Bizi Takip Edin:
  • HiT Yurtdışı Eğitim Twitter
  • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
  • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
  • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
  • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

Copyright© 1993-2019 HiT Yurtdışı Eğitim

KANADA

 

Kanada, değişik kültürlerden gelen farklı insanların, farklı yaşam tarzlarının ve aynı anda bir kaç mevsimin bir arada bulunduğu geniş bir coğrafyanın olduğu büyük bir ülkedir. Birleşmiş Milletler tarafından defalarca "Yaşam Kalitesi En Yüksek Ülke" seçilen Kanada, huzurlu ve güvenli bir ortamda, ekonomik ve kaliteli eğitim görmek isteyenler için ideal bir ülkedir. Kanada'nın batısında yer alan Vancouver doğal güzellikleriyle, doğusundaki Toronto ise modern yerleşim birimleriyle, yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerin başında gelmektedir. Ayrıca başkenti olan Ottawa, veya okyans kıyısı yaşamı ve öğrenci nüfusuyla ünlü Halifax öğrencilerimiz tarafından eğitim amaçlı tercih edilen diğer şehirler arasındadır.

 

Kanada’da eğitim imkânı sunan dil okullarından fiziksel imkânları, eğitim düzeni, sosyal aktiviteleri, konaklama seçenekleri gibi her biri oldukça önemli konuların tamamında belirli bir kalite standartını yakalamış olanlar Languages of Canada tarafından belirlenmekte ve akredite edilmektedir. Kanada’da bulunan binlerce dil okulundan sadece 70 tanesi Languages of Canada tarafından akredite edilmiştir.

Kanada’da yaşam maliyetlerinin çok düşük olması, Kanada’nın diğer ülkelere kıyasla daha ekonomik bir eğitim merkezi olmasını sağlamaktadır. Kanada’nın eğitim ve yaşam kalitesi dünya genelinde en üst seviyededir. Dünya sıralamasındaki birçok üniversite ve koleje ev sahipliği yapan Kanada, aynı zamanda güvenli, misafirperver ve kozmopolit olması nedeniyle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 

Başkenti: Ottowa

Konuşulan Diller: İngilizce - Fransızca
Para Birimi: Kanada Doları (CAD$)
İnternet Alan Adı: .CA
Nüfus: 31 Milyon
Telefon Kodu: +1
Türkiye’yi Nasıl Arayabilirim? :00+90+Alan Kodu+Telefon
Uçuş Süresi: Toronto 11 saat

         Vancouver  13 saat

Saat Farkı: Toronto 7 saat ileridir , Vancouver 10 saat ileridir. Yaz ve kış saat uygulamasında bu süreler değişir.

Toronto Havalimanı : +1 416-247-7678

Vancouver Havalimanı : +1 604- 207-7077

Türk Konsolosluğu Adres: 10 Lower Spadina Avenue, Suite 300 Toronto, M5V 2Z2 Canada

Telefon: +1 647 777 4106

Faks: +1 647 258 272