top of page
İrlanda Dil Okulu - HiT Yurtdışı Eğitim

iRLANDA DİL OKULU

İrlanda'da dil eğitimi haftalık 150 €'dan başlıyor! 

İRLANDA DİL OKULU

İRLANDA DİL OKULLARI

İrlanda dil okulları İngilizce öğrenmek, İngilizcelerini ilerletmek isteyen öğrenciler için yurtdışı dil okulu tercihlerinde popülerliğini son yıllarda gözle görülür bir oranda arttırmıştır. Bunun başlıca sebeplerinden biri İrlanda dil okulu programlarının emsallerine göre uygun maliyetlerinin yanında yaşam masraflarının da İngiltere ya da Amerika’ya göre çok daha ekonomik olmasıdır.

 

Dünya’nın en güvenli ilk 10 ülkesi arasında yer alan İrlanda’da dil eğitimi alırken yasal çalışma imkanlarının da bulunması İrlanda dil okulu programlarını çoğu aday için daha da cazip bir hale getirmektedir. İrlanda dil okulu ve çalışma programları dahilinde İrlanda’daki 25 haftalık İngilizce dil eğitiminiz süresince yarı zamanlı olarak aylık asgari 800€, İrlanda dil eğitimi programını takiben belirli tarih aralıklarındaki kurslar için de 2 ay boyunca aylık asgari 1.600€ kazanarak bütçenize önemli ölçüde katkı sağlamanız mümkündür.

 

Uluslararası öğrenciler için gerek yaşam standartları gerekse doğal güzellikleri ile harikulade bir ortam sunan İrlanda, Google, Microsoft, Facebook, Airbnb, Twitter, eBay ve LinkedIn gibi prestijli firmaların Avrupa’daki üslerini Dublin’de barındırmaktadır. İrlanda Work and Study, ya da İrlanda dil okulları programları sayesinde bu firmalar ile yakından tanışma, hatta çalışma fırsatları yakalamanız olasıdır.

 

İrlanda dil okulu programlarının tümü İngilizce seviyenize uygun olarak her Pazartesi başlayan sınıflarda, İrlanda devleti denetimindeki, akredite ve MEI derneği üyesi İrlanda dil okulları tarafından yüksek kalite ve hizmet standartları ile verilmektedir.

 

Eğitim kalitesindeki titizliğinin yanında azizler ve akademisyenler ülkesi olarak da anılan İrlanda, edebiyat alanında en çok Nobel Ödülü almış, U2, The Cranberries, Sinead O’connor gibi müzisyenlere sahip, nüfusunun %40’ı 25 yaşın altında, misafirperver ve sıcakkanlı insanları ile yabancı öğrencilere her zaman kucak açmaktadır.

 

İrlanda dil kursu için ise Türkiye’ye sadece 4,5 saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan başkent Dublin en çok tercih edilen metropol şehirdir. Dublin dil okulu programları haricinde İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler Bray, Galway, Limerick ve Cork dil okulları programlarındaki cazip alternatifleri değerlendirebilirler.  

 

İrlanda dil okulu seçimi ve İrlanda dil eğitimi hedefleriniz için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları ile hemen temasa geçip ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İRLANDA DİL EĞİTİMİ PROGRAMLARI

İrlanda dil okulları, İngilizce kursu alınmak istenilen alana göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Her seviyeye yönelik İrlanda dil kursu programları:

- Genel İngilizce

- Yoğun İngilizce

- İş İngilizcesi

- Akademik sömestr

- IELTS, TOEFL, Cambridge test hazırlığı

- Yaz kampları

- Öğretmen eğitim programları (CELTA, TESL, TESOL)

gibi alternatifleri barındırır. Her Pazartesi başlayan İrlanda dil okulu programları haftada en az 15 saatlik kurslardan başlayarak genellikle 10-15 kişilik sınıflarda görülür.

İRLANDA DİL OKULU FİYATLARI 2024

İrlanda dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 150 €’dur.

 
İrlanda dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.200 € civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.


En güncel İrlanda dil okulu fiyatları, indirim ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

İRLANDA DİL OKULU ŞARTLARI

İrlanda dil okulları öğrencilerin öncelikle yaşlarına, sonrada ihtiyaçlarına göre farklı programlar sunmaktadırlar. IELTS veya TOEFL hazırlık kursları ya da bazı spesifik kurslar dışında İrlanda dil okulu başvurusu için minimum bir dil seviyesi aranmaz. Yetişkinler 16 yaş itibariyle katılma şansına sahiplerdir. 11-18 yaş arası gençler ise yaz okulları olarak adlandırılan programlara kabul edilirler. İrlanda dil okulları başvurusu için pasaport kopyası ve HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları tarafından doldurulacak okul başvuru formunun ilgili okula iletilmesi gerekmektedir. İrlanda dil kursu için başvuru yapıldıktan sonra İrlanda’daki dil okulundan teklif faturası gelecektir. Öğrenci tüm fatura tutarını İrlanda öğrenci vizesi görüşmesine girmeden önce ödemeli ve makbuzunu vizeye dahil etmelidir. Tüm başvuru aşamalarının eksiksiz bir şekilde yürütülmesi, konaklama, seyahat, karşılama hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi ve eğitim süresince destek HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından sağlanmaktadır. 

İRLANDA DİL OKULU KONAKLAMA

İrlanda dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama İrlanda kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

İRLANDA DİL OKULU ÇALIŞMA İZNİ

İrlanda dil eğitimi sırasında çalışma izni veren nadir ülkelerden bir tanesidir. Ancak İrlanda’da okurken çalışma izni verilmesinin ana şartı öğrencinin en az 25 haftalık bir İrlanda dil kursu programına dahil olmasıdır. 25 haftalık bir İrlanda dil okulu programına kayıt yaptıran öğrenciler İrlanda uzun dönem öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilirler. Uzun dönem İrlanda öğrenci vizesi ile konsolosluk tarafından öncelikle 2-3 ay geçerli olan bir vize verilir. Öğrenci İrlanda’ya seyahat ettikten sonra ilk üç ay içerisinde GNIB adı verilen ofisten randevu alarak İrlanda oturma ve çalışma izni müracaatını bizzat yapması gerekmektedir. İrlanda’da okurken çalışma izni başvurusu için pasaport aslı, İrlanda öğrenci vizesi ve sağlık sigortası evraklarının yanında İrlanda’daki bankalardan birinde minimum 3.000 €’luk bir hesabın olduğunu gösteren belge bulunmalıdır. İrlanda çalışma izni, öğrencinin pasaportuna bir damga şeklinde vurulur ve GNIB kartı verilir. Bu işlemler esnasında GNIB’ye 300 € ödenmesi gerekir. Öğrenciler bu kartla birlikte İrlanda’da okurken çalışma izinlerini onaylatabilirler.


İrlanda’da okurken çalışma şartları ve programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima irtibata geçebilirsiniz.

İRLANDA DİL OKULU VİZESİ

İrlanda dil okulları için İrlanda konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak almamaktadır. VFS aracılığı ile vize dosyaları teslim edilir. 2 ayrı İrlanda öğrenci vizesi bulunur. 12 haftanın altında bir İrlanda dil okulu programına kayıt yaptıran öğrenci için İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi, 12 hafta ve üzeri bir İrlanda İngilizce dil eğitimi programına katılacak öğrenci ise İrlanda uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yapılmalıdır. İrlanda dil okulu vizesi ya da İrlanda öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz İrlanda Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, hazırlayacağınız niyet mektubu, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler İrlanda öğrenci vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır. Ancak İrlanda dil okulu vizesi başvurusu yapılmadan önce atlanmaması gereken en önemli madde İrlanda dil kursu faturasının ödenmiş olması ve ödeme dekontunun vize evrakları arasına dahil edilmesidir.

İRLANDA'DA DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 12 NEDEN

“Neden İrlanda’da dil eğitimi almalıyım?”, “Neden bir İrlanda dil okulu?” birçok genç ve velinin sorduğu sorudur. İrlanda’da dil eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, İrlanda dil okuluna katılmanın avantajları 12 ana başlık altında özetlenebilir:


1. Etkili ve hızlı yabancı dil gelişimi. İrlanda dil okulları sayesinde öğrenciler bulundukları ülkenin yerlisi profesyonel eğitmenler gözetiminde hedefledikleri yabancı dil seviyesine yurt içinde olduğundan çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşırlar.
2. Kesintisiz gündelik pratik yapma fırsatı. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşamaktır. İrlanda dil kursları sadece sınıf içi eğitimle sınırlı kalmayıp ders ortamı dışında da var olan kültür ile kaçınılmaz iletişim fırsatları sunar. Bu benzersiz pratik yapma imkanı öğrenilenleri pekiştirmekle kalmayıp kelime haznesinin daha da artmasına ve o dilin derinlemesine anlaşılmasına olanak sağlar.
3. İleri düzeyde yabancı dile hakimiyet. İrlanda dil okulu programlarını başarıyla tamamlayanlar, eğitim gördükleri dile çok ileri seviyede hakim olduklarından hemen her işveren için hem aranılan hem de vazgeçilemez bir pozisyondadırlar.
4. Doğru konuşma ve telaffuz. Herhangi bir yabancı dilin yerinde öğrenilmesi o dilin doğru konuşulma ve vurgulama becerilerine katkıyı da beraberinde getirir. Dil eğitiminin İrlanda dil okullarında alınması yerli halkın konuşma tarz ve tonlamasına en yakın öğrenimin kapılarını açar.
5. Dünyaca tanınan diploma-sertifika. Akredite İrlanda dil okullarından temin edilecek diploma ya da sertifikalar Dünyaca tanınmakta, bu da global eğitim ve kariyer basamaklarını çıkarken gözle görülür boyutta avantajlar sağlamaktadır.
6. Daha ekonomik yurtdışı dil eğitimi. İrlanda dil okulları maliyetleri özellikle İngiltere veya Amerika dil okulları maliyetleri ile kıyaslandığında, sağladığı kur avantajları veli ve öğrenciler için fark edilir boyutta bir tasarrufa olanak vermektedir. 
7. Özgeçmişin ön plana çıkması. İrlanda dil okulu programları çerçevesinde başka bir ülke ve kültür içerisinde tamamlanan eğitiminiz, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapacağınız iş başvurularında ön plana çıkmanızı sağlayıp rakiplerinize karşı gözle görülür bir avantaj sağlamaktadır.
8. Kariyer basamaklarını hızlı çıkma. Lise ya da üniversite dereceniz her ne kadar başlangıç seviyesi çalışma imkanlarının kapılarını açmış olsa da hedeflediğiniz statü, iş, firma ya da branşta yükselmeniz İrlanda dil okulu programlarından edineceğiniz iyi bir İngilizce seviyesi ile ciddi derecede süratli olacaktır.
9. Esnek başlangıç tarihleri. Her Pazartesi başlayan İngilizce kursları ile İrlanda dil okulları öğrencilere vakit kaybına meydan vermeden eğitimlerine çok kısa sürede başlama olanağını sunmaktadır. 
10. Okurken çalışma izni. İrlanda’da 25 hafta ve üzeri İrlanda dil okulu programlarına katılan öğrenciler için yasal çalışma imkanları bulunmaktadır.  
11. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır. 
12. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. İrlanda dil okulu programları’nın en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve eğitim alınan ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan deneyimler edinme şansını yakalamaktır.

 • Kanada dil okulu fiyatları nedir?
  Kanada dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç fiyatı 135 CA$’dır.
 • Kanada’da dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?
  Kanada dil okullarında eğitim alırken çalışma izniniz bulunmamaktadır. Ancak, sonrasında bir kolej programına devam ederseniz, gideceğiniz programa göre, program sırasında yarı zamanlı ve program sonrasında 1-3 yıl arası tam zamanlı çalışma izni elde etmeniz mümkündür.
 • En iyi Kanada dil okulu hangisidir?
  Sıkı bir devlet denetiminde olan Kanada dil okulları eğitim ve akademisyen kalitesi ile benzer yüksek standartlara sahiptir. Bunun dışında En iyi Kanada dil okulu seçimi ise kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen Kanada dil okulları: ILAC, EC English, Kaplan ve ILSC’dir. Butik Kanada dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
 • Kanada dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?"
  Ücretsizdir. Kanada dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.
 • Kanada dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?
  Kanada dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. Kanada dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde Kanada’da ki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
 • Kanada dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?
  Kanada dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Özel dairede kalma alternatifleri bulunan bazı Kanada dil okulları da bulunur. Aile yanı konaklama Kanada kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
 • Kanada dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?
  En metropol ve en çok tercih edilen şehri olan Toronto, güzel İzmir’imize benzeyen okyanus kıyısındaki Vancouver, başkent sakinliğini ve huzurunu sunan Ottawa, son yıllarda hızla gelişen ve göçmen alımı ile adını duyuran Calgary, ya da bir liman şehri olan samimi insanlarıyla gördüğümüz küçük Halifax seçenekler arasındadır.
 • Kanada dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?
  Kanada dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
 • Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır?
  Kanada dil okulu vizesi ya da Kanada öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Kanada Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, hazırlayacağınız niyet mektubu, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Kanada vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.
 • Kanada dil okulu fiyatları diğer ülkelerde göre daha mı ucuz?
  Kanada dil okulları maliyetleri diğer ülkelerdeki yurtdışı dil okulları maliyetleri ile kıyaslandığında hem okul ücretlerinin hem de konaklama ve yaşam maliyetlerinin düşüklüğü hemen göze çarpmaktadır. Kanada Doları’nın Amerikan doları, İngiliz Sterlini ya da Euro’ya kıyasla sağladığı kur avantajları veli ve öğrenciler için fark edilir boyutta bir tasarrufa olanak vermektedir.
 • Kanada’da Fransızca eğitim alınabilir mi?
  Kanada’nın Fransız bölgesi Quebec’tir. Bu bölgenin de en önemli ve büyük şehri Montreal’dir. Bu bölgede Fransızca ilk dildir ve Montreal’de Fransızca kursu almanız mümkündür.
 • Kanada dil okulu sonrasında Kanada vizesini uzatmak ve Kanada’da kalmak mümkün müdür?
  Kanada’da minimum 24 haftalık bir dil okulu programına katıldığınızda size uzatılabilir öğrenci vizesi verilir. Bu vize ile Kanada’da iken yeni bir okul kabulü ile vizenizi uzatabilir ve orada kalmaya devam edebilirsiniz.
bottom of page