Yetişkinler için Almanca Kursları

Standart Almanca Kursu

Almanca bilginizi arttırmak ve bunun yanı sıra Almanya'yı en iyi biçimde tanımak mı istiyorsunuz? Cevabınız evetse, Standart kurslar sizin için en uygun olanıdır! Haftada 20 saatlik derste gramer eğitimine ve günlük dildeki kelimeleri öğrenmeye odaklanacaksınız. Kurstan sonra yeni öğrendiğiniz bilgileri kendi başınıza pekiştirmek ve çeşitli gezilerle Almanya'yı keşfetmek için yeterince zamanınız olacak. Ayrıca, Standart kurslar sizi did deutsch-institut'da yapılan dil sınavlarına yoğun biçimde hazırlayacaktır. Amacınızın bir sınavı geçmek veya tatilinizi değerlendirmek olması fark etmez. Standart kurslar her durumda Almanca öğrenmede başarılı olmanızı sağlayacaktır.

 

Kurs İçeriği

 

Standart kurslar dil yapılarını öğrenmeye ve faal biçimde kullanmaya odaklanırlar. Böylece dersler daha çok alıştırma odaklıdır; peki, bu tam olarak ne demektir? Öğretmeniniz size Almanca öğrenmede aktif bir rol verecektir, sizi ve kurs arkadaşlarınızı derse tam olarak dâhil edecektir. Yerinizde pasif biçimde oturup sadece öğretmenin anlattıklarını dinlemenizi istemiyoruz! Öğretmeniniz size her şeyi net biçimde açıklayarak dil öğreniminize yardımcı olacaktır; böylece gramer kurallarını ve yapılarını kendi başınıza ve bağımsız olarak öğrenmenizi ve geliştirmenizi sağlayacaktır; çünkü sadece öğrendiklerinizi aktif biçimde anladığınızda onları kalıcı biçimde içselleştirebilirsiniz! 

Standart kursta Alman dili günlük yaşamdaki durumlar bağlamında öğretilecektir. Esasen dili günlük, mesleki durumlar ve üniversite eğitimi bağlamında öğreneceksiniz. Sonuç olarak, belirlenmiş somut bir hedefe yönelik çalışıyorsunuz ve en başından itibaren o hedefe odaklanmak istiyorsunuz. Standart kursların bu özelliği sayesinde Alman diline ve kültürüne, ülkeye ve insanlarına yakınlaşmanız için gereken dilbilimsel temele kısa süre içinde sahip olacaksınız. Ve bu modern hayatın bütün öğretici yaklaşımları için geçerli olacaktır; çünkü modern öğretici yaklaşımımız dinlemeye, okumaya, konuşmaya ve yazmaya odaklanmaktadır.

 

Zaman Çizelgesi

 

Standart kurs Almanya'yı hafta sonları keşfetmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Kurs konularının üzerinden kendi başlarına geçmek isteyen katılımcılar Standart kursu seçmeliler; çünkü bu kurs her gün öğlen 12:30'da biter. Standart kurs Pazartesi'den Cuma'ya kadar her gün yapılır ve ilk ders sabah 9.00'da başlar. Sabah 10:30 ve 11:00 arası teneffüs verilir; böylece kafede yeni arkadaşlarınızla muhabbet edip veya e-maillerinizi kontrol edip rahatlamak için yeterince zamanınız olacaktır. Bazen, özellikle yaz aylarında, enstitü tam olarak dolu olduğunda, derslerimiz öğleden sonraları 1:00 ve 6:00 arası yapılabilir. Sonuçta, sabahları geç saatlere kadar uyuma fırsatınız olacaktır!

 

Yoğun Almanca Kursu

 

Haftalık 24 dersten oluşan bir kurstur. Almanca pratiğini arttırıp, Almanya’yı gezmek isteyen öğrenciler Almanca seviyelerinde biraz daha hızlı yol kat etmek isterlerse seçebilecekleri kurs seçeneği budur.

Sabah 09.00-14.30 arası ya da öğleden sonra 13.00-18.00 arası yapılmaktadır.

 

Premium Courses – En Yoğun Almanca Kursu

 

Haftada 28 derslik bir programdır. Bu program en kısa sürede hızlı yol almak isteyen veya akademik öğrenciler için uygun bir programdır. Özellikle Almanca seviyesini yükseltmesi gereken öğrenciler, TestDaF, DHS gibi Almanca dil sınavlarını almak zorunda olan öğrenciler veya Almanya’da üniversite eğitimi almaya başlayacak olan öğrencilerin alması gereken bir hazırlık türüdür. 

 

Üniversite Yaz Kursları-17 yaş ve +

 

Öğrencilerin Did Institut’un anlaşmalı olduğu bazı özel üniversitelerde ders kredisi alma şansı bulunmaktadır. Sıralamalarda yüksek olan ‘International School of Management’ tan yaz döneminde 6 kredi alabilir ve okulunuzda saydırabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen ofislerimize ulaşınız!

 

Üniversite Misafir Öğrenci Programı-17 yaş ve +

 

Almanya’da bir üniversitede misafir öğrenci olmak ister misiniz? Did Institut size bu fırsatı sunuyor. Frankfurt, Hamburg, Münih’te kampüsleri bulunan International School of Management’ta ya da Euro-Business-College’ın Berlin veya Hamburg kampüslerinde Almanca, ya da İngilizce dillerinde 14 haftalık süreçte bir sömestr eğitimi alabilirsiniz. Böylece 30 kredi alabilir ve Türkiye’de ki üniversitenizde saydırabilirsiniz. Bu sizin için harika bir deneyim olacak.

Bu program okuyabilmek için Almanca veya İngilizce ’den B2’yi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 

Almanya'da Üniversite Okumanın Koşulları

 

Alman Üniversitelerinde okumaya hak kazanmak için Almanca dil yeterliliğinizi kanıtlamanız ve Almanya'da kabul edilen bir lise diplomasına sahip olmanız gerekir. Diğer bir deyişle, kendi ülkenizde üniversiteye girme hakkına sahip olmanız için gereken lise diplomasını aldığınızı kanıtlamalısınız. Ayrıca Türk öğrencilerin Almanya’da okuyabilmeleri için en önemli diğer gereklilik üniversite giriş sınavlarını almaları ve okumak istedikleri bölümde herhangi bir üniversiteye yerleştirilmeleridir. Ayrıca lise not ortalamaları önemli rol oynayacaktır.


Almanya'da kabul edilen bir lise diplomasına (Almanya'daki Abitur'un karşılığı olacak) sahip olmanın yanı sıra Yeterli Almanca Bilgisini Belgelemek Alman üniversitelerine kabul edilmek için ikinci gerekli koşuldur. En önemli iki Almanca dil sınavı Yabancı uyruklu öğrenci adaylarının üniversite eğitimine kabulü için Almanca dil sınavı (DHS) ve Yabancı dil olarak Almanca Testi (Test- DaF)'dir. Her iki Almanca sınavı da sizin bir Alman üniversitesinde başarılı biçimde öğrenim görmeniz için yeterli Almanca bilgisine sahip olduğunuzu kanıtlayacaktır. DSH sınavına üniversitelerin kendi bünyesinde girmeniz gerekirken TestDaF sınavına daha samimi ve rahat bir ortamda girebilirsiniz! Örneğin; did deutsch-institut'ta!

 

Merkezler, Konaklama çeşitleri ve Aktiviteler

 

Did Institut Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih gibi güzel şehirlerde bulunmaktadır. Her şehirde aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Hafta içi ders bitiminde veya hafta sonu mutlaka okulun aktiviteleri bulunmaktadır.

 

Did Institute-Almanya Lise Programları

 

14-17 yaş aralığındaki öğrenciler eğer şartları uyuyorsa Almanya’da 2-3-6 ay ya da 1 yıl gibi sürelerle lise eğitimine başlayabilirler. Öğrenciler güvenilir ve uygun aile yanlarında konaklarlar. Bu bir öğrenci değişim programı olduğu için yabancı öğrenciler son yıla kabul edilmezler. Daha önceki yıllar için bu deneyim fırsatı sunulur. Bu programa katılacak öğrencilerin B2 seviyesinde Almanca bilgisi olması önemlidir. Berlin, Augsburg, Nuremberg, Potsdam, Frankfurt, Oldenburg, Cologne-Bonn ve Kiel’de devlet liselerine yerleştirme yapılmaktadır.

BİZE

SORUN

BİLGİ VE FİYAT TEKLİFİ FORMU

BİZİ

TAKİP EDİN

  • HiT Yurtdışı Eğitim YouTube
  • HiT Yutdışı Eğitim Twitter
  • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
  • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
  • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
  • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

BİZE

ULAŞIN

HiT Yurtdışı Eğitim

İstanbul: (0212) 296 46 00

Ankara: (0533) 777 93 43

WhatsApp: (0541) 296 46 00

info@hit.com.tr

Büyükdere Caddesi 15/A

Hür Han 34380 
Şişli, İstanbul

Sitemap

Copyright© 1993-2021 HiT Yurtdışı Eğitim