top of page
Yurtdışı Sertifika - Yurtdışı Staj

YURTDIŞI SERTİFİKA

ANASAYFA | YURTDIŞINDA SERTİFİKA

YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMLARI

YURTDIŞINDA SERTİFİKA VE DİPLOMA

Üniversite mezuniyetinden veya bir sürelik iş deneyiminden sonra öğrenci adayları kendilerini geliştirmek ya da kariyerlerinde bir değişikliğe gitmek için yurtdışı sertifika programları, master-yüksek lisans, diploma programları gibi farklı akademik seçeneklerin arayışına girmektedirler. Kayıt kriterleri daha zorlu, maliyetleri yüksek ve öğrenim süreleri uzun olabilen yüksek lisans eğitimlerine göre oldukça avantajlı konumuyla yurtdışı sertifika programları birçok öğrenci tarafından tercih edilmekte ve ön plana çıkmaktadır.

 

Esnek başlangıç tarihleri ile sunulan yurtdışı sertifika ve diploma programlarının en büyük özelliği birçok merkezde eğitim ve maaşlı çalışma olanaklarının birleştirilerek doğrudan pratik imkanlarının öğrencilere sağlanmasıdır. %100 iş garantili sertifika programları bu özgün yapısıyla konusunda kısa sürede uzmanlaşırken aynı zamanda yurtdışı iş deneyimi kazanmak isteyen adaylar için benzersizdir.

 

Yurtdışı sertifika programları ’nın diğer yüksek eğitimlerden bir farkı da GRE, GMAT gibi sınavlara ihtiyaç duyulmadan doğrudan kayıt imkanıdır. Ayrıca, not ortalamalarının düşüklüğü sebebi ile arzuladıkları yüksek eğitim programına katılamayan öğrenciler için de yurtdışı sertifika programları kaliteli harikulade bir alternatiftir.

 

Kimileri Dünya’nın en iyi üniversitelerinin bünyelerinde bulundan yurtdışında sertifika ve diploma programları 3,6,9 aylık, 1 veya 2 yıllık seçeneklerle sunulmaktadır. İşletme, pazarlama, yönetim, elektronik pazarlama, ticaret, proje yönetimi, grafik dizayn ve daha birçok farklı alanda verilen bu eğitimler kabul şartlarında master programlarına göre çok daha fazla kolaylık sağlamaktadırlar. Yurtdışı sertifika programları makul bir not ortalaması yanında bazen de daha düşük bir İngilizce seviyesi ile de kabul verebilirler. Ayrıca, İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için de hemen her merkezde anlaşmalı dil okulları bulunmaktadır. Bu okulları başarı ile tamamlayan öğrenciler arzuladıkları iş garantili sertifika programlarına sınavsız olarak direkt başlayabilmektedirler.

 

Yurtdışı sertifika ve diploma programları başvurusu için pasaport, diploma, not dökümü ve özgeçmiş sunulmalıdır. Bazı okullar niyet mektubu, alanına göre portföy gibi ekstra başka belgelerde talep edebilmektedir. İş garantili sertifika programları için de benzeri evraklar istenmektedir.

 

Hedeflerinize en uygun yurtdışında sertifika ve diploma programlarını belirlemek, geniş okul seçenekleri, iş garantili sertifika programları hakkında bilgi ve destek almak için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanlarına ücretsiz olarak daima ulaşabilirsiniz.

YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMLARI ÜCRETLERİ 2024

Yurtdışı sertifika programları ücretleri ülkeden ülkeye ve eğitim alınacak süreye göre farklılıklar göstermekle birlikte aylık ortalama başlangıç fiyatları yaklaşık aşağıdaki gibidir:

 

Amerika Sertifika Programları Fiyatları: 2.420 US$

Kanada Sertifika Programları Fiyatları: 620 CA$

İngiltere Sertifika Programları Fiyatları: 1.200 £

Avustralya Sertifika Programları Fiyatları: 350 AU$

 

Yurtdışı sertifika programları fiyatları haricinde konaklama, sigorta ve yaşam masrafları için de aylık en az 1.000 € civarında bir bütçe ayrılması önerilmektedir.

En güncel yurtdışı sertifika programları ücretleri için HiT Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanları ile daima ücretsiz olarak irtibata geçebilirsiniz.

YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMLARI İÇİN 9 NEDEN

“Yurtdışı sertifika programları ne işe yarar?”, “Neden yurtdışında sertifika programı?” birçok genç ve velinin sorduğu sorudur. Yurtdışı sertifika eğitimi almayı düşünenlere ışık tutabilecek, yurtdışında sertifika almanın avantajları 9 ana başlık altında özetlenebilir:

1. Özgeçmişin ön plana çıkması. Yurtdışı sertifika programları çerçevesinde başka bir ülke ve kültür içerisinde tamamlanan eğitiminiz, işverenler tarafından öncelikle yüksek özgüven ve adaptasyon yeteneği ile birlikte farklı insanlarla iletişim kurma gücünün üstünlüğü olarak değerlendirilir. Bu da yapacağınız iş başvurularında ön plana çıkmanızı sağlayıp rakiplerinize karşı gözle görülür bir avantaj sağlamaktadır.

2. Kariyer basamaklarını hızlı çıkma. Lise ya da üniversite dereceniz her ne kadar başlangıç seviyesi çalışma imkanlarının kapılarını açmış olsa da hedeflediğiniz statü, iş, firma ya da branşta yükselmeniz yurtdışından edineceğiniz bir sertifika diploması ile ciddi derecede süratli olacaktır.

3. Maliyet ve zamandan tasarruf. Yurtdışı sertifika programları kaliteden ödün verilmeden diğer yüksek eğitimlere göre ekonomik ve kısa süreli olarak sunulmaktadır. Böylelikle kariyer hedeflerine verimli bir şekilde ulaşılması mümkün olmaktadır.

4. Esnek başlangıç tarihleri ve sınavsız kayıt. Hemen her yurtdışı sertifika ve diploma programına hiçbir sınava girilmeden arzulanan tarihlerde başlamak mümkündür.

5. Uluslararası iş deneyimi. Yurtdışındaki sertifika programlarının çoğu eğitimle birlikte çalışmayı zorunlu tutmaktadır. %100 iş garantili sertifika programları neticesinde yabancı bir ülkede kazanılan uluslararası iş deneyimi kariyer gelişiminde önemli rol bir oynamakla kalmayıp edinilen çevre, vizyon ve tecrübeler de ömür boyu mezunlara eşlik etmektedir.

6. Kariyer değişimi. Uzmanlık alanından başka bir mesleğe geçmek, ya da gelişmekte olan farklı endüstrilere adım atmak isteyenlerin yeni bilgi ve deneyimlere ihtiyacı vardır. Yurtdışında sertifika ve diploma programları genellikle bu tür hedeflerin hızlı ve başarıyla gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

7. İleri düzeyde yabancı dile hakimiyet. Yurtdışı sertifika ve diploma programlarını başarıyla tamamlayanlar, eğitim gördükleri dile çok ileri seviyede hakim olduklarından hemen her işveren için hem aranılan hem de vazgeçilemez bir pozisyondadırlar.

8. Kişisel gelişim. Herhangi bir ülkede kendi kendine geçirilen zaman benzersizdir. Tamamen farklı bir kültür içerisinde kendini yeniden keşfetme fırsatı, yepyeni bir ortama adaptasyon ve yabancı bir çevredeki olası problemleri çözme süreçleri öğrencilerin bağımsızlıklarına olumlu katkılarının yanında özgüvenlerini de gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır.

9. Yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak. Yurtdışı sertifika programları’nın en belirgin kazanımı önceden ziyaret edilmemiş, belki de görülmesi hayal edilen yerlerde yaşamak ve eğitim alınan ülke ya da çevre ülkelerdeki yeni insanlarla tanışıp hayat boyu unutulmayan deneyimler edinme şansını yakalamaktır.

bottom of page