 

 

King George International College

 

 

 

King George International College Eğitim grubu Olarak Kanada'nın 3 değişik farklı eyaletinde, 5 ayrı şehrinde ve 8 farklı kampusunda eğitim olanağı sunmaktayız.

Programlarımız, Vancouver ve Toronto gibi kozmopolit şehirlerin yanı sıra    Kanada'nın diğer bilinmeyen ve gelişmekte olan şehirleri ; Halifax, Victoria ve Surrey ‘de  mevcuttur .

 

Halifax: Dünyanın en büyük doğal limanlarından birine sahip. Burada, bir şehir merkezinin keyfini çıkarırken aynı zamanda Nova Scotia'nın ünlü küçük sahil köylerinin ve doğasının güzelliğinden de sadece birkaç dakika uzaklıkta.. KGIC Kampusu şehir merkezinde olup Kuzey Amerika tarihine ve Modern hayatına da yakından tanık olacaksınız.

Victoria: Bu şehir British Coloumbia eyaletinin başkenti olup Vancouver'a feribot ile 3 saatlik mesafededir. Bir ada şehri olan Victoria, eşsiz tarihi parlamento binası, botanik bahçesi ve müzeleri ile ünlüdür. Bu şirin kent size,    her keseye uygun kafeterya, restoranları ve sıcak insanları ile sizlere kapılarını sevgiyle açar.Bu şirin kentte unutamayacağınız günler yaşayabilirsiniz. KGIC kampusu şehir merkezinde. Burada da deneyimli eğitim kadrosu sizlerin geleceğinize ışık tutacak.

Surrey: Hızlı tren ile Vancouver' a 45 dakika uzaklıkta. British Coloumbia eyaletinin en hızlı gelişen ve büyüyen şehri Surrey ‘de KGIC ilk kampusunu 1996 yılında açtı. Surrey kampusumuzda yetişkinlerin yanında, çocuk öğrenicilerimize de hizmet vermekteyiz. Bu kampusumuzda öğrencilerimiz Lise Bridge programı veriliyor. Bu programla   devlet ya da özel liseye geçiş yapabilir, orta öğrenim hayatlarına zorlamamdan devam edebilirlersiniz.

 

VANCOUVER VE TORONTO

 

Vancouver :Kuzey Hollywood a hoş geldiniz!  Vancouver şehri gerek turizm gerek sinema iş kollarında kuzey Amerika da önde gelen güzide şehirlerindendir. Vancouer, uzun zamandır dünyanın "en yaşanabilir" şehirleri listesinde yer alıyor. Öğrenci kenti diye de bilinen ve turistlerin de en çok görmeyi tercih ettiği bir şehir, birçok plaj ve parkların kusursuz biçimde birleştiği, kozmopolit,  Zen yaşam tarzına benzer bir atmosfer oluşturur.

Toronto ise dünyanın ekonomik açıdan en güçlü şehirlerinden biridir.. Niagara Şelaleleri, Montreal, New York, Algonquin Park ve Kanada'nın güneydoğusundaki birçok güzel turistik mekâna sahip olan Toronto'dan sadece bir otobüsle belgesel kıvamında dünyanın gıpta ile baktığı güzellikleri keşfedin.

 

King George International College olarak bizleri akademik olarak diğerlerinden ayran en büyük özellik; Ingilizce öğrenimini farklı bir seviyelendirme yapısı ile öğretmektir.  Grammer, Reading &Writing, Listening ve Communication gibi ana öğeleri kendi içinde 6 ayrı seviyeye bölerek, sağlam ve emin adımlar ile İngilizcenizi öğrenip geliştirebilirsiniz. İngilizcenin yanında Advanced  Business Management programı ile akademik öğrenimin yanında Kuzey Amerika da profesyonel iş tecrübesi edinip yeni dünyalara ve kültürlere yelken açabilirisiniz.  Power Speaking and Modern Media Programımız ile komünikasyon, sunum ve kelime bilginizi artırıp özgüveninizi pekiştirebilirsiniz.

Teacher Training programlari( TESOL)  ile bir sınıfın ya da grubun nasıl yönetileceğini, ders programının nasıl planlanacağını, yazılacağını, İletişim ve topluluk karşısında konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimize kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

Akademik İngilizlice programa olan English for Postsecondary Education ile üniversite ya da kolejlere sınavsız geçiş yapabilirsiniz. Kanada'nın seçkin üniversitelerinde okuma imkânı bulabilirsiniz.

IELTS ve TOEFEL programlarımız ile kelime, akademik yazı ve okuma çalışmalarının yanında sizleri sınava hazırlayacak sınav teknikleri öğrenebilirsiniz.

Programlarimiz arasında ücretsiz  transfer ,isteğe bağlı kampüs değişimi olanakları ile siz öğrencilerimizin memnuniyetini önde tutuyoruz.

KGIC kampuslarında sizler için her gün öğle arasında ya da okul sonrası sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz. Sizlerin bu dönemde sağlam bir şekilde İngilizce öğrenmeniz yanında güzel zaman geçirmenizde bizler için önemlidir.

King George International College olarak siz öğrencilerimize yurt dışı deneyiminizde sadece İngilizce öğrenmenizde yardımcı olmak değil sizleri rekabetçi dünyaya hazırlamak en büyük amacımızdır. Unutmayınız ki, "Sizin başarınız bizim başarımızdır".

Ayrıca KGIC Kanada dışında Meksika'da da dil eğitimi sunmaktadır.

LAL Language Centre

  

25 yıllık tecrübeye sahip LAL dil okulları, İngilizcesini geliştirmek isteyen gençlere, yetişkinlere ve çocuklara farklı program seçenekleri sunmaktadır. İngiltere, Amerika, Güney Afrika ve Malta olmak üzere 4 farklı ülkede okulları bulunan LAL bulunduğu ülkelerin akreditasyonlarına sahiptir.

LAL’ın İngilizce eğitimi dışında Fransızca, İspanyolca ve Almanca gibi diller konusunda da birlikte çalıştığı farklı ülkelerde, birçok partner dil okulu da bulunmaktadır.

London School of Business and Finance

 

London School of Business and Finance (LSBF)

Neden London School of Business and Finance?

London School of Business and Finance, Avrupa’ nın en dinamik, en yenilikçi ve en hızlı gelişen okullarından biridir. LSBF’ ın Uluslararası İş Hukuku master programı Financal Times tarafından desteklenmekte olup, okul başarısını 2009 ve 2010 yılı “Yılın Okulu Ödülü” nü alarak kanıtlamıştır.

Merkezi Londra’ da bulunan okulun, biri Holborn’ de diğeri Hyde Park Corner’ da olmak üzere, sadece Londra’ da üç adet kampüsü bulunmaktadır. Okul ayrıca İngiltere’ de Birmingham ve Manchester’ da, diğer ülkelerde Singapore, Hong Kong, Çek Cumhuriyeti, Colombia, Kazakistan, Rusya, Pakistan ve Kanada kampüslerinde öğrencilere hizmet vermektedir.

LSBF, sunduğu kaliteli ve öğretici eğitim programları sayesinde, öğrencilerinin bilgi ve kültür düzeyi yüksek birer birey olmalarını sağlayarak, onlar için mükemmel bir kariyer ve gelecek hedeflemektedir. LSBF öğrencileri mezun olduktan sonra, işletme ve finans sektörünün önde gelen şirketlerinde, oldukça iyi konumlarda işe başlamaktadırlar.  2003 yılında kurulmuş olan okul büyümeye hızla devam ederek her geçen gün başarısını daha da yukarılara taşımaktadır.

LTC LANGUAGE TEACHING CENTRES

LTC LANGUAGE TEACHING CENTRES

25 yıllık tecrübesiyle LTC her yıl binlerce öğrenciye İngiltere'de çeşitli lokasyonlarda eğitim vermektedir. LTC farklı kültürlerden öğrencilerin bir araya gelmesine olanak sağlayan İngiltere'nin köklü dil eğitim merkezlerinden birisidir.

Londra, Brighton ve Eastbourne'de şubeleri bulunan LTC'de genel ve yoğun İngilizce eğitim programlarının yanı sıra IELTS, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları da verilmektedir. Ayrıca 10-18 yaş arası genç öğrenciler için yaz okulu programları da sunmaktadır. 18 yaş üzeri öğrenciler içinse English+Business Skills programıyla yöneticilik, sekreterlik, işletme, muhasebe, business IT ve Marketing gibi alanlarda çeşitli sürelerde eğitim verilmektedir. Brighton merkezinde 20 yılı aşkın süredir öğretmenlik üzerine Cambridge CELTA sertifika eğitimi de verilmektedir.

Okulun anlaşmalı olduğu aile yanı konaklamaları okula ortalama 15-30 dakikalık yürüyüş veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Aile yanlarında yarım pansiyon konaklama imkanı olduğu gibi sadece yatak-kahvaltı veya yemeksiz konaklamak da mümkündür. Eastbourne'de 10-16 yaş arası öğrenciler için yurtlarda paylaşımlı odalarda kalma imkanı bulunmaktadır. Londra'da yıl boyunca tek kişilik odalarda yarım pansiyon şeklinde, Brighton'da ise yaz dönemlerinde Sussex Üniversitesi yurtlarında konaklamak mümkündür.

Dil eğitimi süresince öğrencilere çeşitli aktiviteler ve gezi programları sunulmaktadır. Bu programlar arasında İngilizcenizi en iyi şekilde geliştirebileceğiniz spor, partiler ve yarışmaların yanı sıra İngiltere, İskoçya ve İrlanda şehirlerine de geziler düzenlenmektedir.

LTC okulları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen HİT Uluslararası Eğitim danışmanlarıyla iletişime geçin.

M.L.S. International College

 

M.L.S.I nternational College ( Management and Language Specialists ), 1987 yılında, uluslararası öğrencilere yönelik olarak, genel İngilizce, özel amaçlı İngilizce, Yöneticilik ve İş İletişimi kursları vermek amacıyla kurulmuş bir okuldur. Ayrıca, lisans ve lisansüstü seviyelerde, üniversiteye giriş programları düzenlemektedir.

Bournemouth şehir merkezinde yer alan okul bünyesinde 45 sınıfın yanı sıra 3 bilgisayar odası, kütüphane ve de bireysel çalışma odası bulunmaktadır. Yılda ortalama 2000 öğrenciye eğitim veren MLS, özellikle kariyer gelişimine yönelik sertifika ve diploma programlarıyla dikkat çekmektedir. İngilizce eğitiminde, her seviyedeki öğrenciler için genel, yoğun ve özel amaçlı dil kursları sunulmaktadır. Sertifika ve diploma programları ise İngilizce ve bilgisayar dersleri ile kombine olarak, orta seviye ve üzerinde İngilizce altyapısı olan öğrencilere verilmektedir. Bu kurslar yurt dışında yüksek öğrenim yapmak için gereken sınavlara hazırlık derslerini de içermektedir.

 

THE MACDUFFIE SCHOOL

 

Boston, Massachusetts' de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel  okuldur. Boston şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 - 12 arası ise Upper School (Lise)  olarak adlandırılır. MacDuffie mevcut durumda 280 i aşkın öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ile övünür. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Okulda mevcut durumda 9 Türk öğrenci bulunmaktadır ve okul %48 Amerikalı %52 yabancı şeklinde benzersiz bir öğrenci karışımına sahiptir. Diğer eyaletlerden ve farklı 19 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar.

 

Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School' un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinsel alışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarını iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkı bir Üniversite Hazırlık okuludur.

 

Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internete bağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harika spor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York'a düzenlediği gezileri ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumudur.

 

 

Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise 9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğun eğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie' de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, Münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie' de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia (yıllık), Unicorn (edebi makaleler).

 

Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Öğrenciler MacDuffie' de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç ya da 4 kişilik odalardadır.

 

MacDuffie mezunları Amerika'nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins öğrencilerimizin kabul aldığı okullardan bazılarıdır.

 

WEB:: www.macduffie.org

VIDEO: http://www.macduffie.org/macduffie-video/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/MacduffieHighSchool

TWITTER: https://twitter.com/MACDUFFIETURKEY

 

Macquarie University

1964 yılında radikal deney merkezi olarak kurulan ve ismini ülkesini cesurca savunmuş ve eğitime önem veren bir askerin isminden almış olan üniversite Avustralya’nın en radikal üniversitesi olarak bilindiği gibi aynı zamanda da en yenilikçi üniversite olarak tanınıyor. Üniversite Avustralya’nın 4.28 milyonluk nüfusuyla en büyük şehri olan Sydney’de, 135 hektar park alanı üzerine kurulmuştur. İleri teknoloji ile donatılmış olan kampüsü çok uluslu şirketlerin yerel merkezleri ile çevrilidir. Avustralya’nın ilk araştırma ve geliştirme parkı üniversitenin kampüsü içinde kurulmuştur. 2004 THES sonuçlarına göre dünyadaki en iyi 200 üniversite arasında yer alan Macquarie üniversitesi, kuruluşundan 40 yıl sonra, 8800’ü yabancı öğrenci olmak üzere toplam 30.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın ilk Proteomics araştırma tesisine sahip olan üniversite Gen teknolojilerini inceleyen “Proteomics”’in de geliştiği yer olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Hit Yurtdışı Eğitim öğrencilerinden Erden Sacan’in Information System Master Programına gidip üniversite içinde SIBT biriminde “Mentor” olarak göreve başladigini, İşletme masterı yapmak için Macquarie’yi tercih eden Ayşenur Koyu’nun okurken ayda 2400 AU$ maaşla part time çalıştığı iş yerinde mezun olduktan sonra da kalıp çok iyi bir maaşla full time eleman olduğunu, gene üniversite eğitimi esnasında ayda 3000 AU$ gibi bir maaşla part time iş bulan Hidayet Can’ın aynı firmada çok daha iyi şartlarla mezun olduktan sonra full time çalışan olarak kaldığını BİLİYOR MUSUNUZ ?

 

Kabul Şartları 

Başvurmak istediğiniz alana göre kabul şartlarının değiştiği Macquarie Üniversitesi’nde Lisans düzeyinde bir başvuru yapıyorsanız lise eğitimi süresince aldığınız ders ve notları (transkriptleri) incelenerek almış olduğunuz eğitimin seviye ve içeriği belirlenir. Üniversitenin sunduğu bazı bölümler için program derslerinin yanısıra belirlenmiş olan zorunlu olan ön derslerin alınması gereklidir. Başvuru yapacak kişi İngilizce yeterliliğini IELTS, TOEFL, CET ve CULT gibi sınavlardan aldığı puanlar ile ispatlar. Kişi eğer bu sınavlardan birine girmemişse üniversitenin belirlediği Avustralya ELICOS Kolejlerinden birinde eğitim alıp belli bir başarıyla mezun olarak İngilizce yeterliliğini bu şekilde de ispatlayabilir veya Macquarie Üniversitenin kendi bünyesinde bulunan CME ( The Center for Macquaire English) Hazırlık dil okulunda İngilizce programına katılabilir.

Yüksek lisans düzeyinde de İngilizce konusunda aynı şartların sağlanmasını isteyen üniversite bölüme göre daha yüksek IELTS, TOEFL, CET ve CULT puanların alınmasını istemektedir.

Üniversitenin başvuru sırasında istediği şartlardan GPA (not ortalaması), İngilizce yeterlilik skorları ve gerekli olacak diğer belgeler için HİT Uluslar arası Eğitimi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Magna Carta College

Magna Carta College, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere kaliteli ve ekonomik yüksek lisans programları sunan, bağımsız bir işletme okuludur. Oxford'daki kampüsünde yüzlerce öğrenciye iş dünyasının temelini öğreten kolej, programları başarı ile tamamlayan öğrencilere University of Wales onaylı diploma vermektedir. Öğrencilerine üstün kalitede eğitim sunmayı temel felsefesi edinmiş olan okul, Oxford, Londra, Birmingham, HULT ve Ashridge gibi dünyaca ünlü üniversitelerde ders vermiş, alanlarında kayda değer başarılara imza atmış eğitimcileri bünyesinde barındırmaktadır.

Oxford'da Yaşam

Oxford, öğrencilere tiyatro ve sinema başta olmak üzere birçok eğlence aktivitesi sunmaktadır. "Oxford Playhouse",  en meşhur oyunların prömiyerlerini, Londra'daki West End'e geçmeden önce Oxford'da izleme imkânı sunmaktadır. "New Theatre" ise, hem drama hem de müzikalleri içeren heyecan verici performansları öğrencilerle buluşturuyor. Yaz aylarındaki Trinity döneminde, birçok üniversite, aralarında Shakespeare'in de olduğu birçok açık hava oyununu sergilemektedir. Aslında, bir yaz gününde meşhur "University Parks"a yolunuz düştüğünde, sergilenen bir oyunun provasına denk gelebilirsiniz. "Ashmolean" Müzesi, meşhur Mısır koleksiyonu ve restore edilmiş binası ile, sizlere teras restaurantında Oxford manzarası eşliğinde eşsiz yemekler tatma fırsatı sunmaktadır. Aralarında Bate Müzik Aletleri Müzesi, Pitt Rivers Müzesi ve Oxford Modern Sanat Müzesi'nin de bulunduğu daha birçok halka açık müze ve sanat galerisi, İngiliz tarihi ve sanatını tam anlamıyla yaşamanızı sağlamaktadır.

Oxford Union

Magna Carta College öğrencileri, Oxford Üniversitesi'ne bağlı Oxford Union'a üye olabilir, böylece hem Oxford Üniversitesi'nin kütüphanesinden yararlanabilir, hem de çeşitli müzakere topluluklarına katılma fırsatı elde edebilirler. Oxford Union, dünyanın en prestijli tartışma topluluğu olup, Oxford'a birçok uluslararası konuşmacı ve konuk getirmesi ile ünlüdür. 186 yıl önce kurulan topluluk, sadece Oxford bünyesine değil, tüm dünyada tartışma ve müzakereleri teşvik etmeyi amaç edinmiştir.

Programlar

Magna Carta College tarafından sunulan aşağıdaki programlar, University of Wales onaylı olup, mezun olan öğrenciler University of Wales diploması almaya hak kazanmaktadırlar. Üniversitenin akreditasyonu hakkında daha detaylı bilgi almak için www.wales.ac.uk/validation web sitesini ziyaret edebilir veya validation@wales.ac.uk e-mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

 • MBA ( Uluslararası İşletme / İş Hukuku / Sağlık Yönetimi alanlarında)

 • MBA /MED  ( Bu program aynı zamanda uzaktan eğitim şeklinde online olarak da sunulmaktadır.Detaylı bilgi için lütfen  http://www.magnacartacollege.org/mcconline/  adresini ziyaret ediniz)

 • MSc İşletme Enformasyonu Yönetimi

 • MA Pazarlama

 • Master Giriş Diploma Programı

Programlar ve başvuru şartları hakkında daha detyalı bilgi almak için lütfen HİT Yurtdışı Eğitim ofislerine danışınız.

 

Merkezi Finans ve Ekonomi Üniversitesi

1949 yılında kurulan (CUFE), farklı alanlarda verdiği eğitimlerle Çin'in önde gelen üniversitelerinden biridir. Hukuk, sanat, bilim , mühendislik ve özellikle de işletme ve ekonomi alanlarında verdiği seçkin eğitimle, Çin Hükümeti'nin seçtiği 21. yüzyılın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk sırayı almaktadır.

CUFE sunduğu 17 doktora programı, 42 master programı ve 39 lisans programının yanında 4 özel MBA, MPAcc, MPA, JM programı sunmaktadır.

I. Çin'ce sunulan programlar:

A)    Lisans programları: Kamu Maliyesi, Vergilendirme, Kamu İdaresi, Maliye, Uluslararası Ekonomi ve Ticaret,  Uluslararası Ticaret, Risk Yönetimi, Muhasebe, Pazarlama, Ekonomi, İstatistik, e-Ticaret, Hukuk, Proje Yönetimi, , Sigorta, Sosyoloji, Yeminli Hesap Uzmanlığı (CPA)

B)    Master: Batı Ekonomisi, Global Ekonomi, Bölgesel Ekonomi, Kamu Maliyesi, Maliye, Endüstriyel Ekonomi, Uluslararası Ticaret, İstatistik, Yatırım, Proje Yönetimi, Uluslar arası Finans, Menkul Kıymetler Yatırımı, Sigorta, Ticaret Hukuku, Uluslar arası Hukuk, Sosyoloji, Muhasebe, Şirket Yönetimi, Kamu İdaresi, MBA, MPAcc, MPA, JM

C)    Doktora: Bölgesel Ekonomi, Kamu Maliyesi, Maliye, Endüstriyel Ekonomi, Uluslar arası Ticaret, İstatistik, Yatırım, Muhasebe, Çokuluslu Şirket Yönetimi

II. İngilizce sunulan Programlar:

A)    Lisans programı: Maliye,

B)    Master: Uluslararası Finans, Menkul Kıymetler Yatırımı, Proje Yönetimi

III. Sertifika programları: İleri Çince Kursları, Genel Çince Kursları, Kısa Dönem Yoğun Çince kursları, Çin'de Ticaret üzerine kısa dönem seminerler

 

Bilgi için:

Uluslararası Değişim

Finans ve Ekonomi Merkez Üniversitesi

Adres: 39 South College Road, Beijing 100081, P. R. China  

Tel: 0086-10-62288276/ 62288286

Fax: 0086-10-62288982

Email: lxs@cufe.edu.cncufelxs@126.com

Website adresi: http://sice.cufe.edu.cn

http://www. cufe.edu.cn

 

 

Nanchang University

 

Nanchang Üniversitesi (NCU) sanat, bilim, mühendislik ve tıp alanlarında oldukça yaygın, kapsamlı bir üniversitedir. ‘211 proje’sindeki (21.yy içinde kurulması planlanmış 100 devlet üniversite) kilit devlet okullarından biri olan NCU, öğrencilerine 97 lisans programlarına, 196 yüksek lisans programına ve 32 doktora programına ev sahipliği yapmaktadır. 537 hektarlık alana yayılmış olan NCU, 5 kampüsten oluşmaktadır Kampüste 74058 tam zamanlı lisans, 9830 yüksek lisans ve 327 uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

 NCU, Çin hükümeti tarafından ve Konfüçyüs kurumu tarafından nitelikli öğrencileri burslu kabul eden kapsamlı üniversitelerinden biridir. Bunların yanı sıra NCU, uluslararası öğrencilere Çin’de daha fazla eğitim imkanı sunabilmek için ‘NCU Bursu’ da vermektedir.

 

Nanjing University of Information Science and Technology

 

Nanjing Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (NUIST), Çin Meteoroloji İdaresi (CMA) ve Jiangsu İli Halk Hükümeti tarafından desteklenen ve yapılandırılan bir devlet üniversitesidir. Okulun lisans eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüksel kalitede değerlendirildi. Okulda lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra, doktora sonrası araştırma merkezleri de bulunmaktadır. Şu anda üniversite kampüsünde 16000'den fazla öğrencisi bulunmaktadır. 1000'den fazla tam zamanlı öğretmen vardır ve bunların üçte biri üst düzey öğretim görevlileridir. Okulda 8 ana bölüm altında (bilim, mühendislik, yönetim, edebiyat, ekonomi, hukuk, tarım ve sanat) 48 lisans programı bulunmaktadır. Bölümlerin bazıları il, bazıları ulusal düzeyde, bazıları ise özeldir. Yüksek Lisans ve doktora programları, lisans programlarının tümünü kapsar. Meteoroloji Çin’de önemli bir yere sahiptir, dünya çapında seçkin bir yerdedir.

 NUIST, yurtdışında 30’dan fazla ünlü üniversite, kolej ve kurum ile iş birliği ilişkisi içindedir. Okul, uluslararası öğrenci kayıtları için 1996 yılında Milli Eğitim Bakanlığından yetki almıştır. Öğrenciler okula Çin Hükümeti Bursu, Konfüçyüs Enstitüsü Bursu ve Jiangsu İl Yönetiminin Yasemin Bursu ile kayıt yaptırabilirler. Uluslararası Eğitim Koleji 2008 yılında kurulmuştur ve okul, istihdam etme, yetiştirme ve uluslararası öğrencilerin yönetimi konusunda tüm sorumluluk üstlenmektedir. Bu şekilde uluslararası öğrenci eğitimi gelişmiştir. Şu an kampüste 130 tane uzun süreli uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Okul ‘gelişmeye açık ol ve gelişime katıl’ görüşüne bağlı olarak, kadrosundaki tüm bilimci ve yöneticilerle, uluslararası öğrencilere kucak açmış beklemektedirler.

 

Nanjing University of Science & Technology

 

1953 yılında kurulan NUST, günümüzde sanayi ve bilgi teknolojileri bakanlığı bünyesinde ulusal kilit üniversitelerden biridir. Nanjing’de bulunan kampüs, 200 hektarlık bir alanı kaplar ve çok hoş bir öğrenim ve yaşam ortamı vardır. NUST çok bilimli bir üniversitedir; bilim, mühendislik, beşeri bilimler, iktisat, işletme, yönetim, hukuk ve mühendisliğin özel eğitimini içeren bölümleri kapsar. Bunun yanı sıra NUST, ulusal ‘211 Proje’sindeki kilit okullardan biridir.

 

NUST, MBA, E-MBA ve MPA’nin yanı sıra, 14 tane ana okuldan oluşmaktadır (39 doktora programı, 13 doktora sonrası programı , 110 yüksek lisans programı, 60 lisans programı). Öğrenci sayısı 29648 olan okulun, 9.630 lisansüstü ve 379 uluslararası öğrencileri bulunmaktadır. Üniversite, yaklaşık altı yıl içerisinde, toplumun her kesiminde takdir gören 100.000 üst düzey profesyonel personele eğitim vermiştir.

 

NUST, öğrencisinin kişiliklerine oldukça önem vermektedir ve bu doğrultuda öğrencilerine eğitim imkanı sunmaktadır. Üniversite, rehberlik hizmetini eğitiminde zorluk çeken öğrencilere verdiği gibi, öğrenmedeki ideal koşulların sağlanmasına meydan hazırlamak için de yine öğrencilerine aynı hizmeti sunmaktadır. Aramıza katıldığınızda oldukça sıcak bir karşılamayla karşılaşacaksınız.

Nankai University

 

1919 yılında kurulmuştur. Kuzey Çin’in en aktif ekonomik liman şehri olan Tianjin’de bulunmaktadır. Araştırma odaklı bir üniversitedir ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bulunmaktadır. Aynı zamanda da yeni China-Zhou Enlai’nin ilk başbakanının mezun olduğu okuldur.

 

73 lisans programı, 208 yüksek lisans programı ve 122 doktora programını içinde barındıran 23 tane okuldan oluşur. Araştırma odaklı ve geniş disiplin yelpazesine sahip bir üniversitedir. Şu anda 12677 lisans, 7148 yüksek lisans ve 3230 doktora olmak üzere 22989 öğrencisi mevcuttur.

Uluslararasılaşmaya odaklanmış bir üniversitedir. 40’tan fazla ülkede 268 üniversitesi bulunmaktadır. Columbia University, Princeton University, Oxford University, Munich University, University of Melbourne, Tokyo University, Waseda University, Seoul University, Korea University gibi üniversitelerle öğrenci değişim programları gerçekleştirmiştir. Amerika, Avrupa ve Asya’da olmak üzere 6 tane Konfüçyüs kurumu vardır. 1950’de yabancı öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Başlıca İngiltere, Amerika, Japonya ve Kore olmak üzere 160 ülkeye yayılmış yaklaşık 10000 yabancı öğrencisi bulunmaktadır. 2010 yılında 2000’den fazla uluslararası öğrenci, ziyaretçi bilim adamı ve alimler Nankai Universitesi’ne katılmışlardır. Mezun olan öğrencilerin bir çoğu profesör, diplomat, şirket üst düzey yöneticisi ve devlet çalışanı olmuşlardır.

Ningbo Universitesi

Ningbo Üniversitesi ekonomi,hukuk,eğitim,liberal sanatlar,tarih,bilim,mühendislik,agronomi,sağlık ve yönetim alanlarında, oldukça geniş dalları bünyesinde bulunduran son derece dinamik, genç ve kapsamlı bir üniversitedir. Ayrıca çok güzel bir liman şehri olan Ningbo da bulunmaktadır. Zhejiang Eyaletinde yüksek öğrenim kilit kurumlarından biri haline gelmiştir. Üniversite de 200 hektarı askın bir alanı kapsayan 5 kampüs bulunmaktadır. Bünyesinde 19 fakülte ve college bulunmakla birlikte 3 doktora programı,56 yüksek lisans programı ve 72 lisans programı ile hizmet vermektedir. 25.000 lisans öğrencisi ve 3.000 yüksek lisans öğrenci sayısına sahiptir. Üniversite de öğretim görevlisi ve yönetim kadrosu olarak yaklaşık 2.400 görevli bulunmaktadır. Bu kadro 1300 öğretim görevlisi, 6 akademisyen, 296 profesör ve 724 doçent ile yönetim kadrosunu kapsamaktadır. Üniversite, araştırma ve öğrenimi desteklemek açısından servis ve hizmetlere sahiptir. yaklaşık 3.225.000 kitabı bünyesinde barındıran  kütüphanesi ve Cin Ulusal Bilgi Bankası (CNKI) servisi de öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

 

Ningbo Üniversitesi uluslar arası ilişkiler ve işbirliğinin geliştirilmesine  büyük ilgi göstermektedir. Üniversite su ana kadar Avustralya, Güney Kore, Japonya, İsviçre, Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, ve Kanada'nın içinde bulunduğu  tanınmış 73 yüksek eğitim kurumu ile yakın çalışmalarda bulunarak üniversiteler arası işbirliği çalışmaları yapmıştır. Üniversite devlet bursu ile desteklenen uluslar arası öğrenciler için Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Ningbo Üniversitesi yabancı öğrenciler için kısa dönem Çince dil eğitim programından ,lisans ve yüksek lisans programlarına kadar çok çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Şimdiye kadar yaklaşık 50 ülkeden 1.200 üzerinde uluslar arası öğrenci Üniversitenin sunduğu bu programlardan faydalanmıştır.

Northeastern University

Amerika’da dünya sıralamalarında ilk yüzde yer alan bir okulda üniversite veya yüksek lisans öğrenimi yapmak sıradan değildir. Böyle bir hedefiniz varsa sizi kutluyoruz. Peki ya, gerekli not ortalamasına TOEFL, SAT, GMAT veya GRE sonuçlarına sahip misiniz?

Doğu kıyısının öğrenciler tarafından en gözde şehrinde bulunan ve Dünya sıralamalarında 50. olan Northeastern Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için sunduğu Pathway programı hem öğrencilere akademik gelişimlerini tamamlama hem de giriş için gerekli şartları tamamlama fırsatını sunmaktadır. Pathway programına Kabul edilirseniz, dil seviyenize bağlı olarak öğrenim süreniz değişmektedir. 3 farklı alanda eğitim alabileceğiniz bu programda, aynı zamanda akademik İngilizce ve çalışma becerilerinizi geliştirme fırsatı da bulacaksınız ve böylece dünya çapında tanınmış bir okulda eğitim için kendinizi geliştirmiş olacaksınız.

Pathway programını başarı ile tamamlayan her öğrencinin, Northeastern Üniversitesine kabulü garantidir.

Boston şehrinde 50 den fazla Üniversite ve kolej vardır. Uluslar arası öğrenci sayısının en fazla olduğu şehirdir. Northeastern kampüsü Boston’dan keyif almanızı sağlayacak her türlü restorana, müzelere, galerilere, alışveriş merkezlerine ve parklara yürüme mesafesindedir. Pathway öğrencileri kampüste sunulan tüm imkanlardan yararlanabilirler. Okuldaki revir ve klinikten, kütüphaneden, yemekhaneden ve spor salonlarından. Boston’da toplu taşımacılık çok gelişmiştir, kampüse 2 farklı metro ağından ulaşabilmeniz mümkündür.

Global Pathway öğrencileri eğitimleri boyunca her konuda danışabilecekleri bir danışmana sahiptir. Akademik hedeflerinizden, Amerika’daki yaşama ve eğitime dair kafanızda oluşabilecek her soruyu çekinmeden danışabileceğiniz danışmanınız size yeni yaşamınıza ve eğitiminize hızlı ve sorunsuz bir şekilde adaptasyonunuz için destek olacaktır.

 

Lisans Pathway programlarına Kabul Şartları;

 • Lise ya da dengi okuldan 3 ve üzeri bir not ortalaması ile mezun olmak

 • İngilizce yeterlilik TOEFL 52 / 470

 • Bölümlere göre diğer özel şartları yerine getirmek

Yüksek Lisans Pathway programlarına Kabul Şartları;

 • Tanınmış bir kurumdan Üniversite diploması ve 3 veya üzeri not ortalaması

 • İngilizce yeterlilik TOEFL IBT 65, IELTS 6

 • Bölümlere göre diğer özel şartları yerine getirmek

 • İş tecrübesi bazı bölümlerde zorunlu olmamakla beraber, sunulması ayrıcalıktır.

 • Bölümlere göre diğer özel şartları yerine getirmek

Northwest A&F Univesitesi

Northwest A&F Ünivesitesi, Çin Halk Cumhuriyeti ‘nin Eğitim Bakanlığının direkt yetkisinde olan önemli üniversitelerden biridir. üniversite Shaanxi Eyaletinin tarihi ve ünlü baş şehri olan Xi ‘an şehrine 80 km uzaklıktaki Yangling bölgesinde bulunmakta ve tarım, fen, mühendislik, ekonomi, yönetim, edebiyat, hukuk, eğitim, sağlık, tarih gibi birçok dalın yanında eyalet çapında yetkiyi elinde bulunduran akademik programlarda sunmaktadır. Bunlar bitki patolojisi, pedoloji, toprak tarımı ve su mühendisliği, klinik veterinerlik, meyve yetiştirme bilimi, hayvan genetiği,yetiştirme ve üreme, tarım ekonomisi ve yönetimi, ürün genetiği ve yetiştirilmesi, tarım böcek bilimi ve haşere yönetimi vb.

Üniversite de 29.000 full-time öğrenci bulunmaktadır. Bunlar yaklaşık olarak 21.000 lisans ,  1.600 ‘ u doktora öğrencisi olmak üzere yaklaşık 8.000 yüksek lisans öğrencisi mevcuttur. Bünyesinde 12 doktora çalışma alanı,105 yüksek lisans ve 71 doktora alanı ile 23 college bulunmaktadır. The College of Internatioanl Education lisans programlarının yanı sıra Cin dili ve kültürü kursları da sunmaktadır uluslar arası öğrenciler için. Şu anda okul 29 ülkeden 108 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversite Uluslararası öğrenciler için Çin Devlet Bursu almaya yetkili olan okullardan biridir. Ayrıca Üniversite başarılı başvurular içinde bünyesinde burs vermektedir.

Northwestern Polytechnic University

Üniversite tarihi  bir şehir olan Xi’an da bulunmaktadır.Çin' in araştırma odaklı, çok dallı ve bilim ve teknoloji alanında  uluslar arası  tek üniversitesi olmakla birlikte aynı anda havacılık,astronomi ve denizcilik teknolojisi alanlarında üstünlük sağlamaktadır. Üniversite bilim ve teknoloji alanlarında vurgulanmasına rağmen yönetim, beşeri bilimler, ekonomi ve hukuk alanlarında da uyumla gelişmektedir. NPU bilgi teknolojileri ve Endüstri bakanlığına bağlıdır. Üniversite 54 lisans, 101 yüksek lisans, 57 doktora ve 12 yüksek doktora programı ile 14 akademik okula sahiptir.

NPU Çin Devlet Bursu öğrencilerinin ev sahibi okuludur. 2009 yılında aralarında 144 lisans, 209 Çince dil öğrencisi, 26 değişim programı öğrencisi olmak suretiyle uzun ve kısa donem olmak üzere 379 uluslar arası öğrenci eğitimlerini NPU da yapmıştır.

Okuldaki lisans programları: Bilgisayar Bilimi, Havacılık Mühendisliği, Otomasyon, Mekatronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra Havacılık mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleri tamamı İngilizce olarak birçok avantaj sağlamaktadır.

Yüksek lisans Programları: Matematik, Fizik, Kimya, Sistem Bilimi, Optik Mühendislik, Alet Bilimi ve Teknolojisi, Madde Bilimi ve Mühendisliği, Dinamik, Güç Enerjisi ve Termal Fizik, Kontrol ve Mühendislik, Elektronik ve Teknoloji, Bilgi ve İletişim Mühendisliği, Mekanik, Bilgisayar Bilim ve Teknolojisi, İnşaat Mühendisliği, Kimyasal Mühendislik ve Teknoloji, Ulaştırma mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Yönetim Bilim ve Teknolojileri.

Doktora Programları: Polimer Kimyası ve Fizik, Madde Bilimi ve Mühendisliği, Dinamik, Güç Mühendisliği ve Termal Fizik, Kontrol ve Mühendislik, Elektronik ve Teknoloji, Bilgi ve İletişim Mühendisliği, Mekanik, Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Teknolojisi, Çevre Mühendisliği, Yönetim Bilimi ve Teknolojisi.

Diğer Programlar: Her seviyede Çince dil eğitim programları

Kampüste yaşam: Her sınıf multimedya imkanlara sahip ekipmanlarla öğrencilere rahat ve kullanışlı bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Kampüste hastane, banka, postane, genel ihtiyaçların karşılanabileceği dükkanlar ve çamaşırhane bulunmaktadır. Ayrıca batı, Çin, fast food ve İslami yemek isteklerine cevap verebilecek çeşitli kantinlerde hizmet vermektedir. Kampüste ayrıca basketbol, voleybol, tenis ve futbol faaliyetleri için imkanlarda sunulmaktadır.

 

Nottingham University

Nottingham Üniversitesi, İngiltere’nin kalbinde kurulmuş, sıralamalarda sıklıkla en üst seviyelerde yer alan dinamik ve başarılı bir kurumdur. Aynı zamanda Britanya’nın en ünlü üniversitelerinden biri olup, dünyanın her köşesinden başvuruda bulunan yabancı öğrencileri de kabul etmektedir. Araştırma konusundaki seçkin itibarı, uluslararası olarak tanınmıştır ve amacı da bunu birinci kalite eğitim koşullarında güçlendirmektir. Üniversite, İngiltere’nin güzel yerleşkelerinden birindedir ve yaşamak için harika bir ortam sağlar.

Üniversitenin geniş çaplı sosyal, kültürel ve eğlenceli (spor salonları, restoranlar, barlar, sanat galerileri ve bir tiyatro sahnesi de dâhil olmak üzere) çeşitli olanakları bulunmaktadır. Aynı zamanda kampüs içinde öğrenciler için iletişim ağı, tıbbi servis ve öğrenci danışmanları da bulunmaktadır. Bunlar kampüsümüzün elverişli alanlarına yerleşmiş durumdadır. Öğrenci birlikleri, kulüpler ve topluluklarla öğrencilerin kampüs hayatına katılımına ve eğlenirken başarmalarına destek sağlamaktadırlar.

Nottingham harika bir konser salonu, iki profesyonel tiyatro sahnesi, sinemaları, sayısız restoranları ve barlarıyla oldukça canlı bir şehirdir. Dünya standartlarında kabul edilen ‘National Ice Stadium’ ve ‘Britan’s National Watersports Center bu şehrin en gözde spor salonlarıdır.

Yerleşkemiz, İngiltere’nin tam merkezine kurulmuş olup, toplu taşıma ve Londra dâhil birçok şehre hızlı erişim sağlamakladır. Başlıca uluslararası havaalanlarından olan Heathrow, Gatwick ve Manchester’a sadece bir tren ya da yolcu arabası kadar uzaktadır. Nottingham, Avrupa’nın birçok yerine uçuş sağlayan East Midlans Havaalanı’na ise sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Nottingham Üniversitesi’nde, yaklaşık 30.000 öğrenci olup, bunun 7.500’ü 140 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Bu yerleşke içindeki farklı renkler, kampüsteki tüm öğrencilere dünyadaki farklı kültürleri ve hayatları deneyimleme fırsatı sunacaktır. Kendini işine adamış ve deneyimli Uluslararası Ofisleri, üniversiteye başvuran öğrencilerle ilk görüşmeleri yapar, başvuru süresince ve Nottingham’da geçirdikleri zamanla yakından ilgilenir.

Eylül 2009’da Türkiye’den Nottingham Üniversitesine 47 öğrenci katılmıştır. Üniversite genelinde üniversite hazırlık programı, lisans ve lisansüstü programlarında bugün itibariyle toplamda 87 Türk öğrenci bulunmaktadır.

 

 

Foundation (Üniversite Hazırlık Programı): Devlet Lise Diploması (5 üzerinden 3,25 ya da %65 ortalama ile)

Fakülte Dereceleri: Seçilmiş okullardan Devlet Lise Diploması (5 üzerinden 4 ya da%75 ortalama ile)

Master Programları: Lisans Diplomasında en düşük GPA notu 4 üzerinden 3 ya da %75 olmalı. (LLM programı için 3,5 ortalama)

PhD: İyi bir Master Derecesi.

 

 

Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi (BLCU)

Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi, özellikle uluslar arası öğrencilere Çin Dili ve Kültürü eğitimi vermek üzere kurulan tek Çin üniversitesidir. Aynı zamanda Çinli öğrencilere de yabancı diller, yüksek ilimler, sosyal bilimler ve bilgi bilimleri alanlarında diploma programları sunmaktadır. Çin Dili Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Şebeke Eğitimi Fakültesi, Çince Eğitmenlik Fakültesi, Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi Fakültesi, Uluslar arası Finans Fakültesi gibi birçok akademik kurumu bünyesinde barındıran üniversite, 16 lisans programı, 22 mastır programı ve 5 doktora programı sunmaktadır.

Şu anda üniversiteye kayıtlı, 5000'i uluslar arası olmak üzere, 10,000 tam-zamanlı öğrenci bulunmaktadır. 2006 yılında 10,000'den fazla öğrenci Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi'nde eğitim almıştır. Bunların 3000'i uzun dönem, 7000'i kısa dönem ve sertifika programı öğrencisidir.

Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi, Çin Hükümetinin verdiği bursu kabul etmesine ek olarak, kendisi de "Dostluk Bursu" adıyla bir burs programı başlatmıştır. Bu bursun amacı, hem eğitimlerinde hem de karakter özelliklerinde başarılı bulunan öğrencilerine, Çin'deki akademik yaşamları süresince sponsor olmaktır.

 

Kampus Hizmetleri: Klinik; banka; postane; çeşitli ihtiyaç dükkanları; kuru temizleme; batı yemekleri, Çin yemeği, fast-food ve Müslümanlar için domuz ürünleri içermeyen yemekler yapan kafeteryalar; basketbol, voleybol, tenis ve futbol oynayanlar için spor merkezleri; bunların yanı sıra yeni kurulan tesisinde de havuz, fitness, badmington, masa tenisi, bowling imkanı... gibi hizmetler sunulmaktadır.

 

Bilgi İçin:

Admission Office for Foreign Students, Beijing Language and Culture University

15 Xueyuan Road, Haidian District, Beijing, china, 100083

Tel:  0086-10-82303951, 82303086, 82303088

Fax:  0086-10-82303087

Website: http://www.blcu.edu.cn/lzb/lx/english/index.htm

Pekin Üniversitesi

1898 yılında kurulan Pekin Üniversitesi, eski adıyla Pekin İmparatorluk Üniversitesi, Çin'de kurulan ilk kapsamlı devlet üniversitesidir. Aynı zamanda o dönemin en yüksek idari organıdır. Mayıs 1912'de okul bugünkü adını almıştır. Üniversite, 1952 yılında yenilikleri takip etmek amacıyla,araştırmaya daha yoğun önem veren bir bilim ve insani değerler üniversitesi haline gelmiştir. 2000 yılının Nisan ayında, eski Pekin Tıp Üniversitesini de bünyesine katmasıyla  yepyeni bir Pekin Üniversitesi oluşmuştur. Günümüzde, Pekin Üniversitesi, Doğa Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Mühendislik Bilimleri gibi alanların yanında Beşeri ve Sosyal Bilimler, İdari Bilimler, Dilbilim gibi çok çeşitli alanlarda hizmet sunmaktadır.

Şu anda, 15128'i yüksek lisans olmak üzere, 33800 ‘ün üzerinde öğrenci Pekin Üniversitesine devam etmektedir. Üniversite, 5 fakülte, 31 kolej ve 16 departmana sahiptir. 98 araştırma enstitüsü, 126 araştırma merkezi, 11 laboratuar ve 12 eğitim hastanesi bulunmaktadır. Bunların dışında, öğrencileri için 101 ihtisas alanı,           çift-diploma öğrencileri için 4 ihtisas imkanı, master adayları için 224 ihtisas imkanı, doktora adayları için de 202 ihtisas imkanı sunmaktadır. Bütün bunlara ek olarak, ulus için çok önemli olan 81 bilim dalında eğitim imkanı ve 35 doktora-sonrası araştırma istasyonu imkanı vardır. Üniversite'nin eğitim kadrosu; 52'si Çin Bilim Akademisi, 8'i Çin Mühendislik Akademisi, 5'i III. Dünya Bilim Akademisi üyesi olmak üzere toplam 3276 kadrolu ve kadrosuz profesörden oluşmaktadır.

Pekin Üniversitesi gittikçe artan bir uluslararası üne sahiptir. 2005 yılında yaklaşık 600 eğitimci ve uzman Üniversiteyi ziyaret etmiş, bunun sonucunda da 96 ülkeden 5000 yabancı öğrenci Pekin Üniversitesinde eğitim görmüştür. Bunun yanında devletin önde gelen kişileri ve birçok ünlü de kampüse ziyarette bulunmuştur. 1998 yılında, Üniversite'nin 100. yıl kutlamaları için 30'dan fazla Çin Devlet ileri geleni okula gelip konuşma yapmıştır. Nobel adayları ve birçok prestijli kurumun başkanlarının yaptıkları ziyaretler, Pekin Üniversitesi'ne dünya çapında akademik işbirliği imkanı sağlamıştır. Bugün, Pekin Üniversitesi 49 ülke ve bölgeden 240 okul ile değişim programı sürdürmektedir. Üniversite, Çin Hükümeti'nin de desteğini alarak 21. yüzyılın dünya çapındaki üniversitelerinden biri olma hedefine ulaşma doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Bilgi İçin:

International Students Division, Office of International Relations, Shaoyuan Building 3, Peking University, Beijing, 100871, P.R. China

Tel: +86-10-62751230, +86-10-62752747, +86-10-62759398

Fax: +86-10-62751233

Email: study@pku.edu.cn

Website: http://www.oir.pku.edu.cn

 

 

Pennsylvania Üniversitesi

Üniversite 1740 yılında Benjamin Franklin tarafından kurulmuştur. Okul “IVY Leage” olarak adlandırılan, Amerika’nın 8 üniversitesi arasındadır. Ülke sıralamasında ilk 10 içerisinde yer almaktadır. Okulun İşletme Fakültesi; ülkenin ilk 3 İşletme Fakültesi arasında, Hemşirelik Fakültesi en iyi 2 Hemşirelik okulundan biri ve tüm diğer bölümleri de kendi alanlarında ilk 10 da yer almaktadır. Pennsylvania Üniversitesi; 22.000 den fazla öğrencisine 4 lisans ve 12 lisansüstü ve profesyonel okulunda eğitim vermektedir.

 

Research Turkey Londra Sertifika Programları

Bu yazınızı Londra'da yöneticilik ve siyaset becerilerinizi geliştirerek geçirmek ister misiniz?

Research Turkey ailesi olarak kariyeriniz için iddialı bir teklifimiz var. Bu yazınızı dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında gösterilen LSE, SOAS, King's College London ve Royal Holloway'in deneyimli akademisyenlerinden, Londra'da üç hafta boyunca Yöneticilik ve Siyaset Bilimi alanlarında dersler alarak geçirmek ister misiniz?

Sertifika programlarımızla bilgilerinizi güçlendirin

Sertifika programlarımızla sizleri seçtiğiniz alanlarda uzmanlaştırmayı, derslere ek olarak etkinlik ve atölye çalışmaları ile tecrübelerinizi arttırmayı ve Londra'yla ilgili gelecek planlarınızda sizlere çok güçlü bir ağ kazandırmayı amaçlıyoruz.

Dersler, adı geçen üniversitelerin sınıflarında gerçekleşecek olup, ders dışında da kendinizi geliştirmeniz için bir çok fırsatınız olacak.Birleşik Krallık Parlamentosu'nda ve adı geçen üniversitelerde, akademisyenlerin ve iş dünyasından yöneticilerin katılacağı konferanslara katılacak, atölye çalışmalarıyla da bilgilerinizi uygulama imkanı bulacak ve kariyeriniz için faydalı olabilecek yeni bilgiler öğrenme fırsatı yakalayacaksınız.

Alanınızla ilgili yeni insanlarla tanışarak ağınızı genişletin.

Etkinliklerde tanışacağınız akademisyen ve yöneticilerin tavsiyeleriyle kendiniz için en doğru kariyeri planlamanıza yardımcı olacak fikirler edineceksiniz. Bu sayede bir yandan derslerinizi uygulamalarla pekiştirirken bir yandan da kendi alanlarında başarılı olmuş iş adamları ve akademisyenler ile fikirlerinizi tartışma şansınız olacak.

Sizi de aramızda görmek istiyoruz

Bütün bu çalışmalarımızı eşsiz bir yaz geçirmeniz için planladık, umarız bu yazı bizimle birlikte Londra'da programlarımızdan birine katılarak kariyeriniz açısından dolu dolu geçirirsiniz. Sorularınız için iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

 

Telefon: +90 216 346 52 46

+44 2076 42 23 31

Email: certificates@researchturkey.org

Web sitesi: www.researchturkey.org

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/researchturkeycertificates

 

Saint Petersburg State University

St. Petersburg şehrinde kurulmuş Rusya'nın en eski eğitim kurumlarından biridir. 1924'den önce Petersburg Üniversitesi, Petrograd Üniversitesi ve St. Petersburg Üniversitesi oldu. 1924–1948 arasında Leningrad Üniversitesi olarak ismi değiştirilmiştir. Üniversite 1944 yılında Lenin Nişanıyla 1969 yılında ise Emekçi Kızıl Bayrak Nişanıyla ödüllendirilmiştir. Mezunlarının arasında yedi Nobel Ödülü sahibi vardır.

San Diego State University

 

Kaliforniya'nın en güzel şehirlerinden San Diego'nun devlet üniversitesi, çok büyük bir kampüs içerisinde şehre yakın bir mesafede eğitim vermektedir. San Diego State University, en yüksek kalitede eğitim almak için mükemmel bir seçenektir. Büyüklüğü, kapsamı ve yüksek akademik standartları sayesinde SDSU, Amerika'daki oncu yüksek öğrenim kurumları arasında gelmektedir. Amerika'daki 1 numaralı küçük araştırma üniversitesi olma özelliğini taşıyan SDSU 83 alanda lisans, 73 alanda master ve 14 alanda doktora yapma olanağı sunmaktadır. Ülke çapındaki en iyi 15. Uluslararası İsletme lisans programı ve en iyi 27. Girişimcilik Master programına sahiptir. Ayrıca 85 farklı ülkeden 1500 yabancı öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Ülke çapındaki en büyük İngilizce eğitimi (ESL) veren kurumlardan biri olan Amerikan Dil Enstitüsü'ne sahiptir.

 

 

Santa Monica College

1929 yılında eğitime başlayan Santa Monica College, Güney Kaliforniya’da 100.000 nüfuslu bir şehir olan Santa Monica’ da yer almaktadır. 115 farklı ülkeden %9’unu uluslar arası öğrencilerin oluşturduğu 31.000 öğrenciye eğitim veren Santa Monica’ da öğrenciler Amerika eğitim sisteminin ilk 2 yılını tamamlayarak ön lisans diplomasına sahip olurlar. Öğrenciler bu diploma ile meslek hayatlarına atılabilir ya da 4 yıllık bir üniversiteye transfer olabilirler. Öğrenciler Santa Monica College’ta okuyarak eğitim maliyetlerini en aza indirgeyebilirler. Santa Monica College’ ta genellikle büyük üniversitelere oranla sınıf mevcutları daha küçüktür.

Santa Monica College, 109 Community College arasında son 15 yıldır UCLA başta olmak üzere birçok Kaliforniya Üniversitesi’ne en çok öğrenci transfer eden okuldur. 2 yıllık önlisans eğitiminizi 4 yıla tamamlamak için gerekli şartlar konusunda detaylı bilgi almak için HİT Yurtdışı Eğitim ofislerini arayabilirsiniz.

Bilgi İçin:

Admission Office for Foreign Students, Beijing Language and Culture University

15 Xueyuan Road, Haidian District, Beijing, china, 100083

Tel:  0086-10-82303951, 82303086, 82303088

Fax:  0086-10-82303087

Website: http://www.blcu.edu.cn/lzb/lx/english/index.htm

Daha fazlası...

BİZE

SORUN

BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ FORMU

BİZİ

TAKİP EDİN

 • HiT Yurtdışı Eğitim YouTube
 • HiT Yutdışı Eğitim Twitter
 • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
 • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
 • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
 • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

BİZE

ULAŞIN

HiT Yurtdışı Eğitim

İstanbul: (0212) 296 46 00

Ankara: (0533) 777 93 43

WhatsApp: (0541) 296 46 00

info@hit.com.tr

Büyükdere Caddesi 15/A

Hür Han 34380 
Şişli, İstanbul

Sitemap

Copyright© 1993-2021 HiT Yurtdışı Eğitim