ANASAYFA | İNGİLTERE DİL OKULLARI FİYATLARI 2021

iNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI 2021

İngiltere'de dil eğitimi haftalık 91 £'dan başlıyor! 

İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI 2021

İNGİLTERE DİL OKULLARI FİYATLARI 2021

İngiltere dil okulu fiyatları haftalık 91 £’dan başlamaktadır. İngiltere dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.015 £ civarında bir bütçe ayrılması önerilir.

Yurtdışı dil eğitimi almak için İngiltere dil okulları’nı tercih eden öğrenciler için Londra Dil Okulları, Cambridge Dil Okulları, Oxford Dil Okulları ve Brighton Dil Okulları başta olmak üzere 450’nin üzerinde devlet tarafından sıkı denetimli, akredite İngiltere dil okulu bulunur. İngiltere dil okulları her bütçe, amaç ve seviyeye uygun yüksek standartlarda İngiltere dil kursu alternatiflerini sunmaktadırlar.

Güncel 2021 İngiltere dil okulu fiyatları:

* %35 HiT özel indirimli fiyatlardır. 

En güncel İngiltere dil kursu fiyatları, özel indirimler ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

İNGİLTERE DİL OKULU KONAKLAMA FİYATLARI 2021

İngiltere dil okulları konaklama fiyatları aylık 360 £'dan başlamaktadır. Genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama İngiltere kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

Güncel 2021 İngiltere dil okulu konaklama fiyatları:

* Yukarıdaki İngiltere dil okulları fiyatları ve İngiltere dil okulu konaklama fiyatları 30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir

* İngiltere dil okulu fiyat tablosundaki ücretler haftalık 20 ve 30 ders içindir.

* İngiltere dil okulu ve konaklama fiyatlarına ek olarak 6 ay üzeri programlar için İngiltere dil okulları zorunlu sağlık sigortası aylık 60 £'dır.

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere dil okulu fiyatları nedir?


İngiltere dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 91 £’dur.
İngiltere’de dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?


İngiltere dil okullarında eğitim alırken çalışma izniniz bulunmamaktadır. Ancak yurtdışında okurken çalışma hakkı tanıyan Work and Study programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.
En iyi İngiltere dil okulu hangisidir?


İngiltere dil okullarının her biri British Council tarafından onaylı ve sürekli kontrolü yapılan okullardır. Onayı olmayan bir İngiltere dil okulu ile vizeye girmek dahi mümkün değildir. Bunun dışında en iyi İngiltere dil okulları seçimi ise kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen İngiltere dil okulları: Kaplan, EC English, Kings Education, St Giles, LSI ve Stafford House’dir. Butik İngiltere dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
İngiltere dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?


İngiltere dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. İngiltere dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde İngiltere’de ki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
İngiltere dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?


İngiltere dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama İngiliz kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
İngiltere dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?


Dünya markası bir şehir olan Londra her nekadar seçeneklerin başında gelse de çoğu zaman da İngiltere’deki dil eğitimleri için öğrenciler daha ekonomik alternatifler sunan şehir ya da kasabaları tercih etmektedir. Bunlardan bazıları İngiltere’nin en Güney’inde bulunan sahil şehirleri Brighton ve Bournemounth’tur. Her birinde üniversite bulunur ve Londra’ya yakınlığı 50 dk.- 90 dk. Kadardır. İngiltere’nin en akademik şehirleri olan Cambridge, Oxford’ta her zaman tercihler arasında üst sıralarda olan iki küçük üniversite şehridir. Ya da daha sakin, daha az Türk öğrenciyi misafir eden Torquay, Bath gibi küçük şehirler seçenekler arasında sizleri bekliyorlar. Dünya mirası listesinde yer alan Edinburgh, futbol isimleriyle ünlü Manchester, Beatles ve başka müzik gruplarıyla ünlü Liverpool Londra’dan sonra büyük şehir isteyen öğrenciler için uygundur.
İngiltere dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?


İngiltere dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
İngiltere dil okulu vizesi nasıl alınır?


İngiltere dil okulu vizesi ya da İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz İngiltere Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler İngiltere vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.
İngiltere dil okulu fiyatları diğer ülkelerde göre daha mı pahalı?


İngiltere dil okulları maliyetleri İngiliz Sterlininin değeri göz önüne alındığında diğer ülkelere kıyasla daha ürkütücü gibi gelebilir. Ancak İngiltere’nin en önemli avantajı İngilizce dil okullarının diğer ülkelere göre çok daha fazla olmasıdır. İngilizce dil okulları seçenekleri fazla olduğundan, program seçenekleri de fazladır ve bunlarda rakamların daha da düşmesini sağlayabilir. Lütfen detaylı fiyatlar için HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları ile görüşünüz.
İngiltere dil okulu sonrasında İngiltere vizesini uzatmak ve İngiltere’de kalmak mümkün müdür?


İngiltere dil okulları için verilen her iki tür İngiltere öğrenci vizesini de İngiltere’de iken uzatmanız ve İngiltere’de kalmaya devam etmeniz mümkün değildir. İngiltere’de eğitiminize devam edebilmeniz için Türkiye’ye dönüş yaparak yeni bir İngiltere vizesine başvuru yapmanız gereklidir.
İngilizce dil eğitimi için neden İngiltere seçilmeli?


İngilizcenin anavatanındaki İngiltere dil okulları etkili ve hızlı bir yabancı dil gelişimi yanında doğru konuşma ve telaffuz tekniklerini en iyi şekilde ilerletmenin alternatifleri arasında en başta yer almaktadır. Dünyanın eğitim ve finansal merkezlerinden biri olan İngiltere’deki dil okullarının ülkemize yakınlığı da İngiltere’nin İngilizce dil eğitimi tercihlerinde ön planda olmasına pozitif bir katkı sağlamaktadır.
İngiltere’de İngilizce eğitimi alırken sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mudur?


6 aya kadar verilen İngiltere kısa dönem öğrenci vizesi için sağlık sigortası zorunlu değildir. İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi 6 aya kadar öğrenci vizesi almış öğrencilerin tüm acil sağlık harcamalarını karşılamaktadır. 11 aya kadar verilen kısa dönem öğrenci vizesinde devletin talep ettiği sağlık sigortası zorunludur ve vize ücreti öderken sistem bunu otomatik her öğrenciden alır.
İngiltere dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?


Ücretsizdir. İngiltere dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.