Aşağıda göreceğiniz Bilgiler CLLC Türkçe okul broşüründen alınmıştır!

 

CLLC-CANADIAN LANGUAGE LEARNING SCHOOL

 

 

 

KANADA’NIN DİL EĞİTİM MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ!

 

CLLC; Dünya standartlarında ki üstün kaliteli eğitimi, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri sıcak bir okul ortamında sunmayı başaran, Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.

Kanada’nın birbirinden güzel 3 farklı şehrinde, 4 farklı kampüsü bulunan CLLC; eğitim merkezlerini seçerken, uluslararası öğrencilere İngilizce dilini ve Kanada kültürünü yoğun bir şekilde yaşayabilecekleri en ideal eğitim ortamını sunmayı hedeflemiştir. Bu şehirlerden ilki; dünyanın en meşhur şehirlerinden biri olan, eğlence ve finans merkezi Toronto; ikincisi güvenilir, misafirperver ve öğrenci şehri olan Halifax; üçüncüsü ise Kanada’nın başkenti, eğlence, kültür ve sanatın merkezi Ottawa’dır.

Halifax Ticaret odası tarafından ‘’ Gold Business Award ‘’ a layık görülerek Halifax’ın en iyi okul, Ernst & Young kurumu tarafından en iyi ilk 20 Atlantik şirketlerinden biri seçilen CLLC; sunduğu üstün kalitedeki eğitim olanakları, Kanada’nın seçkin üniversitelerine sınavsız geçiş imkânı sunan hazırlık programları ile öğrencilerin beklentilerinin bile ötesine geçmeyi başarmıştır. Eğer siz de İngilizceyi yaşayarak öğrenmek ve unutulmayacak bir deneyim yaşamak istiyorsanız, CLLC hedeflerinize ulaşmanız için en doğru yoldur.

 

 

 

TORONTO

 

 • Toronto, Kuzey Amerika’nın en güvenli metropolüdür.

 • Toronto, sınırsız alışveriş olanaklarına, eşsiz kültür ve sanat etkinliklerine, profesyonel spor karşılaşmalarına ve yüzlerce festivale ev sahipliği yapmaktadır ve Kanada’nın kültür, finans ve ticaret merkezidir.

 • Toronto, kullanımı kolay metro sistemi, yaygın otobüs ve bisiklet yolları ile gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir.

 

OTTAWA

 

 • Kanada’nın başkenti olan Ottawa; aktif yaşamı, seçkin müze & galerileri ve Kanada’nın en büyük açık hava etkinliği olan Parlamento Binası önündeki Kanada Günü kutlamaları ile ünlüdür.

 • Kanada’nın yaşanılacak en güzel şehirlerinden biri ve dünyanın en iyi 14. şehri olarak seçilen Ottawa, aynı zamanda en temiz ve güvenli şehirlerinden biridir.

 • Ottawa, mükemmel konumu sayesinde Toronto, Montreal ve New York gibi dünyaca ünlü şehirlere trenle sadece birkaç saat uzaklıktadır.

 

 

 

HALIFAX

 • 30.000’den fazla öğrencinin Halifax’ı evi olarak görmesinin bir nedeni var: 5 üniversitesi ve 3 koleji ile bu genç ve dinamik öğrenci şehri, birçok ilgi çekici eğitim seçeneğini bir arada sunmaktadır.

 • Halifax, hem güvenli ve güzel bir sahil kentidir, hem de sanat, tarih ve eğlencenin iç içe geçtiği zengin bir kültüre sahiptir.

 • Halifax, Nova Scotia Eyaletinin başkenti ve Atlantik Kanada’nın en büyük şehridir.

 

 

 

PROGRAMLAR

 

 

 • IELTS Sınav Hazırlık Programı: Tam ve yarı zamanlı IELTS Sınav Hazırlık Programı, öğrencileri sınav hedeflerini aşmak için gereken beceri, test tekniği ve akademik bilgi ile donatmak üzere dizayn edilmiştir. Deneyimli öğretmenlerimiz, öğrencilerin IELTS test yapısına hazırlıklı olması ve IELTS sınavı modülleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması üzerine odaklanarak başarı oranlarını katlamaktadır. Bu programa katılabilmek için öğrencilerimizin Level 5 ve üstü seviyeye sahip olmaları gerekmektedir.

 • Genel Sınav Hazırlık Programı ( Standardized English Exam Skills-SEES) : Genel İngilizce ile de birleştirebileceğiniz bu program; IELTS/TOEFL/TOELC Sınavları birçok farklı sınava genel olarak hazırlanmak için gerekli temel bilgileri içermektedir. Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde en yeni test tekniklerini öğrenebilir, hedeflediğiniz sınav notuna ulaşmayı garantileyebilirsiniz. Bu programa katılabilmek için öğrencilerimizin Level 5 ve üst seviyeye sahip olmaları gerekmektedir.

 • Genel İngilizce: CLLC’nin esnek ve öğrenci merkezli Genel İngilizce Programı öğrencilere, her hafta 26 saatlik eğitim imkanı sunar. Bu program, öğrencilerin bireysel öğrenme hızına uygun olarak her hafta programa başlama, haftalık seviye atlama ve mezuniyet olanağı ile esnek kurs programı seçeneği sunmaktadır.

 • Final 45: CLLC’nin tescilli programı olan Final 45, öğrencilere kendi öğrenme süreçlerini belirleme fırsatı vermek için tasarlanmıştır. Öğrenciler, bireyselleştirilmiş eğitim planlarını kendi akademik ihtiyaçları ve ilgi alanlarına uygun olarak düzenleme fırsatına sahiptirler. Her final 45 konu başlığı iki hafta sürmektedir, bu nedenle her öğrenci eğitim süresi boyunca, pek çok farklı konuda İngilizcesini geliştirme şansı elde eder.

 • Power Speaking Class- İngilizceyi en akıcı konuşan siz olun! CLLC’nin ‘’ Power Speaking’’ Akıcı Konuşma Programı, öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerini en üst seviyede geliştirebilecekleri ve etkili konuşma sanatını öğrenebilecekleri bir programdır. İster bir toplantıda olsun, ister büyük bir topluluk önünde; CLLC Power  Speaking Programı sayesinde öğrenciler; doğru telaffuz, akıcı konuşma ve etkileyici sunum tekliflerine ve dolayısı ile özgüvene sahip olacaklardır. Power Speaking Programı; CLLC’ nin Halifax, Ottawa ve Toronto merkezlerinde , 4-5 ve 6. seviyeden itibaren 14:15 – 16:30 saatleri arasında sunulmaktadır.

 

 • Üniversite Hazırlık Programları: Bu program, öğrencilerin Kanada’daki üniversite hayatına en iyi şekilde hazırlanmalarını hedeflemektedir. Öğrencilere İngilizcelerini akademik anlamda ilerletme olanağı sunarken; üniversite eğitimleri süresine ihtiyaç duyacakları; zaman yönetimi, akademik sunum hazırlama makale yazma, araştırma yapma, sınavlara hazırlık ve not alma gibi temel dersleri de içermektedir. CLLC kampüslerinden herhangi birinde UPP programını tamamlayan öğrenciler, TOEFL veya IELTS sınavına gerek olmadan direkt anlaşmalı üniversite veya kolejlerimizden birinde akademik eğitimlerine devam etme şansına sahiptirler

 

 • İş İngilizcesi ( Business English ) : Bu programda, öğrencilerin iş dünyasına alışması ve iş hayatında kullanacakları yazılı ve sözlü İngilizceye sahip olmaları amacı ile gerçek iş dünyasıyla direkt bağlantılı örnek vaka çalışmaları yapılmaktadır. Bu programa katılan öğrencilere, global dünyanın rekabetçi piyasasında öne çıkabilmeleri için 12 modülden oluşan toplam 135 saatlik bir eğitim verilmektedir.

 

*İş İngilizcesi programı sadece Halifax’ta verilmektedir.

 

 

 

Her öğrencimizle birebir hedef belirleme toplantıları yapılır ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için, uzman danışmanlarımız tarafından kısa dönem ve uzun dönem hedefler belirlenir. Aylık düzenli görüşmelerle de kişisel gelişimleri ve hedeflerine ulaşmak için doğru hızda ilerleyip ilerlemedikleri kontrol edilir.

 

Ücretsiz danışmanlık hizmeti veren Üniversite Yerleştirme Servisimiz, öğrencilerimize kendileri için en uygun üniversite ve programı seçmelerine, en doğru şekilde başvuru yapmalarına ve Kanada’nın en seçkin üniversitelerine yerleştirilmelerine yardımcı olmaktadır.

 

 

 

SOSYAL AKTİVİTELER

 

CLLC’de, eğitim sadece sınıflarda gerçekleşmez, sürekli düzenlenen unutulmaz sosyal etkinlikler ve geziler ile de pekiştirilir. Sosyal aktivite programımız, öğrencilere farklı kültürlerden yeni arkadaşlar edinecekleri, öğretmenleri ile rahat bir ortamda zaman geçirip, eğlenirken İngilizcelerini aktif olarak kullanacakları ortamlar yaratmak ve İngilizcelerini kullanırken kendilerine güvenmelerini sağlamak üzere özenle tasarlanmıştır.

Aktivite koordinatörlerimiz haftada 5-7 gün arası birbirinden eğlenceli aktiviteler sunmakla görevlidir ve her mevsim, her dönem katılacak birçok cazip aktivite seçeneği bulunmaktadır.

 

 

 

 

KONAKLAMA

 

Aile Yanı Konaklama Programı: CLLC tarafından özenle yönetilen aile yanı konaklama programımız, öğrencilerin ana dili İngilizce olan güvenilir bir aile yanına yerleştirilmelerini ve gerçek Kanada kültürünü tanımalarını sağlar.

BİZE

SORUN

BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ FORMU

BİZİ

TAKİP EDİN

 • HiT Yurtdışı Eğitim YouTube
 • HiT Yutdışı Eğitim Twitter
 • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
 • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
 • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
 • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

BİZE

ULAŞIN

HiT Yurtdışı Eğitim

İstanbul: (0212) 296 46 00

Ankara: (0533) 777 93 43

WhatsApp: (0541) 296 46 00

info@hit.com.tr

Büyükdere Caddesi 15/A

Hür Han 34380 
Şişli, İstanbul

Sitemap

Copyright© 1993-2021 HiT Yurtdışı Eğitim