Amerika Dil Okulu - HiT Yurtdışı Eğitim

AMERİKA DİL OKULU

Amerika'da dil eğitimi haftalık 200 $'dan başlıyor! 

AMERİKA DİL OKULU

AMERİKA DİL OKULLARI

Dil okulu ile Amerika’ya gitmek isteyen öğrenciler için dünyanın en iyi üniversitelerinin kampüslerinde ya da İngilizce dil eğitimi üzerine uzmanlaşmış köklü kurumlarda hizmet veren Amerika dil okulları her seviye ve amaca yönelik zengin alternatifler sunmaktadır. Amerika’nın en heyecan verici şehirlerinde üstün donanımlı merkezlerde bulunan kurumların yanı sıra Harvard, Columbia, University of Pennsylvania, UC Los Angeles, UC Berkeley gibi kalitesi tartışılamayacak dünyanın en prestijli üniversiteleri içerisindeki Amerika dil okulu programları ile hedeflerinize en hızlı ve en doğru şekilde ilerlerken unutulmaz anları da beraberinde yaşayacaksınız.

 

Amerika dil okulları 50 eyalete yayılmış olmasına rağmen genellikle en popüler tercihler New York, Los Angeles, Boston, New Jersey ve Miami dil okullarıdır. 3 haftadan 52 haftaya kadar seçenekleri olan Amerika dil eğitimi programları ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite olup öğrencilerine kaliteli ve yüksek standartlarda dil eğitimi imkanlarını sağlamaktadırlar. Haftada en az 20 derslik bir dil programına kayıt şartı bulunan Amerika dil kursları için San Francisco, Berkeley, San Diego, Seattle, Chicago, Philadelphia, Washington D.C., Orlando dil okulları da hatırı sayılır oranda öğrenciyi barındırırlar.

 

Amerika dil okulu fiyatları haftalık ortalama 200 $’dan başlamakta olup genellikle aile yanı ve yurt konaklama opsiyonları ile sunulmaktadır. Farklı bütçeler için birçok seçeneğe sahip Amerika dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.000-1.500 $ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir

 

Seçimlerini Amerika dil okulu programları yönünde kullanan öğrenciler ayrıca, Amerika’daki üniversite veya yüksek lisans programlarına devam etmeleri halinde planladıkları yüksek eğitim başvurularında büyük avantajlar yakalamaktadırlar. Özellikle de üniversite kampüslerinde sunulan dil kursları Amerika’da bulunan 3.000’in üzerindeki kolej ve üniversitenin kapılarını aralamakta büyük rol oynar. Kampüs içerisindeki bu dil okulları genellikle bağlı bulundukları okulların kayıt merkezleri ile yakın ilişkilere sahiptirler. Bu da öğrencinin şartlarına göre dil okulunu takiben yüksek eğitime direkt kayıt ve başlama imkanlarını sağlayabilmektedir.

 

Amerika dil eğitimi programları sayesinde renkli ve hareketli bir sosyal hayata sahip Amerika’daki farklı kültürler içerisinde benzersiz deneyimler edinmenin yanında dünyanın gözde kentlerindeki büyüleyici, kültürel ve ünlü eğlence merkezlerini de ziyaret etme şansına sahip olabilmektesiniz. Ayrıca, Amerika dil okulları programlarından edineceğiniz diploma ya da sertifikalar uluslararası alanda tanınmakta olup bu da kariyer ve maaş standartlarınızın yükselmesine büyük faydalar sağlayacaktır

 

Amerika dil okulları seçimi ve Amerika dil eğitimi hedefleriniz için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları ile hemen temasa geçip ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

AMERİKA DİL KURSU PROGRAMLARI

Amerika dil okulları, İngilizce kursu alınmak istenilen alana göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Her seviyeye yönelik Amerika dil kursu programları:

- Genel İngilizce

- Yoğun İngilizce

- İş İngilizcesi

- Akademik Sömestr

- Tatilde İngilizce

- TOEFL, SAT, GMAT, GRE test hazırlığı

- Yaz kampları

- Öğretmen eğitim programları (CELTA, TESL, TESOL)

gibi alternatifleri barındırır. İngilizce seviyenize göre her Pazartesi başlayan Amerika dil okulu programları 1974 yılında kurulan ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite olup öğrencilerine kaliteli ve yüksek standartlarda dil eğitimi imkanlarını sağlarlar.

AMERİKA DİL OKULU FİYATLARI 2022

Amerika dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 200 $’dır.

Amerika dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.000-1.500 $ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

En güncel Amerika dil okulu fiyatları, indirim ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

AMERİKA DİL OKULU ŞARTLARI

Amerika dil okulları öğrencilerin öncelikle yaşlarına, sonrada ihtiyaçlarına göre farklı programlar sunmaktadırlar. TOFL, SAT, GMAT, GRE sınav hazırlık kursları ya da bazı spesifik kurslar dışında Amerika dil okulu başvurusu için minimum bir dil seviyesi aranmaz. Yetişkinler 16 yaş itibariyle katılma şansına sahiplerdir. 11-18 yaş arası gençler ise yaz okulu programlarına dahil olabilirler.

 

Amerika dil okulları başvurusu için pasaport kopyası, HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları tarafından doldurulacak okul başvuru formu ve Amerika’daki dil okulunun başvuru ücretinin ilgili okula iletilmesi gerekmektedir. Üniversite kampüslerinde hizmet veren dil okulları ise, ayrıca, öğrenci kaydı için banka ve sponsor mektubu da isteyebilmektedir. I20 olarak adlandırılan okul kabul belgesinin orijinali ile de Amerika vize randevusu talep edilir.

 

Tüm başvuru aşamalarının eksiksiz bir şekilde yürütülmesi, konaklama, seyahat, karşılama hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi ve eğitim süresince destek HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından sağlanmaktadır.

AMERİKA DİL OKULU KONAKLAMA

Amerika dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama Amerikan kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

AMERİKA DİL OKULU ÇALIŞMA İZNİ

Amerika dil okulu ve çalışma izni konusu öğrencilerin akıllarındaki ilk sorulardan bir tanesidir. Ancak Amerika, İngilizce dil eğitimi amacıyla ülkeye giren hiçbir öğrenciye çalışma izni hakkı tanımamaktadır. Ancak yurtdışında okurken çalışma hakkı tanıyan Work and Study programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere burayı tıklayarak ya da HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.

AMERİKA DİL OKULU VİZESİ

Amerika dil okulu vizesi ya da Amerika öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Amerika Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, I20 adı verilen dil okulu kabul belgeniz, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Amerika vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.

AMERİKA'DA DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 11 NEDEN

“Neden Amerika’da dil eğitimi almalıyım?”, “Neden bir Amerika dil okulu?” birçok genç ve velinin sorduğu sorudur. Amerika’da dil eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, Amerika dil okuluna katılmanın avantajları 11 ana başlık altında özetlenebilir:

1. Etkili ve hızlı yabancı dil gelişimi. Amerika dil okulları sayesinde öğrenciler bulundukları ülkenin yerlisi profesyonel eğitmenler gözetiminde hedefledikleri yabancı dil seviyesine yurt içinde olduğundan çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşırlar.

2. Kesintisiz gündelik pratik yapma fırsatı. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşamaktır. Amerika dil kursları sadece sınıf içi eğitimle sınırlı kalmayıp ders ortamı dışında da var olan kültür ile kaçınılmaz iletişim fırsatları sunar. Bu benzersiz pratik yapma imkanı öğrenilenleri pekiştirmekle kalmayıp kelime haznesinin daha da artmasına ve o dilin derinlemesine anlaşılmasına olanak sağlar.

3. İleri düzeyde yabancı dile hakimiyet. Amerika dil okulu programlarını başarıyla tamamlayanlar, eğitim gördükleri dile çok ileri seviyede hakim olduklarından hemen her işveren için hem aranılan hem de vazgeçilemez bir pozisyondadırlar.

4. Doğru konuşma ve telaffuz. Herhangi bir yabancı dilin yerinde öğrenilmesi o dilin doğru konuşulma ve vurgulama becerilerine katkıyı da beraberinde getirir. Dil eğitiminin Amerika dil okullarında alınması yerli halkın konuşma tarz ve tonlamasına en yakın öğrenimin kapılarını açar.

5. Dünyaca tanınan diploma-sertifika. Akredite Amerika dil okullarından temin edilecek diploma ya da sertifikalar dünyaca tanınmakta, bu da global eğitim ve kariyer basamaklarını çıkarken gözle görülür boyutta avantajlar sağlamaktadır.

6. Amerika’daki üniversite veya yüksek lisans programlarına direkt kayıt. Üniversite kampüsleri içerisinde hizmet veren Amerika dil okulları genellikle bağlı bulundukları okulların kayıt merkezleri ile yakın ilişkilere sahiptirler. Bu da öğrencilerin şartlarına göre dil okulunu takiben yüksek eğitime direkt kayıt ve başlama imkanlarını sağlayabilmektedir.

7. Özgeçmişin ön plana çıkması. Amerika dil okulu programları çerçevesinde başka bir ülke ve kültür içerisinde tamamlanan eğitiminiz, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapacağınız iş başvurularında ön plana çıkmanızı sağlayıp rakiplerinize karşı gözle görülür bir avantaj sağlamaktadır.

8. Kariyer basamaklarını hızlı çıkma. Lise ya da üniversite dereceniz her ne kadar başlangıç seviyesi çalışma imkanlarının kapılarını açmış olsa da hedeflediğiniz statü, iş, firma ya da branşta yükselmeniz Amerika dil okulu programlarından edineceğiniz iyi bir İngilizce seviyesi ile ciddi derecede süratli olacaktır.

9. Esnek başlangıç tarihleri. Her Pazartesi başlayan İngilizce kursları ile Amerika dil okulları öğrencilere vakit kaybına meydan vermeden eğitimlerine çok kısa sürede başlama olanağını sunmaktadır.

10. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır.

11. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. Amerika dil okulu programlarının en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve eğitim alınan ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan deneyimler edinme şansını yakalamaktır.