İngiltere Dil Okulları - HiT Yurtdışı Eğitim

iNGİLTERE DİL OKULLARI

İngiltere'de dil eğitimi haftalık 91 £'dan başlıyor! 

İNGİLTERE DİL OKULLARI

İNGİLTERE DİL OKULU

İngilizcenin anavatanındaki köklü bir geçmişe sahip İngiltere dil okulları her türlü yurtdışı dil eğitimi ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek genel İngilizceden iş İngilizcesine, üniversite hazırlık kurslarından, İngilizce öğretmenliği gelişimi, bire-bir derslere kadar 30’un üzerinde farklı programları barındıran yegane seçenektir. Bu sebeple, her yıl 550.000’nin üzerinde öğrencinin 67 ülkenin resmi dili İngilizceyi öğrenmek, İngilizcelerini ilerletmek için İngiltere dil okulu programlarını tercih etmeleri sürpriz değildir.

 

İngiltere dil okulları İngilizce kursu seçimlerinde Londra Dil Okulları, Cambridge Dil Okulları, Oxford Dil Okulları ve Brighton Dil Okulları en popüler olanlarıdır. İngiltere’nin hemen her şehrinde bulunan 450’nin üzerindeki akredite İngiltere dil okulu vaat ettikleri kaliteli eğitim standartlarını sağlayabilmek amacı ile Birleşik Krallık resmi yetkili kurumu British Council’ın sıkı denetimlerinden sürekli geçmektedir. Şunu da ayrıca belirtmekte fayda var ki bu denetimlerden geçmeyen, ya da British Council akreditasyonu bulunmayan bir İngiltere dil okulu kaydı ile İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmanız dahi mümkün olmaz.

 

Dünyadaki en çok İngilizce dil okulu sayısına sahip İngiltere, farklı bütçelere uygun olarak sunduğu İngiltere dil okulu programları ile de önlerde yer alır. Güncel İngiltere dil okulu fiyatları haftalık 91 £’dan başlamaktadır. İngiltere dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.015 £ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

 

İngiltere dil okulları programları profesyonel ve deneyimli öğretmenler gözetiminde İngilizce seviyenizi geliştirmeyi garantili olarak taahhüt ederler. İngiltere dil kursu sınıf içi ya da okul dışı sosyal ortamlarda yapacağınız sürekli pratikler İngilizcenizin hızlıca ilerlemesini sağlayacak ve arzuladığınız seviyeye mümkün olan en kısa sürede getirecektir. Ayrıca, İngiltere dil okulları programlarından edineceğiniz diploma ya da sertifikalar uluslararası tanınmakta olup bu da kariyer ve maaş standartlarınızın yükselmesine büyük faydalar sağlayacaktır.

 

İngiltere dil kursları ülkemize 3,5-4 saatlik bir uçuş mesafesindeki yakın konumu ile de benzerlerine kıyasla daha ön plana çıkmakla kalmayıp binlerce yıllık tarih zenginliğine sahip bu ülkede yaşayacağınız sosyokültürel deneyimlerin de kişisel gelişiminiz üzerinde gözle görülür katkıları olmaktadır.

 

İngiltere dil okulu tercihini Londra dil okulları programlarından yana kullanan öğrencileri ise dünyada en çok ziyaret edilen kentler arasında en üst sıralardaki çarpıcı bir mimari mirasa sahip bu heyecan verici şehirde unutulmaz deneyimler beklemektedir. Londra dil okulu programları, ayrıca Birleşik Krallığın diğer güzelliklerini rahatlıkla görebilmeniz açısından da idealdir. İngiltere’nin ulaşım ağı merkezi olan Londra’dan diğer şehir ya da kasabalara ulaşım tahmininizden de çabuk ve kolaydır.

 

İngiltere dil okulları seçimi ve İngiltere dil eğitimi hedefleriniz için, British Council eğitim ve sınavlarını başarı ile tamamlamış, HiT Yurtdışı Eğitim British Council sertifikalı uzman danışmanları ile hemen temasa geçip ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İNGİLTERE DİL EĞİTİMİ PROGRAMLARI

İngiltere dil okulları, İngilizce kursu alınmak istenilen alana göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Her seviyeye yönelik İngiltere dil kursu programları:

- Genel İngilizce

- Yoğun İngilizce

- İş İngilizcesi

- Akademik Sömestr

- IELTS, Cambridge English test hazırlığı

- Yaz kampları

- Öğretmen eğitim programları (CELTA, TESL, TESOL)

gibi alternatifleri barındırır. Her Pazartesi başlayan İngiltere dil okulu programları haftada en az 15 saatlik kurslardan başlayarak genellikle 10-15 kişilik sınıflarda görülür

İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI 2021

İngiltere dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 91 £’tır.

İngiltere dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.015 £ civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

En güncel İngiltere dil okulu fiyatları, indirim ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

İNGİLTERE DİL OKULU ŞARTLARI

İngiltere dil okulları öğrencilerin öncelikle yaşlarına, sonrada ihtiyaçlarına göre farklı programlar sunmaktadırlar. IELTS veya Cambridge sınav hazırlık kursları ya da bazı spesifik kurslar dışında İngiltere dil okulu başvurusu için minimum bir dil seviyesi aranmaz. Yetişkinler 16 yaş itibariyle katılma şansına sahiplerdir. 11 yaş ve üzeri çocuklar yaz okulu programlarına kabul edilirler. Ayrıca İngiltere’nin en önemli farklarından biri de 8 yaş ve üzeri çocukların ebeveynlerinden biri ile katılabilecekleri İngiltere dil okulu aile programları sunmasıdır.

İngiltere dil okulları başvurusu için pasaport kopyası, HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları tarafından doldurulacak okul başvuru formu ve İngiltere’deki dil okulunun başvuru ücretinin ilgili okula iletilmesi gerekmektedir. Tüm başvuru aşamalarının eksiksiz bir şekilde yürütülmesi, konaklama, seyahat, karşılama hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi ve eğitim süresince destek HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından sağlanmaktadır.

İNGİLTERE DİL OKULU KONAKLAMA

İngiltere dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama İngiliz kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

İNGİLTERE DİL OKULU ÇALIŞMA İZNİ

İngiltere dil okulu ve çalışma izni konusu öğrencilerin akıllarındaki ilk sorulardan bir tanesidir. Ancak İngiltere, İngilizce dil eğitimi amacıyla ülkeye giren hiçbir öğrenciye çalışma izni hakkı tanımamaktadır. Ancak yurtdışında okurken çalışma hakkı tanıyan Work and Study programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere burayı tıklayarak ya da HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.

İNGİLTERE DİL OKULU VİZESİ

İngiltere dil okulu vizesi ya da İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz İngiltere Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler İngiltere vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.

İNGİLTERE'DE DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 12 NEDEN

“Neden İngiltere’de dil eğitimi almalıyım?”, “Neden bir İngiltere dil okulu?” birçok genç ve velinin sorduğu sorudur. İngiltere’de dil eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, İngiltere dil okuluna katılmanın avantajları 12 ana başlık altında özetlenebilir:


1. Etkili ve hızlı yabancı dil gelişimi. İngiltere dil okulları sayesinde öğrenciler bulundukları ülkenin yerlisi profesyonel eğitmenler gözetiminde hedefledikleri yabancı dil seviyesine yurt içinde olduğundan çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşırlar.
2. Kesintisiz gündelik pratik yapma fırsatı. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşamaktır. İngiltere dil kursları sadece sınıf içi eğitimle sınırlı kalmayıp ders ortamı dışında da var olan kültür ile kaçınılmaz iletişim fırsatları sunar. Bu benzersiz pratik yapma imkanı öğrenilenleri pekiştirmekle kalmayıp kelime haznesinin daha da artmasına ve o dilin derinlemesine anlaşılmasına olanak sağlar.
3. İleri düzeyde yabancı dile hakimiyet. İngiltere dil okulu programlarını başarıyla tamamlayanlar, eğitim gördükleri dile çok ileri seviyede hakim olduklarından hemen her işveren için hem aranılan hem de vazgeçilemez bir pozisyondadırlar.
4. Doğru konuşma ve telaffuz. Herhangi bir yabancı dilin yerinde öğrenilmesi o dilin doğru konuşulma ve vurgulama becerilerine katkıyı da beraberinde getirir. Dil eğitiminin İngiltere dil okullarında alınması yerli halkın konuşma tarz ve tonlamasına en yakın öğrenimin kapılarını açar.
5. Dünyaca tanınan diploma-sertifika. Akredite İngiltere dil okullarından temin edilecek diploma ya da sertifikalar Dünyaca tanınmakta, bu da global eğitim ve kariyer basamaklarını çıkarken gözle görülür boyutta avantajlar sağlamaktadır.
6. Her bütçeye uygun yurtdışı dil eğitimi. İngiltere dil okulları herkesin bütçesine uygun bir seçenek sunar. Sabah kursları, öğleden sonra kursları, yarı zamanlı kurslar, aile programları bunlardan bazılarıdır.
7. Özgeçmişin ön plana çıkması. İngiltere dil okulu programları çerçevesinde başka bir ülke ve kültür içerisinde tamamlanan eğitiminiz, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapacağınız iş başvurularında ön plana çıkmanızı sağlayıp rakiplerinize karşı gözle görülür bir avantaj sağlamaktadır.
8. Kariyer basamaklarını hızlı çıkma. Lise ya da üniversite dereceniz her ne kadar başlangıç seviyesi çalışma imkanlarının kapılarını açmış olsa da hedeflediğiniz statü, iş, firma ya da branşta yükselmeniz İngiltere dil okulu programlarından edineceğiniz iyi bir İngilizce seviyesi ile ciddi derecede süratli olacaktır.
9. Esnek başlangıç tarihleri. Her Pazartesi başlayan İngilizce kursları ile İngiltere dil okulları öğrencilere vakit kaybına meydan vermeden eğitimlerine çok kısa sürede başlama olanağını sunmaktadır. 
10. Türkiye'ye yakınlık. İngiltere dil kursları ülkemize 3,5-4 saatlik bir uçak yolculuğu mesafesindeki yakın konumu ile benzerlerine kıyasla daha ön plana çıkmaktadır. İngiltere’ye her gün onlarca uçuş bulunması da seyahat planlarında hem kolaylık hem de ekonomi sağlamaktadır.  
11. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır. 
12. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. İngiltere dil okulu programları’nın en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve eğitim alınan ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan deneyimler edinme şansını yakalamaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere dil okulu fiyatları nedir?


İngiltere dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 91 £’dur.
İngiltere’de dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?


İngiltere dil okullarında eğitim alırken çalışma izniniz bulunmamaktadır. Ancak yurtdışında okurken çalışma hakkı tanıyan Work and Study programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.
En iyi İngiltere dil okulu hangisidir?


İngiltere dil okullarının her biri British Council tarafından onaylı ve sürekli kontrolü yapılan okullardır. Onayı olmayan bir İngiltere dil okulu ile vizeye girmek dahi mümkün değildir. Bunun dışında en iyi İngiltere dil okulları seçimi ise kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen İngiltere dil okulları: Kaplan, EC English, Kings Education, St Giles, LSI ve Stafford House’dir. Butik İngiltere dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
İngiltere dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?


İngiltere dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. İngiltere dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde İngiltere’de ki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
İngiltere dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?


İngiltere dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama İngiliz kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
İngiltere dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?


Dünya markası bir şehir olan Londra her nekadar seçeneklerin başında gelse de çoğu zaman da İngiltere’deki dil eğitimleri için öğrenciler daha ekonomik alternatifler sunan şehir ya da kasabaları tercih etmektedir. Bunlardan bazıları İngiltere’nin en Güney’inde bulunan sahil şehirleri Brighton ve Bournemounth’tur. Her birinde üniversite bulunur ve Londra’ya yakınlığı 50 dk.- 90 dk. Kadardır. İngiltere’nin en akademik şehirleri olan Cambridge, Oxford’ta her zaman tercihler arasında üst sıralarda olan iki küçük üniversite şehridir. Ya da daha sakin, daha az Türk öğrenciyi misafir eden Torquay, Bath gibi küçük şehirler seçenekler arasında sizleri bekliyorlar. Dünya mirası listesinde yer alan Edinburgh, futbol isimleriyle ünlü Manchester, Beatles ve başka müzik gruplarıyla ünlü Liverpool Londra’dan sonra büyük şehir isteyen öğrenciler için uygundur.
İngiltere dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?


İngiltere dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
İngiltere dil okulu vizesi nasıl alınır?


İngiltere dil okulu vizesi ya da İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz İngiltere Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler İngiltere vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.
İngiltere dil okulu fiyatları diğer ülkelerde göre daha mı pahalı?


İngiltere dil okulları maliyetleri İngiliz Sterlininin değeri göz önüne alındığında diğer ülkelere kıyasla daha ürkütücü gibi gelebilir. Ancak İngiltere’nin en önemli avantajı İngilizce dil okullarının diğer ülkelere göre çok daha fazla olmasıdır. İngilizce dil okulları seçenekleri fazla olduğundan, program seçenekleri de fazladır ve bunlarda rakamların daha da düşmesini sağlayabilir. Lütfen detaylı fiyatlar için HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları ile görüşünüz.
İngiltere dil okulu sonrasında İngiltere vizesini uzatmak ve İngiltere’de kalmak mümkün müdür?


İngiltere dil okulları için verilen her iki tür İngiltere öğrenci vizesini de İngiltere’de iken uzatmanız ve İngiltere’de kalmaya devam etmeniz mümkün değildir. İngiltere’de eğitiminize devam edebilmeniz için Türkiye’ye dönüş yaparak yeni bir İngiltere vizesine başvuru yapmanız gereklidir.
İngilizce dil eğitimi için neden İngiltere seçilmeli?


İngilizcenin anavatanındaki İngiltere dil okulları etkili ve hızlı bir yabancı dil gelişimi yanında doğru konuşma ve telaffuz tekniklerini en iyi şekilde ilerletmenin alternatifleri arasında en başta yer almaktadır. Dünyanın eğitim ve finansal merkezlerinden biri olan İngiltere’deki dil okullarının ülkemize yakınlığı da İngiltere’nin İngilizce dil eğitimi tercihlerinde ön planda olmasına pozitif bir katkı sağlamaktadır.
İngiltere’de İngilizce eğitimi alırken sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mudur?


6 aya kadar verilen İngiltere kısa dönem öğrenci vizesi için sağlık sigortası zorunlu değildir. İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi 6 aya kadar öğrenci vizesi almış öğrencilerin tüm acil sağlık harcamalarını karşılamaktadır. 11 aya kadar verilen kısa dönem öğrenci vizesinde devletin talep ettiği sağlık sigortası zorunludur ve vize ücreti öderken sistem bunu otomatik her öğrenciden alır.
İngiltere dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?


Ücretsizdir. İngiltere dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.