top of page
Kanada Üniversite - University of Canada West
ucw_logo_vector.png

KANADA'DA MBA ve ÇALIŞMA FIRSATI!

UNIVERSITY CANADA WEST

University Canada West, Kanada’nın en güzel şehri Vancouver’ın merkezinde bulunan, modern ve kariyer odaklı bir üniversitedir. Dünyanın 34 farklı ülkesinden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmış olan University Canada West; işletme odaklı programları ile, öğrencilerini iş hayatına en iyi şekilde hazırlamayı ve bir diplomadan daha fazlasını sunmayı amaçlamaktadır.

 

UCW, Kanada Millî Eğitim Bakanlığı ve British Columbia Eyaleti tarafından Lisans ve Yüksek Lisans Diplomasi vermek üzere onay almış olup, Ticaret lisans programı ve MBA programları, tüm dünyadaki işletme programlarının kalitesini belirleyen ACBSP (Accreditation Council for Business School and Programs) onaylı ve AACSB (The International Association for Management Education) üyesidir. BC Council on Admissions & Transfers system (BCCAT) akreditasyonu sayesinde, British Columbia eyaletindeki 1400’den fazla programa transfer imkânı sunmaktadır.  Aynı zamanda UCW programları, “BC Government’s Degree Quality Assessment Board (DQAB) , The Education Quality Assurance (EQA) ve Languages Canada tarafından da akredite edilmiştir.

 

University Canada West’in şehir merkezindeki kampüsünün, dünyanın en büyük şirketlerine yürüme mesafesinde olması, öğrencileri işveren ağına başka hiçbir yerde olmayacak kadar çok yakınlaştırmaktadır. Bu sayede, öğrencilerin aldıkları eğitimi uygulamalı olarak iş hayatında deneyimlemelerine imkân sağlamaktadır.

 

Geleceğin liderlerini, iş adamlarını yetiştirmeyi; mezunlarının iş hayatına hazır, kendine güvenen ve ne istediğini bilen bireyler olarak mezun olmalarını hedefleyen UCW’de, eğitmenlerin birçoğu akademik başarılarının yanı sıra, iş dünyasında deneyim sahibi profesyonellerden oluşmaktadır.

 

UCW öğretim üyeleri, öğrencilere gerçek iş dünyasından örnek olaylar vererek, hatta kendi iş deneyimlerini aktararak, girmek istedikleri endüstriyi daha iyi tanımalarını sağlamaktadır.

 

Buna ek olarak, alanında uzman Kariyer Merkezi sayesinde, öğrencilere ilk günlerinden itibaren kariyerlerine nasıl yön vermeleri gerektiği ve global iş dünyasına nasıl sağlam adımlarla giriş yapabilecekleri konusunda destek vermektedir.

 

Tarihi “London Building” bünyesinde yer alan ilk UCW kampüsüne ek olarak, Vancouver’ın en ilgi çekici binalarından biri olan, okyanus manzaralı “Vancouver House” kampüsü ile de öğrencilerine modern bir kampüs olanağı sunmaktadır. Her iki kampüs de öğrencilerin toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşabilecekleri bir konumda olup, birçok kafe, restoran, eğlence ve alışveriş merkezleri, spor salonları ile çevrilidir.

 

UCW bünyesinde minimum 2 yıllık bir programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, eğitimleri süresince part-time, mezuniyet sonrasında ise +3 yıl full-time çalışma iznine başvurma şansına sahiptirler. Böylece hem eğitimleri sırasında Kanada iş hayatını yakından tanıma fırsatı elde edebilirler, hem de mezuniyet sonrası Kanada’da kalmak isterlerse, göçmenlik yolunda en önemli aşamalardan biri olan full-time çalışma iznine başvurma hakkına sahip olabilirler.

 

UCW’nin Türk öğrencilere özel burs olanakları sayesinde, öğrenciler her yıl üst üste yaşanılacak en güzel şehirlerden biri seçilen Vancouver’in merkezinde eğitim alma şansına sahip olabilirler, hem de bu eğitime neredeyse kolejlerin diploma programlarından bile ekonomik maliyetlerle ulaşabilirler.

 

Programlar:

• Associate of Arts (AA)

• Bachelor of Commerce (BCom)

• Bachelor of Arts in Business Communication (BA)

• Master of Business Administration (MBA) - Core

• MBA – Finance

• MBA – Marketing Management

• MBA - Leadership

• University Access Program

•MBA Foundation

Associate of Arts / Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı

 

Sosyal Bilimler Ön Lisans programı; yazma, iletişim, araştırma ve ekip performansı alanlarındaki temel becerileri edindirmek amacıyla tasarlanmış disiplinler arası bir eğitimdir. Öğrencileri lise sonrası eğitimi için belirledikleri hedeflere ulaşmaları için hazırlar.

 

UCW üniversitelerarası kredi transferi imkanı sağlayan” BC Council on Admissions & Transfers system (BCCAT)” üyesidir ve BC yüksek öğrenim kurumları ile 1400’ün üzerinde kredi transfer anlaşması mevcuttur. Bu sayede, öğrenciler Kanada’daki akademik eğitimlerine UCW bünyesinde, daha fazla ilgi ve destek ile , daha ekonomik fiyatlarla başlayabilir, eğitimlerini hangi alanda devam ettirmek istediklerine karar verip, geleceklerine istedikleri üniversite ve bölümde daha emin adımlarla yön verebilirler.

UCW 1.tif.jpg

Bachelor of Arts in Business Communication (BA) – İşletme İletişimi Lisans Programı

 

Özellikle işletmelerin kurumsal iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, yazılı & sözlü iş iletişimi, sosyal & görsel medya ve komünikasyon alanlarında uzman, yeni nesil yöneticiler yetiştirir.

Business

Bachelor of Commerce (BCom) – Ticaret Lisans Programı

 

120 krediden oluşan bu Ticaret Lisans Programı ACBSP tarafından akreditedir. Genel işletme derslerine ek olarak, öğrencileri gerçek iş dünyasına hazırlayan pazarlama, operasyon yönetimi, insan kaynakları, kitle iletişimi gibi yeni nesil dersleri de içeren bir programdır.

 

Bu program, modern iş hayatını en ince detayına kadar anlayabilmeleri için teorik ve pratik öğrenmeyi bir araya getirmektedir. Bu program sayesinde öğrenciler, çok kültürlü̈ bir ortamda etkin bir şekilde iletişim kurabilmek için gerekli olan eleştirel düşünme becerilerinin yanı sıra ekip oluşturma yöntemlerini de öğreneceklerdir.

UCW 2.jpg

MBA Programı

UCW’nin ACBSP akreditasyonuna ve AACSB üyeliğine sahip İşletme Yüksek Lisans (MBA) programı, öğrencilerin küresel ölçekte başarıya ulaşmalarını sağlayacak bir müfredata sahiptir. Öğrenciler, bu program sayesinde zorlu durumlarla başa çıkmayı, global iş dünyasında sağlıklı iletişim kurabilmeyi, sorunlar karşısında faydalı çözümler üretmeyi ve bilinçli kararlar alarak kuruluşlarının başarısını artırmayı öğrenecektir.

 

Program, toplam 45 krediden oluşan dört dönemi kapsamaktadır ve bu programı tamamladığında öğrenciler giderek karmaşık hale gelen sorunları çözebilmelerini sağlayacak bilgi ve becerilere sahip olacaktır. Global iş dünyasında faaliyet gösteren, modern çağın işletmelerine uygun ekip becerilerini geliştiren ve herkesin eşit olduğu bir öğrenme ortamı sunan ekip çalışmaları MBA programının ayrılmaz bir parçasıdır.

 

MBA programı; Pazarlama, Finans veya Liderlik alanlarının herhangi birinden 3 seçmeli ders alarak konuyla ilgili daha fazla bilgi ve beceri sahibi olmanızı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Program, kazanılan yeni becerileri gerçek dünyada uygulamalarını sağlayacak büyük bir araştırma projesi yapma seçeneği de sunmaktadır. Buna ek olarak öğrenciler iş deneyim modülünü̈ de seçebilmekte, mezun olmadan önce gerçek bir iş deneyimi elde etme şansına sahip olmaktadırlar.

UCW 3.jpg

Neden UCW?

 • University Canada West, Vancouver'in tam merkezinde, kariyer odaklı bir üniversitedir.

 • Vancouver, Kanada'nın en ılıman iklimine ve üst düzey eğitim-kültür oranına sahip şehridir.

 • İş olanakları Toronto kadar fazla olmamasına rağmen, rekabet çok daha düşük olduğu için iş bulmak (özellikle part-time iş) çok daha kolaydır ve işsizlik oranı daha düşüktür.

 • Şehir dışındaki izole kampüslerde eğitim almak istemeyen, aktif öğrenciler için ideal bir lokasyona sahiptir.

 • Merkezi konumumuz sayesinde, öğrenciler eğitimleri süresince part-time iş bulmakta hiç zorlanmamaktadırlar.

 • Girişimciler için, Kanada'nın en başarılı start-uplarının olduğu ildir, yeniliklere açık bir halka sahiptir.

 • Eğitim müfredatımız tamamen iş dünyasının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olup, iş hayatına atılmaya hazır mezunlar vermek öncelikli amacımızdır.

 • Akademik kadromuzun tamamı sektörün içinden gelen, başarılı bir kariyer hayatına sahip, alanında uzman eğitmenler olup büyük çoğunluğunun PhD diploması da mevcuttur.

 • Şu an Türk öğrenciler için geçerli bölgesel burslar sayesinde hem ön lisans ve lisans hem de MBA programında, en ekonomik maliyetlerle eğitim imkânı sunmaktayız.

 • Yılda 4 farklı başlangıç tarihimiz olduğu için, öğrencilerin dönem veya yıl kaybına uğramadan eğitim almalarına imkân sağlıyoruz. Şu an Ekim 2019 ve Ocak 2020 dönemleri için kayıtlarımız devam etmektedir. Nisan ve Temmuz 2020 için de şimdiden kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 • Ön lisans ve lisans programlarında okuyan öğrenciler, BCCAT akreditasyonumuz sayesinde, 1500'un üzerinde farklı programa kredi transferi hakkına sahiptirler. Direkt dünya sıralamasındaki bir üniversiteden kabul alabilecek şartlara sahip olmayan öğrenciler, UCW'de eğitimlerine başlayıp, daha sonra BC'deki herhangi bir üniversiteye transfer olma şansı elde edebilirler. Ya da 4 yıl boyunca yüksek bir eğitim ücreti ödemek yerine, ilk 2 yıl UCW bünyesinde, daha ekonomik ücretler ve daha yüksek ilgi-alaka ile eğitim alıp, son iki yıl için hedefledikleri üniversiteye transfer olabilirler.

 • 2019 sonuna kadar kaydolan öğrenciler için, MBA programında $2000-$10.000, ön lisans ve lisans programlarında ise $2000 ile $20.000 arası burs olanaklarımız bulunmaktadır.

 • MBA programında, GMAT veya is deneyimi şartı bulunmamaktadır. İşletme, iktisat vb programlardan, yeterli not ortalaması ile mezun olan öğrenciler, iş deneyimi veya GMAT/GRE skoru olmadan direkt MBA programına başlayabilirler. Diğer bölümlerden mezun olan ve iş deneyimi & GMAT/GRE skoru olmayan öğrenciler de önden 12 haftalık MBA Foundation programımıza dahil olarak MBA kabulü alabilirler.

 • Tüm programlarda, İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz, University Access programımız veya anlaşmalı dil okullarımız aracılığı ile hazırlık eğitimi alabilir, şartlı kabul temin edebilirler.

 • Esnek başvuru kriterlerimiz ve 12 haftalık MBA Foundation programımız sayesinde, ortalaması 3.00'un altında olan öğrencilere de MBA yapma fırsatı sunabilmekteyiz.

 • Öğrenciler, eğitimleri süresince part-time, mezuniyet sonrası 3 yıla kadar full-time çalışma iznine başvurma hakkına sahiptirler.

 • UCW’de Türk öğrencilerden başvuru ücreti alınmamaktadır. Öğrenciler ilk ödemelerini, offer letter geldikten sonra yapabilirler.

 • Nisan 2020 itibari ile, London Building kampüsümüze ek olarak, Vancouver’in ikonik binalarından biri olan Vancouver House kampüsümüz de faaliyete girecek. Böylece öğrencilerimiz, hem şehir merkezinde hem de bünyesinde alışveriş merkezi, Starbucks, marketler, spor salonları bulunan modern bir kompleks içerisinde, okyanus kıyısında eğitim alma şansı elde edeceklerdir.

bottom of page