top of page
Avustralya Dil Okulu - HiT Yurtdışı Eğitim

AVUSTRALYA DİL OKULU

Avustralya'da dil eğitimi haftalık 260 AU$'dan başlıyor! 

AVUSTRALYA DİL OKULU

AVUSTRALYA DİL OKULLARI

Avustralya dil okulları sürekli sıkı bir devlet denetimine tabi olup sağladıkları yüksek standartlardaki eğitim kalitesi ile İngilizce öğrenmek, İngilizcelerini ilerletmek isteyen öğrenciler için yurtdışı dil okulu tercihlerinde önemli bir yere sahiptir. Güçlü bir ekonomisi bulunan, yaşam standartları oldukça yüksek, suç oranı çok düşük, doğa harikası Avustralya’daki dil okulu programları her seviye ve amaca yönelik zengin alternatifler sunarlar.
 

Ayrıca, Avustralya dil okulu ve çalışma izni imkanı tanıyan sayılı ülkelerden bir tanesidir. 12 hafta ve üzeri Avustralya’da dil kursuna katılan her öğrenciye yasal çalışma izni hakkı tanınır. Böylelikle bir yandan İngilizcenizi geliştirirken aynı zamanda ücretli olarak yurtdışı iş deneyimi kazanmanız kişisel ve kariyer hedeflerinizi gerçekleştirmek açısından da bulunmaz bir fırsattır.
 

Öğrenci çeşitliliği, alım gücü, hayat kalitesi ve işveren aktivitesi açısından dünyadaki en iyi 30 şehirden beşine sahip olan Avustralya’da Melbourne dil okulları, Sydney dil okulları, Brisbane dil okulları, Perth dil okulları ve Canberra dil okulları tercilerde ön sırlarda yer alır.

Avustralya dil okulu fiyatları haftalık ortalama 260 AU$’dan başlamakta olup genellikle aile yanı ve yurt konaklama opsiyonları ile sunulmaktadır. Farklı bütçeler için birçok seçeneğe sahip Avustralya dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.800-2.000 AU$ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

Avustralya konsolosluğunun rakamlarına göre, Amerika ve İngiltere’den sonra Avustralya, dünyada en yüksek sayıdaki uluslararası öğrenciye sahip ülkedir. Avustralya eğitim kurumlarında yaklaşık 680,000 uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca, Avustralya her yıl en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında daima ilk 5 içinde yer alır.

Avustralya dil eğitimi programları sayesinde Sydney ve Melbourne gibi Dünyanın gözde kentlerinde sadece akademik olarak yüksek kalitede bir eğitim almakla kalmayıp farklı iklimleri barındıran muhteşem bir tabiata sahip Avustralya’da timsahları doğal ortamlarında görebilecek, kanguruları ellerinizle besleyebilecek, koalaları dokunarak sevip unutulmaz deneyimleri tadacaksınız.

Avustralya dil okulları seçimi ve Avustralya dil eğitimi hedefleriniz için HiT Yurtdışı uzman danışmanları ile hemen temasa geçip ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

AVUSTRALYA DİL KURSU PROGRAMLARI

Avustralya dil okulları, İngilizce kursu alınmak istenilen alana göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Her seviyeye yönelik Avustralya dil kursu programları:
 

- Genel İngilizce

- Yoğun İngilizce

- İş İngilizcesi

- Akademik Sömestr

- IELTS test hazırlığı

- Yaz kampları

- Öğretmen eğitim programları (CELTA, TESL, TESOL)
 

gibi alternatifleri barındırır. İngilizce seviyenize göre her Pazartesi başlayan Avustralya dil okulu programları haftada en az 15 saatlik kurslardan başlayarak genellikle 10-15 kişilik sınıflarda görülür.

AVUSTRALYA DİL OKULU FİYATLARI 2024

Avustralya dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 260 AU$’dır.
 

Avustralya dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.800-2.000 AU$ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.
 

En güncel Avustralya dil okulu fiyatları, indirim ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

AVUSTRALYA DİL OKULU ŞARTLARI

Avustralya dil okulları öğrencilerin öncelikle yaşlarına, sonrada ihtiyaçlarına göre farklı programlar sunmaktadırlar. IELTS sınav hazırlık kursları ya da bazı spesifik kurslar dışında Avustralya dil okulu başvurusu için minimum bir dil seviyesi aranmaz. Yetişkinler 16 yaş itibariyle katılma şansına sahiplerdir. 11-18 yaş arası gençler ise yaz okulu programlarına dahil olabilirler.

 

Avustralya dil okulları başvurusu için pasaport kopyası, HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları tarafından doldurulacak okul başvuru formu ve Avustralya’daki dil okulunun başvuru ücretinin ilgili okula iletilmesi gerekmektedir. Avustralya dil okulu başvuru sonrasında öğrenciye “offer” adı verilen faturalı ön kabulü iletmektedir. Avustralya öğrenci vizesi şartı olarak bu fatura okula ödenmelidir.

 

Tüm başvuru aşamalarının eksiksiz bir şekilde yürütülmesi, konaklama, seyahat, karşılama hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi ve eğitim süresince destek HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından sağlanmaktadır.

AVUSTRALYA DİL OKULU KONAKLAMA

Avustralya dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama Avustralya kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

AVUSTRALYA DİL OKULU ÇALIŞMA İZNİ

Avustralya dil okulu ve çalışma izni konusu öğrencilerin akıllarındaki ilk sorulardan bir tanesidir. Avustralya dil eğitimi sırasında 12 hafta ve üzeri Avustralya’da dil kursuna katılan her öğrenciye yasal çalışma izni verilir. Avustralya devleti dil okulu vizesi sahibi her öğrenciye haftada yarı zamanlı, yani haftada 20 saat olarak çalışma izni hakkını verir.

Avustralya’daki dil kursu süresince çalışma izni veya yurtdışında okurken çalışma hakkı tanıyan tanıyan Work and Study programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere burayı tıklayarak ya da HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.

AVUSTRALYA DİL OKULU VİZESİ

Avustralya dil okulu vizesi ya da Avustralya öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Avustralya Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, COE (Certificate of Enrollment) adı verilen dil okulu kabul belgeniz, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Avustralya vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır

AVUSTRALYA'DA DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 11 NEDEN

“Neden Avustralya’da dil eğitimi almalıyım?”, “Neden bir Avustralya dil okulu?” birçok genç ve velinin sorduğu sorudur. Avustralya’da dil eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, Avustralya dil okuluna katılmanın avantajları 11 ana başlık altında özetlenebilir:

1. Etkili ve hızlı yabancı dil gelişimi. Avustralya dil okulları sayesinde öğrenciler bulundukları ülkenin yerlisi profesyonel eğitmenler gözetiminde hedefledikleri yabancı dil seviyesine yurt içinde olduğundan çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşırlar.

2. Kesintisiz gündelik pratik yapma fırsatı. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşamaktır. Avustralya dil kursları sadece sınıf içi eğitimle sınırlı kalmayıp ders ortamı dışında da var olan kültür ile kaçınılmaz iletişim fırsatları sunar. Bu benzersiz pratik yapma imkanı öğrenilenleri pekiştirmekle kalmayıp kelime haznesinin daha da artmasına ve o dilin derinlemesine anlaşılmasına olanak sağlar.

3. İleri düzeyde yabancı dile hakimiyet. Avustralya dil okulu programlarını başarıyla tamamlayanlar, eğitim gördükleri dile çok ileri seviyede hakim olduklarından hemen her işveren için hem aranılan hem de vazgeçilemez bir pozisyondadırlar.

4. Doğru konuşma ve telaffuz. Herhangi bir yabancı dilin yerinde öğrenilmesi o dilin doğru konuşulma ve vurgulama becerilerine katkıyı da beraberinde getirir. Dil eğitiminin Avustralya dil okullarında alınması yerli halkın konuşma tarz ve tonlamasına en yakın öğrenimin kapılarını açar.

5. Dünyaca tanınan diploma-sertifika. Akredite Avustralya dil okullarından temin edilecek diploma ya da sertifikalar dünyaca tanınmakta, bu da global eğitim ve kariyer basamaklarını çıkarken gözle görülür boyutta avantajlar sağlamaktadır.

6. Okurken çalışma izni. Avustralya’da 12 hafta ve üzeri dil okulu programına dahil olan her öğrencinin yasal olarak haftada 20 saat çalışma izni hakkı bulunur. Avustralya, İngilizcenizi geliştirirken aynı zamanda yurtdışı iş deneyimi kazanma imkanı tanıyan sayılı ülkelerden bir tanesidir.

7. Özgeçmişin ön plana çıkması. Avustralya dil okulu programları çerçevesinde başka bir ülke ve kültür içerisinde tamamlanan eğitiminiz, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapacağınız iş başvurularında ön plana çıkmanızı sağlayıp rakiplerinize karşı gözle görülür bir avantaj sağlamaktadır.

8. Kariyer basamaklarını hızlı çıkma. Lise ya da üniversite dereceniz her ne kadar başlangıç seviyesi çalışma imkanlarının kapılarını açmış olsa da hedeflediğiniz statü, iş, firma ya da branşta yükselmeniz Avustralya dil okulu programlarından edineceğiniz iyi bir İngilizce seviyesi ile ciddi derecede süratli olacaktır.

9. Esnek başlangıç tarihleri. Her Pazartesi başlayan İngilizce kursları ile Avustralya dil okulları öğrencilere vakit kaybına meydan vermeden eğitimlerine çok kısa sürede başlama olanağını sunmaktadır.

10. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır.

11. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. Avustralya dil okulu programlarının en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve eğitim alınan ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan deneyimler edinme şansını yakalamaktır.

 • Kanada dil okulu fiyatları nedir?
  Kanada dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç fiyatı 135 CA$’dır.
 • Kanada’da dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?
  Kanada dil okullarında eğitim alırken çalışma izniniz bulunmamaktadır. Ancak, sonrasında bir kolej programına devam ederseniz, gideceğiniz programa göre, program sırasında yarı zamanlı ve program sonrasında 1-3 yıl arası tam zamanlı çalışma izni elde etmeniz mümkündür.
 • En iyi Kanada dil okulu hangisidir?
  Sıkı bir devlet denetiminde olan Kanada dil okulları eğitim ve akademisyen kalitesi ile benzer yüksek standartlara sahiptir. Bunun dışında En iyi Kanada dil okulu seçimi ise kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen Kanada dil okulları: ILAC, EC English, Kaplan ve ILSC’dir. Butik Kanada dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
 • Kanada dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?"
  Ücretsizdir. Kanada dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.
 • Kanada dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?
  Kanada dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. Kanada dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde Kanada’da ki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
 • Kanada dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?
  Kanada dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Özel dairede kalma alternatifleri bulunan bazı Kanada dil okulları da bulunur. Aile yanı konaklama Kanada kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
 • Kanada dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?
  En metropol ve en çok tercih edilen şehri olan Toronto, güzel İzmir’imize benzeyen okyanus kıyısındaki Vancouver, başkent sakinliğini ve huzurunu sunan Ottawa, son yıllarda hızla gelişen ve göçmen alımı ile adını duyuran Calgary, ya da bir liman şehri olan samimi insanlarıyla gördüğümüz küçük Halifax seçenekler arasındadır.
 • Kanada dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?
  Kanada dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
 • Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır?
  Kanada dil okulu vizesi ya da Kanada öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Kanada Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, hazırlayacağınız niyet mektubu, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Kanada vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.
 • Kanada dil okulu fiyatları diğer ülkelerde göre daha mı ucuz?
  Kanada dil okulları maliyetleri diğer ülkelerdeki yurtdışı dil okulları maliyetleri ile kıyaslandığında hem okul ücretlerinin hem de konaklama ve yaşam maliyetlerinin düşüklüğü hemen göze çarpmaktadır. Kanada Doları’nın Amerikan doları, İngiliz Sterlini ya da Euro’ya kıyasla sağladığı kur avantajları veli ve öğrenciler için fark edilir boyutta bir tasarrufa olanak vermektedir.
 • Kanada’da Fransızca eğitim alınabilir mi?
  Kanada’nın Fransız bölgesi Quebec’tir. Bu bölgenin de en önemli ve büyük şehri Montreal’dir. Bu bölgede Fransızca ilk dildir ve Montreal’de Fransızca kursu almanız mümkündür.
 • Kanada dil okulu sonrasında Kanada vizesini uzatmak ve Kanada’da kalmak mümkün müdür?
  Kanada’da minimum 24 haftalık bir dil okulu programına katıldığınızda size uzatılabilir öğrenci vizesi verilir. Bu vize ile Kanada’da iken yeni bir okul kabulü ile vizenizi uzatabilir ve orada kalmaya devam edebilirsiniz.
bottom of page