top of page
Yurtdışı Dil Okulu -HiT Yurtdışı Eğitim

YURTDIŞI DİL OKULLARI

ANASAYFA | YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

6kb PNG

%35'a varan özel indirimler!

130'dan başlayan programlar!

YURTDIŞI DİL OKULLARI

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ

Yabancı bir dile hakim olmanın en temel metotlarından biri olan yurtdışında dil eğitimi için günümüzde hatırı sayılır miktarda yurtdışı dil okulu alternatifi mevcuttur. Yurtdışı dil okulları arasından arzulanan hedef ve bütçeye en uygun ve en doğru tercihi yapmak birçok öğrenci ve velinin kafasını karıştırmaktadır. Kişisel ve kariyer gelişimin mühim taşlarından biri olan yurtdışı dil eğitimi için gerekli okul tespiti ile birlikte kayıt, vize, seyahat ve konaklama aşamalarını kolaylaştıran yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları öğrenci adaylarına yardımcı olmaya çalışırlar. Ancak, dönüşü mümkün olmayan ciddi hata ve sonuçlarını engellemek, zaman ve para kayıplarına sebep olmamak adına, yurtdışı dil okulu seçimine verilen özen kadar, yurtdışı eğitim danışmanlık firması tercihinde de aynı ehemmiyetin gösterilmesi önerilir. 1993 yılından beri yurtdışı dil okulları alanında profesyonel danışmanlık, kayıt, servis ve destek hizmetleri veren HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları onbinlerce öğrencinin geleceklerine en doğru adımla başlamasını gururla sağlamış, sağlamaya da devam etmektedir.

 

Her seviye ve yaş grubuna hitap eden yurtdışındaki dil kursları 2-52 hafta arasında değişmektedir. Akademik yıl ya da akademik sömestr gibi yurtdışı dil kursu paketleri hariç yıl boyu istenilen tarih ve sürelerde her Pazartesi yurtdışında dil eğitimi programına başlanılabilir. İster yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları aracılığı ile, ister şahsi olarak yurtdışı dil okulu seçimi yapılmış olsun, her öğrencinin öncelikle yabancı dil seviyesinin ücretsiz olarak tespiti gerekir. Daha sonra arzulanan hedef ve bütçeye göre haftalık ders yoğunluğu ve kurs süresi düzenlenecektir. Yurtdışındaki dil okullarının konaklama için sunduğu aile yanı, yurt veya paylaşımlı daireler gibi seçeneklerin belirlenmesinden sonra da vize, seyahat ve havalimanı transfer gibi işlemler için harekete geçilir.

 

Yurtdışı dil okulları başvurusu için genellikle sadece pasaportunuzun olması yeterlidir. Herhangi bir okulda öğrenim görülüyor olunması ya da mezuniyet diploması beklenmez. Ancak IELTS, TOEFL, SAT, GRE, GMAT benzeri yurtdışı sınav hazırlık kursları için ilgili okulun öngöreceği yabancı dil seviye tespit sınavlarından geçilmesi gerekmektedir.

 

Yurtdışı dil eğitimi için yurtdışı dil okulu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi kurumun hizmet verdiği ülkedeki kalite ve güvencesini belgeleyen o ülkenin yetkili birimleri tarafından onanmış akreditasyonlarıdır. Örneğin, İngiltere dil okulları British Council veya English UK onayına, Kanada dil okulları Languages Canada akreditasyonuna sahiptirler. Amerika dil okulları ACCET tarafından, İrlanda dil okulları ACELS, Avustralya dil okulları English Australia ve benzeri kurumlar tarafından akreditedir.

 

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler genellikle İngiltere, Amerika, Kanada’yı tercih etse de son yıllarda, resmi devlet dilinin İngilizce olmasının avantajı ve maliyetlerinin uygunluğu sebebi ile Malta dil okulları popülerlik kazanmaya devam etmektedir.

Yurtdışında İngilizce kursu almak istiysen öğrenciler için:

• Genel İngilizce

• Akademik İngilizce

• İş İngilizcesi

• Yarı Yoğun İngilizce Kursu                         

• Yoğun İngilizce Kursu

• Akademik Sömestr                     

• Akademik yıl

• Yoğun Akademik Sömestr                        

• Yoğun Akademik yıl

• Hukuk İngilizcesi

• Tıp İngilizcesi

• TOEFL, IELTS, SAT, GRE, GMAT, BULLATS, Cambridge gibi hazırlık kursları

• Teacher Training

• 30 veya 40 yaş üstü İngilizce kursları

 

gibi çeşitli alternatifler mevcuttur. Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca öğrenmek isteyenler için de benzeri birçok seçenek bulunmaktadır.

 

Yurtdışı dil eğitimi hedefleriniz için Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya başta olmak üzere temsilcisi olduğumuz saygın uluslararası ödüllere sahip, tamamı akredite yurt dışı dil okullarımız ile her seviye, süre ve amaca yönelik yabancı dil kursları hizmeti vermekteyiz. Geleceğinizle ilgili en doğru çözümler, yurtdışındaki en iyi dil okulları ve programları için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanları ile hemen temasa geçip ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık, başvuru ve kayıt servislerinden faydalanabilirsiniz.

YURTDIŞI DİL EĞİTİMİ ve ÇALIŞMA

Yurtdışında dil eğitimi ve çalışma imkanlarını sağlayan başlıca üç ülke vardır: Avustralya, İrlanda ve Malta.

Yurtdışı dil eğitimi sırasında sadece Avustralya öğrencilere hiçbir süre şartı olmaksızın yarı zamanlı çalışma izni vermektedir.  Yani 4 haftalık bir dil okulu programına da katılınsa, 52 haftalık bir dil eğitimi de alınsa, herhangi bir ekstra başvuruda bulunmadan, mevcut Avustralya öğrenci vizesi ile Avustralya’da çalışma hakkına sahip olunması mümkündür. Avustralya’da öğrenciler yarı zamanlı çalışma izinleriyle aylık ortalama 1.200 AU$ kazanabilirler.

 

İrlanda hükümeti ise en az 25 haftalık dil okulu kaydı yaptıran öğrencilere haftada 20 saat çalışma hakkı tanımaktadır. Ancak bu izin, İrlanda’ya varıştan sonra göçmenlik bürosu Garda National Immigration Bureau’ya bizzat başvuru ile gerçekleşmektedir. İrlanda’daki Work and Study programlarına katılan öğrencilere asgari ücret üzerinden ödeme yapılır ve ayda 800 € civarında bir gelir elde etmek olasıdır.

 

Yurtdışı dil eğitimi için Malta dil okulları’nı tercih eden öğrencilerin ise en az 90 günlük bir öğrenim süresinden sonra çalışma ve eğitim vizesine başvuru hakları vardır. Malta Work and Study programları çerçevesinde yarı zamanlı olarak yine ayda 800 € kadar kazanmak mümkündür.

YURTDIŞI DİL OKULLARI FİYATLARI 2024

Yurtdışı dil okulu fiyat listeleri ülkeden ülkeye ve eğitim alınacak süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte yurtdışı dil kursu haftalık ortalama başlangıç ücretleri yaklaşık aşağıdaki gibidir:

 

Amerika Dil Okulu Fiyatları: 220 S$

Avustralya Dil Okulu Fiyatları: 260 AU$

İngiltere Dil Okulu Fiyatları: 112 £

İrlanda Dil Okulu Fiyatları: 150 €

Kanada Dil Okulu Fiyatları: 135 CA$

Almanya Dil Okulu Fiyatları: 140 €

Fransa Dil Okulu Fiyatları: 260 €

İspanya Dil Okulu Fiyatları: 133 €

İtalya Dil Okulu Fiyatları: 165 €

Malta Dil Okulu Fiyatları: 165 €

Yeni Zelanda Dil Okulu Fiyatları: 270 NZ$

Yurtdışı dil okulu fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de haftalık en az 300 € civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

En güncel yurtdışı dil okulları fiyatları için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

YURTDIŞINDA DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 7 NEDEN

“Neden yurtdışında dil eğitimi?” birçok genç ve ebeveynin aklındaki sorudur. Yurtdışında yabancı dil eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, yurtdışında dil eğitimi almanın avantajları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

1. Etkili ve hızlı gelişim. Yurtdışı dil okulları sayesinde öğrenciler bulundukları ülkenin yerlisi profesyonel eğitmenler gözetiminde hedefledikleri yabancı dil seviyesine yurt içinde olduğundan çok daha hızlı ve etkili şekilde ulaşırlar.

2. Kesintisiz gündelik pratik yapma fırsatı. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dili yaşamaktır. Yurtdışı dil kursları sadece sınıf içi eğitimle sınırlı kalmayıp ders ortamı dışında da içinde bulunulan kültür ile kaçınılmaz iletişim fırsatları sunar. Bu benzersiz pratik yapma imkanı öğrenilenleri pekiştirmekle kalmayıp kelime haznesinin daha da artmasına ve o dilin derinlemesine anlaşılmasına olanak sağlar.

3. Doğru konuşma ve telaffuz. Herhangi bir yabancı dilin yerinde öğrenilmesi o dilin doğru konuşulma ve vurgulama becerilerine katkıyı da beraberinde getirir. Dil eğitiminin yurt dışında alınması yerli halkın konuşma tarz ve tonlamasına en yakın öğrenimin kapılarını açar.

4. Dünyaca tanınan diploma-sertifika. Akredite yurtdışı dil okullarından temin edilecek diploma ya da sertifikalar Dünyaca tanınmakta, bu da global eğitim ve kariyer basamaklarını çıkarken gözle görülür boyutta avantajlar sağlamaktadır.

5. Özgeçmişin ön plana çıkması. Süresi ne olursa olsun başka bir ülke ve kültür içerisinde alınan yurtdışı dil eğitimi, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapılacak iş başvurularında ön plana çıkılmasını sağlayıp rakiplere karşı gözle görülür bir fark yaratmanızı sağlamaktadır.

6. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır.

7. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. Yurtdışında dil eğitimi almanın en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve dil kursuna gidilen ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan benzersiz deneyimler edinme şansını yakalamaktır.

Amerika Dil Okulları
İrlanda Dil Okulları
Avustralya Dil Okulları
Kanada Dil Okulları
İngiltere Dil Okulları
bottom of page