top of page
Avustralya Öğrenci Vizesi - HiT Yurtdışı Eğitim

ANASAYFA | AVUSTRALYA DİL OKULU VİZESİ

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ

Avustralya'da dil eğitimi haftalık 260 AU$'dan başlıyor! 

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ

AVUSTRALYA DİL OKULU VİZESİ

Avustralya'da dil eğitimi almayı planlayan adayların Avustralya öğrenci vizesi başvurusundan önce mutlaka bir Avustralya Dil Okulu'na kayıt yaptırmaları şarttır. Öğrencilerin, Avustralya dil okulları kabulünü takiben Avustralya Konsolosluğu'na aşağıda listelenen Avustralya vizesi için istenen belgeleri titizlikle hazırlayıp eksiksiz olarak sunmaları gerekmektedir

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1. Pasaport. Avustralya dil okulu için Avustralya'ya giriş yapmayı düşündüğünüz tarihten itibaren en az 12 ay geçerli olmalıdır.

2. Pasaport kopyası. Pasaportunuzdaki resimli sayfaların kopyası.

3. Eski pasaport. Varsa tüm eski pasaportlarınızın ve vizelerinizin fotokopisi.

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi. Yeminli tercümandan çevirisi.

5. Öğrenci kabul belgesi. Avustralya’da eğitim alacağınız okuldan kabul mektubu. Avustralya'daki dil kursunuzun tamamının ödendiğini gösteren makbuz. Avustralya dil okulu vizesi için kabul mektubunda haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri ve ödemenizi yaptığınız yer almalıdır. HiT Yurtdışı Eğitim danışmanları bu bilgileri size temin edecektir. Certificate of Enrollment (COE) adı verilen kabul belgesi okul ödemesi yapıldıktan sonra gelir.

6. Fotoğraf. 4 adet, son 6 ay içerisinde yakından çekilmiş arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf. Yüzünüzün net olarak görünmesi ve 35 mm x 45 mm (1 3/8 “x 1 3/4”) boyutunda olması gereklidir.

7. Vize başvuru ücreti. Avustralya öğrenci vize başvuru ücreti 620 AU$’dır. Avustralya Konsolosluğu'nun resmi olarak çalıştığı aracı kurum 78TL VFS ücreti dosya teslimatı yapılırken elden ödenir.

8. Vize başvuru formu ve ek aile bilgi formu. Bu formları HiT Yurtdışı Eğitim ofislerinden temin edebilir ve danışmanlarınız eşliğinde hatasız olarak doldurabilirsiniz

9. Diploma veya öğrenci belgesi. Mezun durumda iseniz geçici çıkış belgesi veya diploma fotokopisi. Öğrenci iseniz son bir ay içinde alınmış öğrenci belgesi. İngilizce değil ise yeminli tercümandan çevirileri istenir.

10. Not dökümü. Son mezun olduğunuz okuldan transkriptiniz. İngilizce değil ise yeminli tercümandan çevirileri istenir.

11. Kurs, seminer vb. eğitim sertifika ve belgeleri. Varsa daha önce aldığınız İngilizce eğitiminin süresini, tarihini ve seviyesini belirten sertifika veya kurs devam belgesi ile katıldığınız diğer mesleki eğitim programlarını belgeleyen sertifika veya devam belgesi. Eğitimi veren kurumun antetli kağıdına, imzalı ve kaşeli olarak düzenlenmelidir.

12. Sponsorluk yazısı. Eğitim masraflarınız bir başkası tarafından karşılanacak ise sponsorunuzun İngilizce dilekçesi.

13. Mali durum belgeleri. Ailenize ve size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri. Banka antetli kağıdı üzerine imzalı ve kaşeli olarak alınan son hesap bakiyesini belirten İngilizce resmi yazı. Varsa otomobil ruhsat fotokopileri.

14. Niyet mektubu. Avustralya’daki dil eğitimin kariyeriniz ya da gelecekteki planlarınız için neden gerekli olduğunu konsolosluğa hitaben bir mektup yazmanız gereklidir.

15. İşveren veya çalışan belgeleri. Eğer çalışan iseniz, iş yerinizden antetli kağıda İngilizce olarak almış olduğunuz iş yerinde çalıştığınız süreyi belirten, şu anki görevinizi açıklayan, Avustralya'da bulunacağınız tarihleri gösteren ve Avustralya dil okuluna gitmenizde herhangi bir sakınca görülmediği, dönüşünüzde işinize devam edeceğinize dair yazı. Çalıştığınız firmanın imza sirküleri, son 3 aylık maaş bordrolarınız, SSK'lı iseniz SSK işe giriş bildirgesi. Serbest çalışıyorsanız işyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, varsa şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi.

16. Staj belgesi. Eğer staj yaptıysanız staj yazınız.

17. Muvafakatname. 18 yaşından küçük öğrenciler için gereklidir.

18. Evlilik cüzdanı fotokopisi. Yeminli tercümandan çevirisi.

19. IELTS Puanı. ELICOS öğrencileri hariç.

20. Özgeçmiş. İngilizce olarak hazırlanmış.

ÖNEMLİ NOT: Avustralya vize görevlisi, Avustralya öğrenci vizesi başvurunuzun sonucuna karar vermeden önce sizden daha fazla belge de isteyebilir. 

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Avustralya öğrenci vizesi başvuruları ortalama olarak genellikle 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak, konsolosluğun yoğunluk durumu ve vize kategorisine göre daha erken ya da geç olarak neticelenebildiği için Avustralya dil okulu vizesi için başvurularınızı okul kabulünüz gelir gelmez hızlı bir şekilde yapmanızı öneririz.

bottom of page