Bizi Takip Edin:
  • HiT Yurtdışı Eğitim Twitter
  • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
  • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
  • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
  • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

Copyright© 1993-2019 HiT Yurtdışı Eğitim

TOEFL

The Test of English as a Foreign Language

Yurtdışında İngilizce dilinde eğitim almak isteyen ve ana dili İngilizce olmayan tüm öğrencilerin üniversite başvurularında kullanmak üzere İngilizce yeterliliklerinin olduğunu ispatlayabilmek için girdikleri sınavlardan birisi de TOEFL'dır. TOEFL sınavı, Amerika'da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. TOEFL sınavının 190'dan fazla ülkede geçerliliği vardır. Ayrıca akademik amacın yanı sıra dünya genelinde birçok kurum ve organizasyon iş başvurularında veya bir çok ülke göçmenlik başvurusunda da TOEFL sınavından alınan iyi bir puan İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi olarak kabul etmektedir.

Uluslararası geçerliliği olan İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, TOEFL programına hazırlık kurslarını yurtdışında Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya gibi birçok ana dili İngilizce olan ülkede bulmanız mümkün. TOEFL dünya genelinde Amerika'da hazırlandığı ve yönetildiği için Amerikan dil sınavı olarak tanınır bu nedenle Amerika Dil Kursları TOEFL Hazırlık Kurslarını çok yaygın olarak öğrencilere vermektedir. TOEFL Hazırlık Kurslarına katılabilmek için öğrencilerin İngilizce seviyelerinin ortanın üzerinde olması gerekir ki sınav hazırlık kursları test teknikleri, zaman değerlendirme, test alıştırmaları gibi konularda yoğunlaşarak sizleri en kısa sürede dilediğiniz seviyeye getirebilsin. TOEFL Hazırlık Kursları artık sizi tüm dünyada 2006 yılından beri uygulanan IBT ( Internet based) sistemine hazırlıyor olacaktır. Yeni IBT TOEFL sisteminde sınav Okuma-Dinleme-Konuşma ve Yazma olarak 4 ana bölümden oluşuyor.Tüm bölümler sınavda aynı gün yapılır ve toplam sınav süresi 4 saattir. Sınavlar İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Antalya, İzmir gibi büyük şehirlerde sıklıkla yapılmaktadır.

TOEFL Hazırlık Kursları hangi okullarda sunuluyor, süreleri ve ücretleri konusunda detaylı bilgi için Hit Yurtdışı Eğitim ofislerini arayabilirsiniz.