ANASAYFA | İRLANDA DİL OKULLARI FİYATLARI 2021

İRLANDA DİL OKULU FİYATLARI 2021

İrlanda'da dil eğitimi haftalık 100 €'dan başlıyor! 

İRLANDA DİL OKULU FİYATLARI 2021

İRLANDA DİL OKULLARI FİYATLARI 2021

İrlanda dil okulu fiyatları haftalık 100 €’dan başlamaktadır. İrlanda dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.000 € civarında bir bütçe ayrılması önerilir.

Yurtdışı dil eğitimi almak için İrlanda dil okulları’nı tercih eden öğrenciler için Dublin Dil Okulları, Cork Dil Okulları ve Limerick Dil Okulları başta olmak üzere 65’in üzerinde devlet tarafından sıkı denetimli, MEI derneği üyesi, akredite İrlanda dil okulu bulunur. İrlanda dil okulları her bütçe, amaç ve seviyeye uygun yüksek standartlarda İrlanda dil kursu alternatiflerini sunmaktadırlar.

Güncel 2021 İrlanda dil okulu fiyatları:

* %40 HiT özel indirimli fiyatlardır. 

En güncel İrlanda dil kursu fiyatları, özel indirimler ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

İRLANDA DİL OKULU KONAKLAMA FİYATLARI 2021

İrlanda dil okulları konaklama fiyatları aylık 660 €'dan başlamaktadır. Genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama Kanada kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

Güncel 2021 İrlanda dil okulu konaklama fiyatları:

* Yukarıdaki İrlanda dil okulları fiyatları ve İrlanda dil okulu konaklama fiyatları 31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerlidir

* İrlanda dil okulu fiyat tablosundaki ücretler haftalık 20 ve 30 ders içindir. 

* İrlanda dil okulu ve konaklama fiyatlarına ek olarak İrlanda dil okulları zorunlu sağlık sigortası aylık 60 €'dur.

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda dil okulu fiyatları nedir?


İrlanda dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç fiyatı 100 €’dur.
İrlanda’da dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?


İrlanda dil okulları programlarında 25 hafta ve üzeri İngilizce dil eğitimi alırken çalışma izni alabilmeniz mümkündür. Haftada 20 saat olmak şartı ile çalışma izni verilir. 25 hafta için 8 aylık bir İrlanda öğrenci vizesi ve İrlanda dil okulu sonrasında kalan 2 ayı da İrlanda’da tam zamanlı çalışarak geçirebilirsiniz.
En iyi İrlanda dil okulu hangisidir?


İrlanda dil okulları İrlanda eğitim bakanlığı tarafından sıkı bir denetim altında tutulur. Ancak en iyi İrlanda dil okulu seçimi ise kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen İrlanda dil okulları: Kaplan, EC English, Frances Kings, CES ve ISE’dir. Butik İrlanda dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
İrlanda dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?


İrlanda dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. İrlanda dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde İrlanda’da ki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
İrlanda dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?


İrlanda dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama İrlanda kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
İrlanda dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?


İrlanda’da yaklaşık 1,5 milyon nüfusuyla en metropol ve en çok tercih edilen şehir Dublin’dir. Dublin dil okulu programları haricinde İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler Bray, Galway, Limerick ve Cork dil okulları programlarındaki cazip alternatifleri değerlendirebilirler.
İrlanda dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?


İrlanda dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
İrlanda dil okulu vizesi nasıl alınır?


İrlanda dil okulu vizesi ya da İrlanda öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz İrlanda Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, hazırlayacağınız niyet mektubu, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler İrlanda vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır. Ayrıca İrlanda öğrenci vizesi görüşmesine gidilmeden önce İrlanda dil kursu faturasının ödenmiş olması gereklidir. İrlanda’daki dil okulundan alınacak ödendi makbuzu ile İrlanda dil okulu vizesi başvurusu yapılabilir.
İrlanda dil okulu fiyatları diğer ülkelerde göre daha mı ucuz?


İrlanda dil okulları maliyetleri özellikle Amerika ve İngiltere dil okulları maliyetleri ile kıyaslandığında okul ücretlerinin uygunluğu yanında yaşam masraflarının da daha ekonomik olması hemen göze çarpmaktadır.
İrlanda dil okulu sonrasında İrlanda vizesini uzatmak ve İrlanda’da kalmak mümkün müdür?


İrlanda’da minimum 25 haftalık bir dil okulu programına katıldığınızda vizeniz İrlanda'dan uzatılabilir. İrlanda’da iken yeni bir okul kabulü ile vizenizi uzatabilir ve orada kalmaya devam edebilirsiniz.
İrlanda dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?


Ücretsizdir. İrlanda dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.