ANASAYFA | AMERİKA DİL OKULLARI FİYATLARI 2021

AMERİKA DİL OKULU FİYATLARI 2021

Amerika'da dil eğitimi haftalık 195 $'dan başlıyor! 

AMERİKA DİL OKULU FİYATLARI 2021

AMERİKA DİL OKULLARI FİYATLARI 2021

Amerika dil okulu fiyatları haftalık 225 $’dan başlamaktadır. Amerika dil okulları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.000 – 1.500 $ civarında bir bütçe ayrılması önerilir.

Yurtdışı dil eğitimi almak için Amerika dil okulları’nı tercih eden öğrenciler için New York Dil Okulları, Los Angeles Dil Okulları, New Jersey Dil Okulları ve Miami Dil Okulları başta olmak üzere Harvard, Columbia, University of Pennsylvania, UC Los Angeles, UC Berkeley gibi kalitesi tartışılamayacak dünyanın en iyi üniversitelerinin kampüslerinde her bütçe, amaç ve seviyeye uygun yüksek standartlarda Amerika dil kursu alternatifleri sunulmaktadır.

Güncel 2021 Amerika dil okulu fiyatları:

* %35 HiT özel indirimli fiyatlardır. 

En güncel Amerika dil kursu fiyatları, özel indirimler ve kampanyalar için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

AMERİKA DİL OKULU KONAKLAMA FİYATLARI 2021

Amerika dil okulları konaklama fiyatları aylık 840 $'dan başlamaktadır. Genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama Amerikan kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.

Güncel 2021 Amerika dil okulu konaklama fiyatları:

* Yukarıdaki Amerika dil okulları fiyatları ve Amerika dil okulu konaklama fiyatları 30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir

* Amerika dil okulu fiyat tablosundaki ücretler haftalık 20 ve 30 ders içindir.

* Amerika dil okulu ve konaklama fiyatlarına ek olarak Amerika dil okulları zorunlu sağlık sigortası aylık 100 $'dır.

Sıkça Sorulan Sorular

Amerika dil okulu fiyatları nedir?


Amerika dil okulu fiyatları eğitim alınacak okul, program ve süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte haftalık ortalama başlangıç ücreti 225 $’dır.
Amerika’da dil eğitimi alırken çalışmak mümkün mü?


Amerika dil okullarında eğitim alırken çalışma izniniz bulunmamaktadır. Ancak yurtdışında okurken çalışma hakkı tanıyan Work and Study programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.
En iyi Amerika dil okulu hangisidir?


Amerika dil okulu programları 1974 yılında kurulan ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite olup öğrencilerine kaliteli ve yüksek standartlarda dil eğitimi imkanlarını sağlarlar. Dolayısı ile en iyi Amerika dil okulu seçimi ancak kişisel tercihlere göre farklılar göstermektedir. Birden fazla merkezi olan zincir okullar arasınca öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bilinen Amerika dil okulları: Kaplan, EC English, St Giles, LSI, Kings Education ve ELS’dir. Butik Amerika dil okulları da kaliteli geniş bir yelpazeye sahiptir.
Amerika dil okulları için gerekli İngilizce seviyesi nedir?


Amerika dil okullarına katılmak için gereken bir İngilizce seviyesi bulunmamaktadır. Amerika dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren sınıflar vardır. Ancak öğrencinin sahip olduğu 1 veya 2 seviye İngilizce kendisine ilk gittiğinde Amerika’daki sosyal hayatta oldukça faydalı olacaktır.
Amerika dil okulu konaklama seçenekleri nelerdir?


Amerika dil okulları genellikle aile yanı veya yurt konaklama seçenekleri ile karşımıza çıkarlar. Aile yanı konaklama Amerikan kültürünü daha yakından tanıma, daha çok pratik yapma olanağı sağlamasının yanında maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile de en çok tercih edilen seçenektir.
Amerika dil eğitimi için hangi şehirler tercih edilebilir?


Amerika dil okulları 50 eyalete yayılmış olmasına rağmen genellikle en popüler tercihler New York, Los Angeles, Boston, New Jersey ve Miami dil okullarıdır. Amerika dil kursları için San Francisco, Berkeley, San Diego, Seattle, Chicago, Philadelphia, Washington D.C., Orlando dil okulları da hatırı sayılır oranda öğrenciyi barındırırlar.
Amerika dil okulları başlangıç tarihleri nelerdir?


Amerika dil okulları her Pazartesi başlar. Bazı programlar için okullar ayda 2 ayrı başlangıç tarihi de sunabilmektedirler.
Amerika dil okulu vizesi nasıl alınır?


Amerika dil okulu vizesi ya da Amerika öğrenci vizesi başvurusu için öncelikle gitmek istediğiniz Amerika Dil Okulu’na kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. En az bir yıl geçerli pasaportunuz, I20 adı verilen dil okulu kabul belgeniz, şahsınızın ya da sponsorunuzun maddi durumunu gösteren belgeler Amerika vizesi başvurusu için en önemli evrakları oluşturmaktadır.
Amerika dil okulu sonrasında Amerika vizesini uzatmak ve Amerika’da kalmak mümkün müdür?


Amerika dil okulları için verilen Amerika öğrenci vizesini Amerika’da iken uzatmanız ve Amerika’da kalmaya devam etmeniz mümkün değildir. Amerika’da eğitiminize devam edebilmeniz için Türkiye’ye dönüş yaparak yeni bir Amerika vizesine başvuru yapmanız gereklidir. Ancak, F1 öğrenci vizesi süresi içerisinde Amerika’da iken okul değişikliği yapmanız ya da yeni bir programa başlamanız için bir engel bulunmamaktadır.
İngilizce dil eğitimi için neden Amerika seçilmeli?


Anadili İngilizce olan Amerika’daki dil okulları etkili ve hızlı bir yabancı dil gelişimi yanında doğru konuşma ve telaffuz tekniklerini en iyi şekilde ilerletmenin alternatifleri arasında en başlarda yer almaktadır. Seçimlerini Amerika dil okulu programları yönünde kullanan öğrenciler ayrıca, Amerika’daki üniversite veya yüksek lisans programlarına devam etmeleri halinde planladıkları yüksek eğitim başvurularında büyük avantajlar yakalamaktadırlar.
Amerika’da eğitim sağlık sigortası yaptırmak zorunlu mudur?


Amerika’da dil okulu eğitiminiz süresince sağlık sigortanızın mutlaka olması gerekmektedir. Olası sağlık giderlerinizin karşılanması amacı ile yapılan sigorta bedeli eğitim alacağınız okulun faturası ile birlikte önceden ödenir.
Amerika dil okulları için danışmanlık, başvuru ve kayıt hizmet ücreti ne kadardır?


Ücretsizdir. Amerika dil okulları danışmanlık, başvuru, kayıt, konaklama ve seyahat planlama hizmetlerinin tamamı için HiT Yurtdışı Eğitim uzman danışmanlarından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.