top of page
Kanada Dil Okulları - HiT Yurtdışı Eğitim

KANADA DİL OKULU

Kanada'da dil eğitimi haftalık 135 CA$'dan başlıyor! 

KANADA DİL OKULU

KANADA DİL OKULLARI

Kanada dil okulları İngilizce öğrenmek, İngilizcelerini ilerletmek isteyen öğrenciler için yurtdışı dil okulu tercihlerinde en ön sıralarda yer almaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri Kanada dil okulu programlarının bazı ülkelere kıyasla düşük maliyetleri ve kur avantajlarıyla öğrencilere her zaman daha ekonomik bir seçenek olmayı sürdürmesidir. İngilizce ve Fransızca olarak iki resmi ana dili olan Kanada’daki dil okulları, ayrıca, çift dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de benzersiz fırsatlar sunar.

 

OECD ülkeler arasında en yüksek eğitim düzeyine sahip ülke olan Kanada eğitim kalitesinde de bir liderdir. U.S. News & World Report dünyanın en iyi ülkeleri sıralamalarında daima ilk 3 arasında olan Kanada, yaşam kalitesi klasmanında ise liderliğini yıllardır hiç kimseye kaptırmamaktadır. Kanada, dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden birisi olmasının yanında, suç oranı düşük, en güvenli kabul edilen devletlerden de birisidir. Kanada’ya has bu özellikler yüksek akademik standartları ile birlikte Kanada dil eğitimi programlarına da doğrudan yansımaktadır.

 

Kanada dil okulları ve Kanada dil kursları dünyaca tanınmakla birlikte farklı kültürleri barındıran Kanada halkının konuksever, sıcakkanlı ve dostça yapısı uluslararası öğrencilere ideal bir eğitim ortamı sağlamaktadır. 650.000’in üzerindeki yabancı öğrenci sayısı ile Kanada’da eğitim dünyada ilk 3 tercih arasındadır.

 

Yurtdışı dil eğitimi almak için Kanada dil okulları’nı tercih eden öğrenciler için Toronto Dil Okulları, Vancouver Dil Okulları ve Montreal Dil Okulları başta olmak üzere 250’nin üzerinde devlet tarafından sıkı denetimli, akredite Kanada dil okulu bulunur. Kanada dil okulları her bütçe, amaç ve seviyeye uygun yüksek standartlarda Kanada dil kursu alternatiflerini sunmaktadırlar.

 

Kanada dil okulu seçimi ve Kanada dil eğitimi hedefleriniz için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları ile hemen temasa geçip ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

KANADA DİL EĞİTİMİ PROGRAMLARI

Kanada dil okulları, İngilizce kursu alınmak istenilen alana göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Her seviyeye yönelik Kanada dil kursu programları:

- Genel İngilizce

- Yoğun İngilizce

- İş İngilizcesi

- Üniversite hazırlık

- IELTS, CAEL, TOEFL test hazırlığı

- Yaz kampları

- Öğretmen eğitim programları (CELTA, TESL, TESOL)

gibi alternatifleri barındırır. Her Pazartesi başlayan Kanada dil okulu programları haftada en az 15 saatlik kurslardan başlayarak genellikle 10-15 kişilik sınıflarda görülür.

 

İki ana dile sahip Kanada’da, ayrıca, öğrencilerin amaç ve hedeflerine göre birçok farklı Fransızca dil okulu ya da aynı anda hem İngilizce hem de Fransızca eğitimi veren kurslar da mevcuttur.

KANADA DİL OKULU FİYATLARI 2024

Kanada dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 135 CA$’dır.

Kanada dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.400 CA$ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

En güncel Kanada dil okulu fiyatları, indirim ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

KANADA DİL OKULU ŞARTLARI

Kanada dil okulları öğrencilerin öncelikle yaşlarına, sonrada ihtiyaçlarına göre farklı programlar sunmaktadırlar. IELTS veya TOEFL hazırlık kursları ya da bazı spesifik kurslar dışında Kanada dil okulu başvurusu için minimum bir dil seviyesi aranmaz. Yetişkinler 19 yaş itibariyle katılma şansına sahiplerdir. 15 yaş ve üzeri gençler ise genç yetişkin olarak adlandırılan programa kabul edilirler. Kanada dil okulları başvurusu için pasaport kopyası, HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları tarafından doldurulacak okul başvuru formu ve Kanada’daki dil okulunun başvuru ücretinin ilgili okula iletilmesi gerekmektedir. Tüm başvuru aşamalarının eksiksiz bir şekilde yürütülmesi, konaklama, seyahat, karşılama hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi ve eğitim süresince destek HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından sağlanmaktadır.

KANADA DİL OKULU KONAKLAMA

Kanada dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama Kanada kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

KANADA DİL OKULU ÇALIŞMA İZNİ

Kanada dil okulu ve çalışma izni konusu öğrencilerin akıllarındaki ilk sorulardan bir tanesidir. Ancak, Kanada’da dil eğitimi sırasında çalışma izni verilmez. Fakat, “co-op” adı verilen stajlı kolej programlarına dahil olunması halinde Kanada’da eğitim sırasında ve sonrasında çalışma hakkı elde etmek mümkündür.

Kanada’da okurken çalışma şartları ve programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima irtibata geçebilirsiniz.

KANADA DİL OKULU VİZESİ

Kanada göçmenliğe çok açık bir ülkedir. Bu sebeple Kanada konsolosluğu Kanada vizesi konusunda çok titiz davranmaktadır. Kanada dil okulu vizesi ya da Kanada öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Kanada Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, hazırlayacağınız niyet mektubu, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Kanada vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.

KANADA’DA DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 12 NEDEN

“Neden Kanada’da dil eğitimi almalıyım?”, “Neden bir Kanada dil okulu?” birçok genç ve velinin sorduğu sorudur. Kanada’da dil eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, Kanada dil okuluna katılmanın avantajları 12 ana başlık altında özetlenebilir:

1. Etkili ve hızlı yabancı dil gelişimi. Kanada dil okulları sayesinde öğrenciler bulundukları ülkenin yerlisi profesyonel eğitmenler gözetiminde hedefledikleri yabancı dil seviyesine yurt içinde olduğundan çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşırlar.

2. Kesintisiz gündelik pratik yapma fırsatı. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşamaktır. Kanada dil kursları sadece sınıf içi eğitimle sınırlı kalmayıp ders ortamı dışında da var olan kültür ile kaçınılmaz iletişim fırsatları sunar. Bu benzersiz pratik yapma imkanı öğrenilenleri pekiştirmekle kalmayıp kelime haznesinin daha da artmasına ve o dilin derinlemesine anlaşılmasına olanak sağlar.

3. İleri düzeyde yabancı dile hakimiyet. Kanada dil okulu programlarını başarıyla tamamlayanlar, eğitim gördükleri dile çok ileri seviyede hakim olduklarından hemen her işveren için hem aranılan hem de vazgeçilemez bir pozisyondadırlar.

4. Doğru konuşma ve telaffuz. Herhangi bir yabancı dilin yerinde öğrenilmesi o dilin doğru konuşulma ve vurgulama becerilerine katkıyı da beraberinde getirir. Dil eğitiminin Kanada dil okullarında alınması yerli halkın konuşma tarz ve tonlamasına en yakın öğrenimin kapılarını açar.

5. Dünyaca tanınan diploma-sertifika. Akredite Kanada dil okullarından temin edilecek diploma ya da sertifikalar Dünyaca tanınmakta, bu da global eğitim ve kariyer basamaklarını çıkarken gözle görülür boyutta avantajlar sağlamaktadır.

6. Daha ekonomik yurtdışı dil eğitimi. Kanada dil okulları maliyetleri diğer ülkelerdeki yurtdışı dil okulları maliyetleri ile kıyaslandığında hem okul ücretlerinin hem de konaklama ve yaşam maliyetlerinin düşüklüğü hemen göze çarpmaktadır. Kanada Doları’nın Amerikan doları, İngiliz Sterlini ya da Euro’ya kıyasla sağladığı kur avantajları veli ve öğrenciler için fark edilir boyutta bir tasarrufa olanak vermektedir.

7. Özgeçmişin ön plana çıkması. Kanada dil okulu programları çerçevesinde başka bir ülke ve kültür içerisinde tamamlanan eğitiminiz, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapacağınız iş başvurularında ön plana çıkmanızı sağlayıp rakiplerinize karşı gözle görülür bir avantaj sağlamaktadır.

8. Kariyer basamaklarını hızlı çıkma. Lise ya da üniversite dereceniz her ne kadar başlangıç seviyesi çalışma imkanlarının kapılarını açmış olsa da hedeflediğiniz statü, iş, firma ya da branşta yükselmeniz Kanada dil okulu programlarından edineceğiniz iyi bir İngilizce seviyesi ile ciddi derecede süratli olacaktır.

9. Esnek başlangıç tarihleri. Her Pazartesi başlayan İngilizce kursları ile Kanada dil okulları öğrencilere vakit kaybına meydan vermeden eğitimlerine çok kısa sürede başlama olanağını sunmaktadır.

10. Çift yabancı dil eğitimi alma olanağı. İngilizce ve Fransızca iki ana resmi dili olan Kanada’da Fransızca’nın da İngilizce kalitesinde öğrenmenin mümkün olduğu benzersiz ülkelerden birisidir.

11. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır.

12. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. Kanada dil okulu programlarının en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve eğitim alınan ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan deneyimler edinme şansını yakalamaktır.

 • Kanada dil okulu fiyatları nedir?
  Kanada dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç fiyatı 135 CA$’dır.
 • Kanada’da dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?
  Kanada dil okullarında eğitim alırken çalışma izniniz bulunmamaktadır. Ancak, sonrasında bir kolej programına devam ederseniz, gideceğiniz programa göre, program sırasında yarı zamanlı ve program sonrasında 1-3 yıl arası tam zamanlı çalışma izni elde etmeniz mümkündür.
 • En iyi Kanada dil okulu hangisidir?
  Sıkı bir devlet denetiminde olan Kanada dil okulları eğitim ve akademisyen kalitesi ile benzer yüksek standartlara sahiptir. Bunun dışında En iyi Kanada dil okulu seçimi ise kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen Kanada dil okulları: ILAC, EC English, Kaplan ve ILSC’dir. Butik Kanada dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
 • Kanada dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?"
  Ücretsizdir. Kanada dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.
 • Kanada dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?
  Kanada dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. Kanada dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde Kanada’da ki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
 • Kanada dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?
  Kanada dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Özel dairede kalma alternatifleri bulunan bazı Kanada dil okulları da bulunur. Aile yanı konaklama Kanada kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
 • Kanada dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?
  En metropol ve en çok tercih edilen şehri olan Toronto, güzel İzmir’imize benzeyen okyanus kıyısındaki Vancouver, başkent sakinliğini ve huzurunu sunan Ottawa, son yıllarda hızla gelişen ve göçmen alımı ile adını duyuran Calgary, ya da bir liman şehri olan samimi insanlarıyla gördüğümüz küçük Halifax seçenekler arasındadır.
 • Kanada dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?
  Kanada dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
 • Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır?
  Kanada dil okulu vizesi ya da Kanada öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Kanada Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, hazırlayacağınız niyet mektubu, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Kanada vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.
 • Kanada dil okulu fiyatları diğer ülkelerde göre daha mı ucuz?
  Kanada dil okulları maliyetleri diğer ülkelerdeki yurtdışı dil okulları maliyetleri ile kıyaslandığında hem okul ücretlerinin hem de konaklama ve yaşam maliyetlerinin düşüklüğü hemen göze çarpmaktadır. Kanada Doları’nın Amerikan doları, İngiliz Sterlini ya da Euro’ya kıyasla sağladığı kur avantajları veli ve öğrenciler için fark edilir boyutta bir tasarrufa olanak vermektedir.
 • Kanada’da Fransızca eğitim alınabilir mi?
  Kanada’nın Fransız bölgesi Quebec’tir. Bu bölgenin de en önemli ve büyük şehri Montreal’dir. Bu bölgede Fransızca ilk dildir ve Montreal’de Fransızca kursu almanız mümkündür.
 • Kanada dil okulu sonrasında Kanada vizesini uzatmak ve Kanada’da kalmak mümkün müdür?
  Kanada’da minimum 24 haftalık bir dil okulu programına katıldığınızda size uzatılabilir öğrenci vizesi verilir. Bu vize ile Kanada’da iken yeni bir okul kabulü ile vizenizi uzatabilir ve orada kalmaya devam edebilirsiniz.
bottom of page