Bizi Takip Edin:
  • HiT Yurtdışı Eğitim Twitter
  • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
  • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
  • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
  • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

Copyright© 1993-2019 HiT Yurtdışı Eğitim

Biz

Kimiz?

Şüphesiz ki, gençlerimizin ve ailelerinin kaliteli, doğru ve üstün bir eğitim alma konusunda yapacakları her türlü fedakârlık, hem kendileri hem de ülkeleri için yapacakları en önemli yatırımdır. Bu yatırımın gençler ve ülkemiz adına bir değişim ve gelişim ile neticelenebilmesi idealleri peşinde koşan eğitimciler, yüreğini ortaya koyan girişimciler, yöneticiler ve çalışanlar ister. 

 

İşte HİT Yurtdışı Eğitim de bu süreci en doğru şekilde yönetmek ve öğrencilerin hedefleri doğrultusunda en uygun şekilde yol alabilmeleri adına, Sedat Simavi ve Dr. Yaşar Eroğlu tarafından bir vakıf zihniyeti ile kurulmuştur. Türkiye’de kurulduğu günden bu yana başarısı aşılamayan Hürriyet Gazetesi’nin eski sahibi ve Türkiye’de doğru, tarafsız, bağımsız, gerçek haber gazeteciliğinin sembolü olan Sedat Simavi, gençlerimizin en doğru, en kaliteli eğitimi alabilmeleri için eğitim alanına yönelmiştir. 

 

Dr. Yaşar Eroğlu, Danıştay’da mesleki kariyerine başlayıp, birçok holding ve kamu kuruluşlarında, önemli sanayi ve ticari kuruluşlarda danışmanlık, avukatlık, yönetim kurulu üyeliği ve öğretim üyeliği yapmıştır. Hürriyet Gazetesi CEO’luğu, Doğan Medya Grubu Başkanlığı, Kanal D CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ile medya alanında yoğunlaşmış, 1998 yılında medya sektöründen ayrılıp, zamanının önemli bir bölümünü eğitime ayırmıştır. HİT Yurtdışı Eğitim’in kurucuları olan Sedat Simavi ve Dr. Yaşar Eroğlu, gençlere ihtiyaç duydukları bilgilerin sunulması için hiçbir özveriden kaçınmadan yola çıkmışlardır.

HİT Yurtdışı Eğitim’in çalışanları da bu amaç doğrultusunda bir araya gelmiş, yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilere yararlı olabilmek için sürekli eğitim içinde kendini yenileyen, geliştiren ve küresel eğitimin gelişimini izleyen, hiçbir yeniliği ya da yönelimi kaçırmadan, öğrencilere iletme çabası içinde olan eğitim gönüllülerinden oluşmaktadır.