YURTDIŞI YAZ OKULU

YURTDIŞI YAZ OKULLARI

HiT Yurtdışı Eğitim, ilköğretim ve lise eğitimi döneminde olan 11-16 yaş aralığındaki öğrencilere hem yabancı dillerini geliştirebilecekleri, hem de sosyal, kültürel ve gezi aktiviteleri ile eğlenebilecekleri bireysel ve grup katılımını mümkün kılan yurtdışında yaz okulu programları sunmaktadır. Yurtdışı yaz okulu programlarına 2,3 ve 4 hafta süre ile katılım mümkündür. Eğitim haftada 20 ders saatidir ve dersler sabahtır. Öğleden sonra yapılan sosyal, kültürel ve gezi programları da öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmelerini pekiştirecek aktivitelerden oluşmaktadır. 

 

Yurtdışı yaz okulları öğrencilerimize farklı kültürlerden, geleneklerden ve dillerden gelen öğrencilerle eğitim alma fırsatını sunmaktadır. Öğrenciler program sonunda yabancı dillerini geliştirmenin ötesinde, en az bir farklı spor yapmış, yeni bir oyun öğrenmiş, farklı lezzetler tatmış ve yeni yerler keşfetmiş olarak dönmektedirler. Bazı yurtdışı yaz okulları öğrencinin yabancı dil ve spor gelişimini aynı anda hedeflemektedir. Bu programlarda spor aktiviteleri uzman kişiler tarafından yürütülmektedir. Tenis, futbol, basket, yelken ve at sporları yapan öğrenciler, bu tip bir programa katılmayı seçtiklerinde, koçlar eşliğinde ilgili alanlarda kendilerini geliştirme imkanına sahiptirler. 

 

IB diploma programı aday öğrencileri için sunulan hazırlık yaz okulu eğitim programı, geleceğin IB öğrencileri için idealdir. Tüm öğrenciler İngilizce ve seçmiş oldukları IB bölümünün temel derslerini 4 ya da 5 hafta süre ile haftada 25 saat uzman öğretmenlerden alırlar. Sınıflar maksimum 12 kişidir. Bu programa 40 farklı ülkeden IB öğrenci adayları katılmaktadır. Programda öğrenciler aynı zamanda eğitim, teknoloji ve çevre konularında bilgi paylaşımı yapma, sunum ve projeler hazırlama ve akademik makale çalışmaları yapma fırsatına sahiptir. Hafta sonları İngiliz kültürü ve yaşam stilini algılamalarına yardımcı olan Oxford, Cambridge gibi şehirleri ziyaret etme imkanına da vardır. Bu gezilerde fen bilimleri derslerini alan öğrenciler şehirdeki fen müzelerini ziyaret etme fırsatını da bulur.

 

Yurtdışı yaz okulu eğitim programlarının pek çoğunda, konaklama, yemek, sosyal, spor ve gezi aktiviteleri fiyata dahildir. Kayıt işlemlerinizi Nisan ayı sonuna kadar tamamlamanızı tavsiye ederiz.

YAZ OKULU GRUP PROGRAMLARI

Yurtdışı yaz okulu grup programları 18 yaş altı öğrenciler için birçok farklı ülkede hem eğitim, hem de aktivite ve gezi programlarının dâhil edilerek organize edildiği programlardır. Bu programlarda öğrenciler okullarından 10-15 kişilik gruplar oluşturarak, başlarında bir gözetmen öğretmenleri olacak şekilde seyahat ederler. Gözetmen öğretmenleri genelde okullarındaki İngilizce öğretmenleri olmaktadır. İngiltere, Kanada, Fransa, İsviçre, Portekiz, İspanya, Almanya gibi farklı ülkelerde İngilizce, Fransızca ve Almanca eğitimlerinden biriyle kamp programları tercih edilebilir. Ayrıca gittikleri kamplarda dil eğitiminin yanı sıra at biniciliği, dans, basketbol, futbol, tenis, robotik ve kodlama, liderlik, moda tasarım gibi çeşitli spor veya eğitim dallarında zaman geçirmeyi tercih edebilirler. Bu grup programlarında da haftanın 1 veya 2 yarım günü ve cumartesi tam gün geziler yapılmaktadır.

 

Grup yaz okulları genellikle lise veya üniversitelerin kampüslerinde yapılır ve konaklamada bu okulların yurtlarında olur. Gezilerin dışındaki zamanlarda kampüs içerisinde çeşitli yarışmalar, aktiviteler, spor ve eğlenceler organize edilir. Gidilen kampta tüm gezi ve aktiviteler için profesyonel bir ekip bulunmaktadır. Grup lideri olan İngilizce öğretmeni sadece gezilerde grubunun başında bulunup profesyonel ekibe destek olur. 

Yaz okulu grup kampları çocuklarını yaz okulu programına göndermek isteyip yalnız göndermeye cesaret edemeyen aileler için idealdir.  

Program Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • Haftada 20 ders İngilizce eğitimi

 • Kurs bitiminde katılım sertifikası

 • Okul kampüsünde tek kişilik, iki veya üç ve kişilik odalarda konaklama imkânı

 • Günde 3 öğün yemek 

 • Özel sağlık sigortası

 • Havaalanı karşılama ve uğurlama servisi

 • Kampüs içindeki spor ve kültürel aktiviteler

 • Haftada 1 tam gün ve 2 yarım gün gezi

 • Lider öğretmenin konaklama, yemek ve aktivite katılım masrafları

 • Veliler, öğrenciler ve grup liderleri için yapılacak oryantasyon ve bilgilendirme

 • Program ücretini 5 ya da 6 taksitte ödeme imkânı

 • Her öğrenci ve öğretmen için oryantasyon da dağıtılacak detaylı bilgilendirme broşürleri

 

Firmamız tercih edildiği takdirde, öncelikle okulunuzda bir tanıtım panosu hazırlıyoruz, ardından velileriniz için yaz okulu ilgi anketi düzenleyip, ilgilenen velileriniz için seminer yaparak detaylı bilgiler veriyoruz ve velilerinizin sorularını cevaplıyoruz. Seminer kapsamında, yaz okulu programımız dışında; yurt dışında eğitim konusunda ve tercih edilen ülkenin doğal ve kültürel yapısı ile ilgili ve vize süreci hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. 

Ofislerimizde tüm öğrenci ve grup liderleri için oryantasyon yapılmaktadır. Bu oryantasyonda vize başvuruları için yapılması gerekenlerden, öğrencilerin program süresince yanlarında bulundurmaları gerekenlerin listesine kadar tüm detaylar anlatılmaktadır. Grubunuza özel olarak yaptırılan, öğrenci yaka kartları teslim edilir. Ayrıca program ve okulun yeri hakkında detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.

Uluslararası öğrenci statüsünde olan öğrencilerin dikkat etmeleri gereken konular hakkında da öğrencilerimize bilgi aktarılır. 

YAZ OKULU AKTİVİTE AĞIRLIKLI KAMPLAR

Yurtdışı yaz okulu programları öğrencilerin sadece ders görüp arkadaş edinecekleri ve gezebilecekleri kamplar değildir.

 

Birçok farklı ülkede organize edilen yurtdışı yaz okulları aynı zamanda öğrencilerine kendilerini geliştirmek istedikleri bazı alanlarda da bir eğitim alma şansı verirler. Bu alanlar futbol, basketbol, macera sporları, kamp yapma, yelkencilik, at biniciliği, golf, sörf, tenis, dans, yaratıcı sanat, uygulamalı sanat, film yapımı, moda tasarım, robotik ve kodlama, bilgisayar, drama gibi alanlardır.

 

Eğer öğrenci daha akademik bir faaliyetle ekstra zamanını doldurmak istiyor ise TOEFL-SAT hazırlık, Üniversite turları, Harward STEM kampı gibi seçenekleri de tercih edebilirler. 

YAZ OKULLARI YOĞUN DİL EĞİTİMİ PROGRAMLAR

Yurtdışı dil okulu programları her ülkede minimum 16 yaş üzeri öğrencilere sunulur. 16 yaş altı öğrenciler ise yaz okulu programı dediğimiz minimum 2, maksimum 4 haftalık kamp programlarına katılabilirler. Bu kamplarda öğrenciler genelde hafta da 20 ders eğitim alabilirler. Bazı okullar bu dil eğitimi programının ekstra bir maliyetle yoğunlaştırılmasına yardımcı olurlar. 

Ancak eğer öğrencinin hedefi yoğun İngilizce kursunu daha uzun bir süre alarak İngilizce seviyesinde ciddi bir yol kat etmek ise, öğrencimize 14 yaş itibariyle katılabilecekleri bir dil okulu programı sunabiliriz. Bu programda haftada 28 ders İngilizce alıp, güvenlik sebebiyle uygun bir aile yanında konaklayarak 8 hafta gibi bir sürede İngilizcelerinde 1 seviye ilerlemeyi hedefleyebilirler.

 

HIT Yurtdışı Eğitim olarak hedefimiz yurtdışı yaz okulları katılımı ile daha çok çocuğumuzun sosyal, kültürel, kişisel ve yabancı dil gelişimine katkıda bulunarak, çocuklarımızın geleceklerine giden yolda köprü olmaktır. Kurulduğu günden beri misyonunun dışına çıkmamış HiT Yurtdışı Eğitim için yurtdışı yaz okulu programlarının başarısının tanımı budur. Okullar, programlar ve başlangıç tarihleri ve ücretler konusunda bilgi almak için HiT Yurtdışı Eğitim ofislerini en kısa sürede ziyaret etmenizi öneririz. 

BİZE

SORUN

BİZİ

TAKİP EDİN

 • HiT Yurtdışı Eğitim YouTube
 • HiT Yutdışı Eğitim Twitter
 • HiT Yurtdışı Eğitim LinkedIn
 • HiT Yurtdışı Eğitim Facebook
 • HiT Yurtdışı Eğitim Instagram
 • HiT Yurtdışı Eğitim Yelp

BİZE

ULAŞIN

HiT Yurtdışı Eğitim

İstanbul: (0212) 296 46 00

Ankara: (0533) 777 93 43

WhatsApp: (0541) 296 46 00

info@hit.com.tr

Büyükdere Caddesi 15/A

Hür Han 34380 
Şişli, İstanbul

Sitemap

Copyright© 1993-2020 HiT Yurtdışı Eğitim